soğan suyu hangi hastalığa iyi gelir-soğan suyunun faydaları nelerdir

soğan suyu hangi hastalığa iyi gelir-soğan suyunun faydaları nelerdir

Soğan suyu her ne kadar lezzet açısından pek öyle ahım şahım bir bitkisel içecek olmasa da sağlığa faydaları ve hastalıkları iyileştirme potansiyeli bakımından tam manasıyla mucize içecek olarak adlandırılabilir. İşte bu yazımızda soğanın bilinmeyen faydaları ve yararları hakkında sizlere bilgiler sunacağız ve soğan suyu hangi hastalıklara ve rahatsızlıklara iyi gelir sorusuna yanıt arayacağız.

Soğan ve suyu, Ahmet maranki ve ibrahim saraçoğlu tarafından da tavsiye edilen şifalı bitkilerdendir. Soğan suyu, gerek sağlığa gerekse zayıflamaya faydaları bakımından günümüzde yeniden keşfedilmiş olan bir bitkisel şifa kaynağıdır. Yüzyıllar boyunca insanlar tarafından sadece yemeklerde kullanılan bir çeşni olarak değil, aynı zamanda hastlaıkları iyileştirmede bir bitkisel tedavi yöntemi olarak soğan ve soğan suyu bolca kullanılmıştır. Soğan suyunun içerisinde bulunan bir takım antibakteriyel maddeler ve yağ yakıcı enzimler, soğan kürü ile hem nezle grip gibi hastalıkların iyileştirilmesinde, hem de hızlı zayıflama tedavilerinde alternatif ve doğal bir zayıflama yolu olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Soğan ile üzüm sirkesini birlikte karıştırılarak elde edilen karışım aynı zamanda manta ve cilt lekelerine, ciltteki kırşıklıklara ve sivilce lekelerine karşı önemli ve faydaları olan bitkisel blr çözüm yontemi olarak ta uygulanmaktadır.

Soğan bitkisi tabiatta sarı ve kırmızı soğan olarak iki ana türde bulunmaktadır. Kırmızı soğan içerisinde antioksidanlar saha fazladır. Sarı soğan suyunda ise aynen sarmısakta olduğu gibi bir takım yağ yakıcı bitkisel maddeler ihtiva etmektedir.

Soğan içerisinde bulunan vitaminler ve vücuda faydalı maddeler : Her 100 gram için.

* Vitamin A : 50 I.U.
* Vitamin B :
* Vitamin C : 9 mg.
* Kalsiyum : 32 mg.
* Fosfor : 44 mg.
* Potasyum : 300 mg.
* Karbonhidratlar : 10.3 gm.
* Protein : 1.4 mg.
* SOĞAN KALORİ : 45

SOĞAN SUYU ŞU HASTALIKLARA FAYDALIDIR:

* Soğan suyu Astım hastalığını iyileştirir
* Influenza – Grip için Soğan suyu ideal koruma sağlar
* Soğuk algınlığını geçirmede Soğan suyu birebirdir
* Tüberküloz hastalığına tutulmayı Soğan suyu zorlaştırır
* Soğan suyu uykusuzluğa karşı iyi bitkisel çözümdür
* Pnemoni tahatsızlığına iyi gelir
* Antialerjik özellikleri vardır
* Soğan suyu zayıflama ve incelmede vede obezite ile mücadelede etkili bir bitkisel yöntemdir.
* Soğan suyu ateşi düşürür, yangı ve iltahabı azaltır.
* Soğan suyu idrar sökücü ve gevşeticidir
* Soğan suyu yüksek tansiyona iyi gelir
* Soğan suyu kolesterolü düşürür.
* Soğan suyu dayanıklılığı artırır
* Parazitlere karşı Soğan suyu iyi bir bitkisel şifadır.
* Soğan suyu, bronşit rahatsızlığına iyi gelir.
* Soğan suyu sinir iltahaplanması, vertigo, diyabet gibi hastalıklara iyileştirici etkiler yapar.
*Saçlar ve tırnakların bakımı ve sağlığı için soğan suyu faydalıdır.
* Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesini engellemek için Soğan suyu içiniz

Tabi bu kadar saymakla bitmeyecek faydaları bulunan soğan suyu, zayıflama ve incelmek için diyet listelerinde ve zayıflama diyetlerinde bolca bulunması gereken bir bitkisel şifadır.

sogan suyu hangi hastaliga iyi gelir, soğan suyunun faydaları nelerdir, kırmızı soğanın faydaları, kırmızı soğan suyunun faydaları, sogan suyunun faydalari nelerdir, kuru sogan suyu hangi hastaliga iyi gelir, soğan suyunun faydaları, kırmızı soğan faydaları, soğan suyu, soğan sinüzit, soğan suyu faydaları, kırmızı soğan suyu, kirmizi soganin faydalari, sinüzite soğan suyu, kırmızı sogan suyu, soğan suyu hangi hastalığa iyi gelir, soğan suyu sinüzit, sarı soğanın faydaları, kırmızı soğanın faydaları nelerdir, soğanın faydaları nelerdir, soğan suyu ateşi düşürür mü cevap, soğan suyunun bronşite faydası, soğansuyufaydaları, soğan suyu sinüzüt, soğan suyundaki maddeler,

Comments
  1. NURİ HAKAN TATAROĞLU

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir