Aşırı Terlemeye Ne Iyi Gelir-Terlemeye Doğal ve Bitkisel Çözüm Kürleri

Aşırı Terlemeye Ne Iyi Gelir-Terlemeye Doğal ve Bitkisel Çözüm Kürleri

terlemeye adaçayı

terlemeye adaçayı

Özellikle yaz aylarında görülen aşırı terleme şikayeti, bir çok kişinin günlük hayatını da çekilmez bir hale getirmektedir. Ter bezlerinin sinirsel uyarılar nedeniyle gereğinden fazla çalışması haline aşırı terelme adı verilmektedir. Aşırı terlemenin bitkisel ve doğal yöntemlerle tedavisi özellikle yazın çokça aranmakta ve merak edilmektedir. Terlemenin bitkisel tedavisi için yapılabilecekler ve terlemeye bitkisel çözümler arayanlar için aşağıdaki doğal tedavi yollarını denemenizi öneriyoruz. Tabi öncelikle aşırı terleme neden olur bunun fizyolojik nedenleri nelerdir bunu kısaca izah edelim.

Terleme olayı elbette bedenimizin sağlıklı bir biçimde faaliyetlerini yerine getirebilmesi için son derece gerekli ve önemlidir. Aşırı terleme ise terlemenin olağan bir biçimde oluşmasından ziyade, sinirsel veya patolojik bir takım nedenlerle ortaya çıkmasına yani terleme bozukluklarına verilen isimdir. Örnek vermek gerekirse terlemeyi yöneten sinir hücreleri terlemeye ihtiyaç olmadığı halde beyine terleme sinyalleri gönderirse bu durumda aşırı terleme adını verdiğimiz sorun var demektir. Terlemenin tedavisi için ya ter bezlerinin alınması, ya da elektrik, soğuk tedavisi gibi yöntemlerle ter bezlerinin işlevsiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Şimdi sizlere aşırı terlemeye iyi gelebilecek bazı bitkisel çözüm yolları ve önerileri ile yazımıza devam ediyoruz.

-Terlemeye ada çayı iyi gelmektedir. 1 bardak kaynar suya 2-10 gr Adaçayı konur ve 10 dk. bekletilir. Günde 2-3 bardak içilir.

– Nane suyu da aşırı terlemeye bitkisel çözüm için faydalı ve etkili bir bitkisel kürdür. Nane suyundan günde 20 gr içilir.

– Aşırı terlemeyi azaltmak için bir kaşık dolusu toz meşe mazısı toz haline getirilir 5 gr. kitre ile içilir.

-1 bardak suya 6-10 gr. meşe kabuğı ufalanarak konur. 5 dk. kaynatılır bu su ile eller ve ayaklar yıkanır.

-Günde 3-4 damla elma yağı 1 fincan su ile içilir.

– 1 bardak kaynar suya 2-10 gr. at kuytuğu konur 10 dk. bekletilir günde 2-3- bardak içilir.

– Erik hoşafı yapılıp içilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir