Nane Limon mide bulantısına iyi gelirmi

Nane Limon mide bulantısına iyi gelirmi

Nane ve Limon sıcak su ile karşıtırılarak içildiği takdirde mide bulantısı için de şifa niteliğinde bir bitkisel iksirdir.

nane limon nasıl yapılır? :

önce limon,nane,su,kaynatmak için ateşe falan ihtiyacın var bide mümkünse kapalı bi kaba. çünkü halk dilinde “vitaminlerin ölmemesi” ve bize fayda sağlayabilmesi için kapalı kapta yapıcas işlemimizi. limonları kare küp oval nası istiosan doğra, kapalı kaba at, naneyi serpiştir. üzerine kaynattığın suyu boşalt kapat kapağını dinlensin biraz. sonrasında çok soğumadan iç. ha benim gibi çok şekerli sevio isen şayet şeker kat karıştır bi de. Afiyet olsun! ^^,

Nane Limon Faydaları

Nane limon karışımı halk arasında oldukça yaygın olarak kullanılan karışımdır.Sindirim bozukluğu sorunlarına oldukça güzel etkileri bulunuyor.Özellikle antispazmodik etkisi vardır.Yani spazmın giderilmesine faydası bulunur.Sindirim bozukluğu kaynaklı mide ağrılarında midedeki spazmı çözücü ve bulantıyı önleyici özelliği bulunur.Bununda en temel sebebi nane esansında bulunan mentoldan dolayı olmaktadır.Mentolün ayrıca serinletici etkisi bulunmaktadır.Yalnız mentole karşı bazı çocuklarda yan etkileri bulunabilir.Bu yüzden bunu göze alarak kullanılmasında son derece fayda vardır.

Limon ortamı asitli hale getirerek taşıdığı faydalı minerallerden dolayı bir takım sindirime yardımcı olan emzimlerinden dolayı son derece yararıdır.Kısacası nane ve limon karışımı sindirim için faydası oldukça büyüktür.Antispazmodik etkisinden dolayı ortamı bakterilerinden arındırarak spazm sorunu çözerek insanın rahatlamasını sağlar.

Alternatif Nane limon tarifi ve yapılışı

En az bir, en fazla iki tatlı kaşığı kurutulmuş ufalanmış nane bir bardak suya katılır. Bir bardak su ise bardakta değil cezvede olacak.
Sonra bir adet limon güzelce yıkanır. Yıkayıp temizlediğiniz limonun en fazla yarısı veya en az çeyreği dilim dilim kesilir, bu limon dilimleri de suya katılır.
Cezve ocağa konur. Kaynamaya başlayınca bir veya iki dakika kadar kaynatılır. Sonra çay süzgeci ile bardağa veya büyük bir fincana doldurulur. Şeker veya tatlandırıcı karıştırılarak sıcak sıcak çay gibi içilir.

Comments
  1. Amq.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir