Kimyon çayı nedir-Kimyon çayının faydaları-Kimyon çayı nasıl yapılır demlenir yapılışı nasıldır

Kimyon çayı nedir-Kimyon çayının faydaları-Kimyon çayı nasıl yapılır demlenir yapılışı nasıldır

Kimyon Çayı Nasıl Yapılır?

Kimyon Çayı Yapımı Kimyon çayının çok basit bir tarifi vardır.Kimyon çayını bir fincana 2 tatlı kaşığı kimyon eklemek suretiyle hazırlayabilirsiniz.İki tatlı kaşığı dolusu kimyonu bir fincana ekleyin ve çayınızı yudumlayın. Kimyon Çayının Faydaları Bütün sinir sistemini uyaran kimyonun …
Sponsor

Kimyon çayının bir tarifi vardır.Kimyon çayını bir fincana 2 tatlı kaşığı kimyon eklemek suretiyle hazırlayabilirsiniz.İki tatlı kaşığı dolusu kimyonu bir fincana ekleyin ve çayınızı yudumlayın.

Kimyon Çayının Faydaları
Bütün sinir sistemini uyaran kimyonun içinde bulunan uçucu yağlardır.Uzmanların önerisine göre aaynı zamanda yaratıcılığınızın da gelişmesini istiyorsanız zencefil yemeniz gerekir.

Kimyonun içerdiği özellikler bakımından bağırsak gazı olmak üzere birçok rahatsızlığa doğal çözüm sağlar. Kimyon, özellikle bulgurlu gıdaların mide ve bağırsaklarda yarattığı gaz ve sıkışma hissini en az düzeye indirir. Kimyonun, idrar söktürücü, sinirleri uyarıcı, iştah açıcı ve terletici etkisi vardır.Bebek ve çocuklarda da sindirim güçlüğü durumunda kullanılabilir. Bebeğini emziren annelerde ise kimyonu özellikle tavsiye ediyoruz. Çünkü, annenin aldığı gaz yapıcı gıdalar süte de geçtiği için bebeğe verdiği rahatsızlık annenin sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıktan daha fazla oluyor’. O nedenle emzikli anneler için kimyon çayı faydalı dır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir