Karaciğer Yağlanması Bitkisel Tedavi Ahmet Maranki-Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

maydanoz kürü

maydanoz kürü

Karaciğer bedenimizin çok önemli işlevler gören bir organıdır. Metabolizma adı verilen ve insan bedeninin yaşaması için gerekli olan süreçte karaciğerin önemi büyüktür. Karaciğerin görevlerini yerine getirmesine mani olan rahatsızlıklardan bir tanesi de karaciğer yağlanması olarak bilinen ve metabolizma dengelerini bozan hastalıktır. Karaciğer yağlanması bir yandan kendisi bir rahatsızlık iken diğer yandan da siroz, hepatit, şeker hastalığı, tansiyon gibi şikayetlere de uygun ortam hazırlamaktadır. Bu yönüyle gerek yetişkinlerde gerekse çocuklarda karaciğer yağlanması mutlak sureyle tedavi edilmesi gereken bir karaciğer hastalığı dır. Karaciğer yağlanmasını tedavi etmek için ilaç tedavisi yanında bitkisel çözümler ve doğal tedavi yöntemleri de kullanılabilmektedir.

Karaciğer yağlanması için bitkisel tedavi yöntemleri arasında en yaygın bilineni ve hiç şüphesiz en faydalı olanı maydanoz kürü olarak bilinen bir bitkisel kürdür. Şimdi karaciğer yağlanmasına bitkisel çözüm olan maydanoz kürü nasıl yapılır, bunu Prof.Dr. Ahmet Maranki tarifiyle öğrenelim.

-Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

Maydanoz kürünün yapılışı ve uygulanışı son derece basit. Ama bitkisel kürümüz de karaciğer yağlanmasına kesin çözüm olma nedeniyle son derece etkili… Şimdi sizlere kısaca karaciğer yağlanmasına karşı maydanoz kürü nasıl yapılır bunu aktaralım.

Maydanoz Suyu Kürü İçin Gerekli Malzemeler:

– 15 adet maydanoz
– Bir bardak su
– Bir adet tencere

Malzemeleri bir tencereye koyup 5 dakika süreyle kaynatıyoruz. Daha sonra ocağın altı kapatıldıktan sonra tencerenin kapağı da örtülür ve tencere 15 dakikalığına beklemeye ve dinlenmeye alınır. Hazırladığımız bu maydanoz suyunu süzüyoruz ve demlenmiş halini sabahları aç karnına kahvaltıdan yarım saat öncesinde 1 su bardağı olacak şekilde içiyoruz. Maydanoz suyunun tadını beğenmeyenler dilerlerse içerisine bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu damlatabilir. Maydanoz kürünün uygulanma süresi 1 aydır. 1 aylık kür bittikten sonra 5 gün ara verip ikinci kez 1 aylık kür yapmanız yararlıdır. Şu ana kadar Ahmet Maranki’nin karaciğer yağlanması için maydanoz kürü’nün yapılışı ve uygulanışını anlattık. Şimdi de Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen maydanoz suyu kürü ile karaciğer yağlanmasına bitkisel çözüm nasıl bulunuyor bunu aktaralım.

İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü nasıl yapılır:

15 adet maydanozu sapı bu sefer kaynatılmadan sadece blender den geçirilecek. Blenderden suyu çıkarılan ve ince kıyılan maydanoz yaprakları ve sapları 1 bardak su ile karıştırılarak çiğ vaziyette tüketilir. Bu şekilde tüketilen maydanoz suyu, kaynamadığı ve çiğ tüketildiği için karaciğer yağlanmasına bitkisel çözüm için daha fazla etki sağlar. Bir önceki karaciğer yağlanmasını önlemek için yapılan bitkisel kürde olduğu gibi İbrahim Saraçoğlu formülü karaciğer yağlanmasının tedavisi için de limon suyu kullanılması kürün etkisini artırabilmektedir. ibrahim saraçoğlu karaciğer yağlanması tedavisi yapılan bu bitkisel kür 21 gün devam edecek ve 2 kez tekrar etmektedir. arada 5 veya 7 günlük bir dinlenme vermek uygun olacaktır. ibrahim saraçoğlu karaciğer yağlanması lavanta veya enginar gibi bitkiler de fayda sağladığı için maydonoz kürü ile birlikte kullanılabilir.

Comments
  1. MEHMET TAN
  2. SERDAR
  3. ebru
  4. Pınar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir