Soğan Suyu ile Zayıflama Kürü Ahmet Maranki ve İkbal Gürpınar’dan

Soğan Suyu ile Zayıflama Kürü Ahmet Maranki ve İkbal Gürpınar’dan

soğan suyunun faydaları

soğan suyunun faydaları

Soğana eskiden kuru soğan denirmiş. Zamanında atalarımızın küçümsediği ve hakir gördüğü bu mucize besin maddesi, günümüzde insan sağlığı için adeta şifa kaynağı niteliğinde olduğu bilim adamlarınca ortaya çıkarılmıştır. Özellikle, şeker hastalığı, obezite, bölgesel kilolar ve metabolizma yavaşlaması şikayeti olanların muhakkak denemeleri gereken bir bitkisel zayıflama kürü olan soğan suyu kürü, Prof. Dr. Ahmet MARANKİ , Ender Saraç, İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü şifalı bitkisel tıp uzmanları tarafından da değişik programlarda fırsat bulundukça dile getiriliyor. Şimdi bizler de sizlere Soğan suyu kürü nasıl yapılır, Soğan kürü nasıl hazırlanır, Soğan suyunun faydaları nelerdir? gibi sorulara yanıtlar da bulabileceğiniz yazımızı paylaşmak istiyoruz.


Yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle soğan suyu kürü, şeker hastası olanlar, ve fazla kilolardan muzdarip olanlar için etkili bir bikisel kürdür. Aynı zamanda kolesterole bitkisel çözüm olan soğan suyu kürü, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve doğal antibiyotik etkisiyle bağışıklığı güçlendiren besinler arasında yer alıyor. ahmet maranki sivilceler için soğan suyu kürü olarak ta faydaları olan bir şifalı kürdür. Özellikle ciltte, omuzda, alında, vajinal bölgede oluşan sivilceler için soğan suyu kürü kullanılabilir. Karaciğeri temizleyen soğan suyu kürü, vücuttan toksin atıcı etkisi ile de ön plana çıkıyor. Soğan suyu kürünün az bilinen bir diğer özelliği ise kısırlığa bitkisel ve doğal çözüm sunmasıdır. Kadınlar kulübü gibi forumlarda soğan suyu kürü ile hamile kalanlar paylaşımlar yapıyorlar ve gerçekten soğan suyunun çikolata kisti gibi şikayetleri olanların bebek sahibi olmasını mümkün kıldığını ifade ediyorlar.

Ahmet Maranki Soğan Suyu Kürü Nasıl Yapılır:

Soğan Suyu Tarifi:
1 adet kuru soğanı kabuğuyla ve kökleriyle birlikte önce yıkayın. sonra sirkeli suda bekletin. 1 bardak kadar suda 3 taşım kaynatın. (kabuğunu soymayın,köklerini kesmeyin). Bu soğan suyu kürünü hiçbir yan etkisi olmadığından büyük küçük herkes içebilir. kandaki şeker oranını dengeler, fazla kilosu olanlara faydalıdır. Bir bardak soğan suyunun içine çeyrek limon suyu sıkılarakta içilebilir. Bal karışımı da soğan suyunun tadını iyileştirmek için kullanılabilmektedir.

İkbal Gürpınar tarafından da değişik tv programlarında izleyicilere aktarılan soğan suyu kürününün yapılışı ise Ahment Maranki soğan suyu kürüne göre çok az bir farklılık gösteriyor. Kadınlarda ve erkeklerde görülen fazla kilolar için ideal olan bu kuru soğan kürü, iyi bir bitkisel zayıflama formülü olarak dikkat çekiyor.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 4-5 adet kurusoğan
* 2,5 lt su

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ:
Soğanların kabuklarını soyup, elinizle kırdıktan sonra düdüklüde 10 dakika kaynatın. Ilıkdıktan sonra süzün. Gün içinde hazırlamış olduğunuz soğan suyunu için. 20 gün kullandıktan sonra, 20 gün ara verin. Ara verdikten sonra 20 gün daha kullanın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir