Aromaterapi Masajı Ayaklara Nasıl Yapılır

Aromaterapi Masajı Ayaklara Nasıl Yapılır

aromaterapi ayak masajı

aromaterapi ayak masajı

Ayaklarımız gün boyunca üzerine bastığımız ve belki de en az ilgi ve alaka gösterdiğimiz organlarımızın başında geliyor. Ayak bakımı denilince her ne kadar ilk akla gelen şey, pedikür olsa da ayak masajı da en az ayak tırnaklarının bakımı kadar önem arz ediyor. Ayaklara masaj yapmak hem ayakların kan dolaşımını arttırarak dokuların kendisini yenilemesini sağlayacak hem de toksin atıcı etkisi ile ayaklarda biriken zararlı maddelerin vücut dışına atılmasına yardımcı olacaktır. Ayak masajının tırnak kırıkları ve tırnaklardaki zayıflıklara, biçim bozukluklarına da iyi geldiği biliniyor. Bu noktada ayaklara masaj yaparken bitkisel esansiyel yağlardan faydalanarak bu masaja aromaterapik bir değer de kazandırabiliriz.

Aromaterapinin en etkili olduğu ayak bölgeleri hiç şüphesiz ayak tırnakları ve tırnak diplerindeki deri bölgelerdir. Aromaterapi ayak masajının yanında ayak tırnaklarını ayda 1-2 kez kesmek ayak sağlığının korunması bakımından son derece mühimdir. sağlığı çok önemlidir.

Ayaklara aromaterapi masajı nasıl yapılır?

Kendi hazırladığınız aromaterapi yağları ile aşağıdaki videolarda görüldüğü gibi aromaterapi masajı yapabilir veya yaptırabilirsiniz.


Ayak tırnaklarında mantar enfeksiyonu en sık rastlanan sorunlardan biridir. Bunlar tırnaktaki ölü dokuya yerleşip, daha sonra tüm cilde yayılırlar. Tırnaklara yerleşen mantarlar, oldukça dirençlidir. Aşırı terleme, havuzlar, hamam ve saunalar, kapalı ayakkabılar, mantara davetiye çıkarır. Mantar, sıcak ve nemli ortam sever.

Nasır bir hastalık değildir ancak çok uğraştırır. Genellikle ayaklarda, kemik çıkıntıları üzerinde oluşur. Bir yere değdiğinizde veya üstüne bir baskı geldiğince, çok sancı yapar.

Cilt, baskı ve sürtünmeye maruz kaldığında, kendini korumak için sertleşerek kalınlaşır. Çoğu insan, nasır tedavisinde kendini manikürcülere teslim eder. Ancak manikürcünüz bu konuda deneyimli ve aletleri steril ise, bu mümkün olabilir. Hafif nasırların tedavisi için, eczanelerde satılan plasterleri kullanabilirsiniz. Derin nasırlar ise, ancak cerrahi yöntemlerle, kriyoterapi veya lazer ile tedavi edilebilir.

Bazen kemik deformasyonları, aşırı sürtünmeye sebep olur. Özellikle belirli yaştan sonra, ne kadar yumuşak ayakkabı giyilse de, kemik çıkıntılarının olduğu yerde, sürekli nasır oluşur. Bu durumda bir ortopediste başvurmak gerekir.

Ayaklarınıza da peeling yapabilirsiniz. Peeling, ayaklarınızı ölü derilerden arındırır. Ayrıca topuklarınızı yumuşatır, kan dolaşımınızı arttırır. Yüzünüz ve vücudunuz için kullandığınız tüm peelingleri, ayaklarınız için de kullanabilirsiniz. Yemeklik tuz ve ponza taşı da aynı işi görecektir.

Ayak Masajinda Puf Noktalar | www.akilli.tv

Ayaklar, vücudun her organına karşılık gelen bir noktaya sahiptir. Ayak masajı ile bütün vücudun dinlenmesi, zihnin sakinleşmesi sağlanır. Ayak masajını kendinizde yapabilirsiniz. Vücudunuz için kullandığınız aromatik yağları, ayaklarınız için de kullanın. Aromaterapi, vücudunuzun diğer bölgeleri gibi, ayaklarınızda da etkili olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir