Göz seyirmesi nasıl geçer-Göz seğirmesine bitkisel çözüm tedavisi

Göz seyirmesi nasıl geçer-Göz seğirmesine bitkisel çözüm tedavisi

Göz seyirmesine ne iyi gelir

Göz seyirmesine ne iyi gelir

Göz seyirmesi göz kapağı kaslarının istemsiz atımına verilen isimdir. Göz kapağındaki birkaç kas demetinin istemli olmaksızın kasılması ile göz kaslarının tümünün kasılması arasındaki fark, göz seyirmesinin zararlı olup olmayacağının temel farkını teşkil etmektedir. Dışarıdan anlaşılamayan göz seyirmeleri genellikle birkaç dakika devam etmekte ve sonrasında kendiliğinden geçmektedir. Ancak bazı durumlarda göz seyirmeleri saatlerce ve hatta günlerce devam edebilir ve günlük yaşamı gerçekten olumsuz yönde etkileyebilir. Bizim bu yazıda ele alacağımız göz seyirmesi de şiddetli göz seyirmeleri olarak adlandırılan cinstendir. Şimdi sizlere göz seyirmesinin nedenleri, belirtileri, sebepleri anlatılacak daha sonra göz seyirmesi tedavisi mümkün müdür, bitkisel tedavi yolları ile iyileştirilebilir mi bunları açıklayacağız.

Göz Seyirmesinin Nedenleri Nelerdir?

Göz seyirmesine Tourette sendromu, maltipl skleroz, hemifasiyal spazm, blefaro spazm gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabileceği gibi yorgunluk, stres, vitamin ve mineral eksikliği, uykusuzluk gibi nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Blefarospazm adı verilen göz kapağındaki kasların spazmı neticesinde görülen sürekli göz kapağı atmaları oldukça rahatsız edici olabilmektedir.

Göz seğirmesine ne neden olur diye soranlara yukarıdaki ciddi bir takım hastalık belirtilerinin yanında

– Uykusuzluk
– Yorgunluk
– Stres ve aneksiyete
– Aşırı miktarda kafein alımı-
– Kornea nın tahriş olması
– Gözü dinlendirmeksizin usun süre boyunca televizyon yada bilgisayara bakmak
– Genetik etkenler
– Magnezyum eksikliği
– Bazı ilaçların oluşturduğu yan etkiler sayılabilir.

Göz seyirmesi nasıl geçer

Göz seyirmesine bitkisel çözümler

Göz seyirmesi sorununu hafifletebilecek veya tamamen geçirebilecek bitkisel çözüm yolları ya da evde tedavi seçenekleri mevcuttur. Siyah banotu adı verilen bitkinin özü antispazmodik etkisi nedeniyle gerek göz kapağı seyirmesi gerekse bacak ve kol kaslarının seyirmelerinde kullanılmaktadır. Yüzde oluşan tiklerin bitkisel tedavisinde de kullanılan siyah banotu, parkinson hastalığı ve tourtte sendromu gibi rahatsızlıkların belirtilerinin azalması amacıyla da kullanılmaktadır. Göz seyirmesine iyi gelen bir mineral olan çinko, sadce bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile değil, aynı zamanda sinir sistemini yatıştırıcı etkisi ile de fayda sağlamaktadır. Özellikle yorgunluk ve stres nedeniyle görülen göz seyirmesi çinko içeren besinler ile kolaylıkla doğal yollardan tedavi edilebilir. Karides, istiridye, balık, et, karaciğer, buğday tohumu, kabak çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği, tüm tahıllar, ceviz, badem, yumurta, peynir ve süt gibi çinko içeren besinleri bolca tüketerek göz seyirmesini kendi kendinize tedavi edebilisiniz.

Potasyum ve magnezyum eksikliği de göz seyirmesine neden olabileceği için muz gibi gerek potasyum gerekse magnezyum bakımından zengin besinler ile göz seyirmelerine doğal çözüm geliştirilebilir. Papatya çayının da göz seyirmesine iyi geldiği bilinmektedir.

Comments
  1. heval

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir