Migrene Bitkisel Çözüm-Migren Nasıl Geçer

Migrene Bitkisel Çözüm-Migren Nasıl Geçer

Migren özellikle kadınların şikayetçi olduğu ve kronik bir tür baş ağrısı olarak tanımlanabilir. Migren ağrılarının diğer alelade baş ağrılarından temel farkı ise migren ağrısının genelde tek taraflı ve nöbetler biçiminde gelen yoğun ve zonklayıcı bir belirti gösteren özel bir başağrısı çeşidi olmasıdır.

Migren belirtileri arasında sadece zonklama ve dayanılmaz baş ağrısı yoktur. Başağrısının yanında ışığa, sese, kokuya karşı gösterilen aşırı hassasiyet, bulanık görme, kusma isteği ve mide bulantısı gibi atipik bir takım belirtiler de beraberinde eşlik etmektedir.

migren tedavisi bitkisel çözümler

migren tedavisi bitkisel çözümler

Migren baş ağrılarının nöbetler halinde gelmesine migren atakları adı verilmektedir. Her bir migren atağı birkaç saat ile birkaç gün süren bir zaman dilimine yayılabilir. Bu süre zarfında migren atağı veya migren nöbetine maruz kalan kişinin sosyal yaşamı, iş yaşamı tamamen sekteye uğrar. Kişi sadece baş ağrısını düşünür ve sadece migren rahatsızlığı olan kişinin değil, aynı zamanda yakın çevresinde bulunan kişilerin de yaşam kalitesinde ciddi bir gerilemeye neden olabilir.

Günümüzde migren tedavisinde kesin olarak işe yarayan ve migrene kesin çözüm olabilecek bir ilaç tedavisi henüz geliştirilememiştir. Ancak bazı ilaçlar migren nöbetlerinin daha seyrek gelmesine, ve migren atağının daha hafif ve az acı verecek biçimde atlatılmasına yardımcı olmaktadır. Diğer yandan binlerce yıllık bitkisel tıbbın birikimi olan bitkisel çözümler ve doğal tedavi olanakları ile migren kürleri de uygulanmakta ve migrene bitkisel çözüm geliştirilebilmektedir.

Migren ağrılara ve migren ataklara iyi gelen bitkisel çözümler arasında Prof. İbrahim Saraçoğlu’nun biberiye Kürü oldukça fazla rağbet görmekte ve migren sancılarını hafifletmek için çok işe yaramaktadır. Burada sizlere göreceli olarak daha hafif seyreden migren ataklarına karşı biberiye kürü, ağır seyreden migren nöbeti geçiren hastalar için ise aslan pençesi kürü uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

İbrahim Saraçoğlu Migren Kürü nasıl yapılır:

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Biberiye kürü ile Migren Ağrıları ve Atakları Bitkisel Tedavisi :

Gerekli Malzemeler:
– Bir bardak su
– 1 tatlı kaşığı biberiye

Yapımı ve Uygulanışı:

Bir bardak suyu bir cezve içerisinde kaynatıyoruz. Kaynattığımız bu suyun içerisine ise 1 tatlı kaşığı biberiyeyi ekleyip 5 dk kadar ilaveten kısık ateşte kaynatmaya devam ediyoruz. Süre sona erince ılımaya bırakıyor ve yeteri kadar ılıdıktan sonra içerisine şeker koymaksızın tüketiyoruz.

1 ve 2. hafta, her gün, günde 3 defa taze bir biçimde hazırlayıp, için.

2. haftadan sonra, günde sadece 2 defa taze bir şekilde hazırlayıp, bir ay boyunca içilmelidir.

Bu kürü uyguladığınız zaman, ağrılarınızın şiddeti azalacak ve migren ataklarına daha seyrek bir biçimde maruz kaldığınıza şahit olacaksınız.

Biberiye kürü sadece migren tedavisi için değil, aynı zamanda gut hastalığına doğal çözüm amacıyla da kullanılan ve fayda sağlayan bir bitkisel tedavi kürüdür.

Şiddetli Migren Ağrısına Karşı Aslanpençesi Kürü :

Şiddetli bir biçimde seyreden migren atakları için ise biberiye kürü yerine, düz yapraklı aslanpençesi kürünü uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Bu kürün yapılışı ve uygulanışı da biberiye kürüne çok benziyor. Tek farkı ise biberiye yerine aslanpençesi kullanmanızdır.

Dayanılmaz başağrılarına neden olan migren ağrılarından kurtulmak için migren masajı da oldukça etkili bir alternatif migren tedavisi yöntemidir. Nedeni tam olarak bilinmeyen bu hastalığa karşı aşağıdaki migren masajını uygulamanızı şiddetle öneriyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir