Anne Sütünü Arttıran Bitki Çayı Tarifi

Anne Sütünü Arttıran Bitki Çayı Tarifi

anason çayı, kimyon çayı, ısırgan otu çayı

Anne sütünü artıran çay tarifi

Emziren annelerin en büyük korkularından bir tanesi, anne sütünün daha bebeğin ilk aylarında azalmaya başlaması ve hatta kesilmesidir. Bu durumda anne sütünü artırmak için beslenme düzenini ayarlamanın yanında anne sütünü artıran bir takım bitkisel ürünler ve preparatlardan da faydalanabilirsiniz. Anne Sütünü Arttıran Çaylar da bu manada en az diğer gıda destek ürünleri kadar etkili ve fayda sağlıyor. Anne sütünü artırıcı etkisi olan ve eczanelerde, değişik bitkisel ürün sitelerinde satılan markalı ürünlerin yanında evde yapacağınız doğal çay tarifleri ile anne sütünü artırmak ta mümkündür. İşte sizlere annenin sütünü artıran etkisi olduğu bilinen rezene, anason, kimyon ve ısırganotu yaprağı ile hazırlanan anne sütünü artıran çay tarifimiz:

Anne Sütünü Artırıcı Çay Tarifi

Süt Arttırıcı Çay İçin Gerekli Malzemeler:

1 tatlı kaşığı rezene
1 tatlı kaşığı anason
1 tatlı kaşığı kimyon
2 tatlı kaşığı ısırgan yaprağı

Yapımı ve İçimi: Yukarıda saydığımız 4 bitkisel ürünü karıştırıp mümkünse porselen bir çaydanlıkta kaynatmaya bırakıyoruz. Bu bitki çayını demledikten sonra süzüyoruz. Artık anne sütünü artırmak için kullanacağımız bitkisel çayımız kullanıma hazır. Şimdi bu bitki çayını sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez içeceğiz. Bu sayede birkaç gün içerisinde süt artırıcı etkiyi kendiniz de bizzat hissedeceksiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler: Her ne kadar anne sütünü artırıcı etkisi olan bu bitkisel çayın şifavi etkileri tartışmasız olsa da her bitki herkeszde benzer etki oluşturmayabilir. Hatta bazı kişilerde anne sütünü artırıcı etkinin yanında daha önceden var olan bir takım sağlık sorunlarını tetikleyici etki de oluşturabilir. Bu nedenle şayet alerji, kronik veya sistemik hastalıklar vb. şikayetleriniz varsa doktor tavsiyesi ile bu tür bitkisel ürünleri kullanmanızda fayda vardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir