Sperm Sayısını Artırıcı Yiyecekler ve Sperm Artıran Şifalı Kürler ve Yiyecekler

Sperm Sayısını Artırıcı Yiyecekler ve Sperm Artıran Şifalı Kürler ve Yiyecekler

sperm artırıcı yiyecekler

sperm artırıcı yiyecekler

Sperm sayısının normalde olması gerekenden az olması erkeklerde çocuk sahibi olmanın önündeki en önemli engellerden bir tanesidir. Cinsel birleşme sonrasında erkeğin menisi kadının yumurtasını dölleme kapasitesine sahip milyonlarca sperm hücresi barındırmaktadır. Ancak bu sperm hücreleri mikron ölçüsünde gözle görülemeyecek kadar küçük hücrelerdir. Bu hücrelerden sadece 1 tanesi yumurtaya ulaşıp onu dölleme başarısını gösterebilecek, geri kalan ise gerek vajina sıvısının asitli ortamında yapısının parçalanması, gerekse enerjisi tükendiği için hareketsiz kalması neticesinde yok olmaya mahkum olmaktadırlar. Bu nedenle bir erkeğin menisinde milimetreküp cinsinden yapılan özel bir takım ölçümler neticesinde sperm sayısı ve yoğunluğu ne kadar fazla ise, yumurtayı dölleyecek güçte bir spermatozoid hücreye sahip olma ihtimali de o denli yüksektir. Sperm hücreleri testislerde üretilmekte ve artıran yiyeceklere geçmeden önce hem kadın hem de erkekte üreme potansiyelini olumsuz etkileyen bazı faktörlere dikkat etmemiz gerekir. Sperm sayısının düşmesinin nedenleri arasında sadece beslenme değil, aynı zamanda bir takım alışkanlıkların ve yaşam tarzının da önemli derecede etkisi bulunmaktadır. Şimdi sperm sayısını artırmak için neler yapılabilir ve ne gibi yiyecekler, içecekler ve besinler ile beslenmek gerekir bunları hatırlayalım.

Sigara içmek sperm sayısını düşürür: Bu nedenle sperm sayısı az ise bunu yükseltmek için yapılacak ilk iş sigarayı bırakmak olmalıdır. Sigaradaki toksinler testislerde sperm üretimini sekteye uğratır ve erkeklerde iktidarsızlığa sertleşme sorunlarına yol açar.

Alkol kullanımı sperm sayısını düşüren bir diğer etkendir: Alkol tüketen kişilerde de sperm sayısı, alkol alışkanlığı olmayan kişilere göre belirgin düzeyde azdır. Erkeklerin üreme potansiyeli ve kapasitesi üzerinde olumsuz etkilere neden olan alkol tüketimi sperm üretimini ve netice olarak erkeklerde sperm sayısını belirgin düzeyde düşürmektedir.

Bağımlılık Yapan İlaçlar ve Uyuşturucu Maddeler: Çeşitli uyuşturucu maddeler sperm sayı ve hareketliliğinin azalamasına yol açar.

Kafein içeren içecekler: Çay, kahve ve kolalı içecekler gibi maddelerin içerdiği kafeinin yüksek miktarlarda tüketilmesi erkeklerde sperm sayısını azaltabilir.

Sperm Sayısını Artırıcı Yiyecekler Besinler Gıdalar;

ÇİLEK: İçeriğineki E vitamini sayesinde sperm miktarında artış sağlayabilir.Ayrıca cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırması da seks dürtüsünün artmasına neden oluyor.Olumlu etkileri günde 2 kase çilek tüketilmesi halinde 1 hafta içerinde görülebilir.

AVOKADO: İçeriğindeki temel yağ asitleri ve antioksidanlarıyla seks hormonlarının üretimini hızlandırır.Haftada 3 kez tüketilmesi durumunda etkileri 2 hafta içerisinde görülmeye başlar.Sperm sayı ve hareketliliği üzerinde oldukça önemli olumlu etkileri vardır.

ZENCEFİL: İçeriğindeki etken maddeler sayesinde vücudun ısısını artırarak kadın ve erkekte uyarıcı etki eder.Erkeklerde ereksiyon süresinin uzamasını sağlar.Haftada 4 kez bir tutam zencefil kullananlar etkileirni 1 saat içerisinde görmeye başlayabilirler.

DOMATES: Tam bir A Vitamini deposudur.A vitamini seks hormonlarının üretimini hızlandırır.2 hafta boyunca günde 1 domates tüketmeniz durumunda etkilerini görmeye başlayacaksınız.

MUZ, İNCİR: Tıpkı çikolata yendiğinde olduğu gibi beyindeki mutluluk hormonu serotonin seviyesini yükseltir.

HAVUÇ: İçeriğindeki şeker kana çok çabuk karışarak enerji seviyesini hızlı biçimde artırır.Cinsel performansın artırılması için ideal bir besindir.

Sperm Sayısını Artırmak İçin Keçiboynuzu ve İncir Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saracoğlu erkeklerde sperm saysını arttıran ve sperm kalitesini de yükselten şifalı bitkisel keçiboynuzu ve incir kürünü açıkladı.Bu kürlerde yer alan besin ve bitkileri sperm arttırıcı bitkiler bölümümüzde zaten yazmıştık.Şimdi de bu bitki ve besinleri kullanarak hazırlayabileceğimiz kürleri hocamızdan okuyalım.Erkeklerde sperm sayısını, kadınlarda ise doğurganlığı artıracak bitkisel Kürler İbrahim Saraçoğlunun çalışması sonucu ortaya çıkmış. Bu sayede çacuk sahibi olamayan kişilerin, çocuk sahibi olma umudu da artmış oldu.

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ : 6-7 adet keçiboynuzunu yarım lt suda 6 dakika kaynatın. Sabah akşam aç karnına suyunu için. Bu kür aynı zamanda akciğer ödemi, akciğer kanseri, allerjik astım gibi hastalıklarada çok faydalıdır.

İNCİR KÜRÜ : 8-9 adet kuru inciri iyice yıkayın. Yarım litre suda kaynatttıktan sonra sabah akşam, aç karnına suyunu için. İncir kürü kadınlarda da doğurganlığı artırdığından her iki eşin birlikte kullanması daha yararlı olur sanırım.

* Bu kürleri 20-25 gün uygulamanız gerekecektir.

Sperm Arttırıcı Bitkilerin Faydaları Zararları Yan Etkileri

Sperm arttırıcı bitkiler ve kullanımları hakkında söyleyebileceğimiz en temel şey doğal olmaları nedeniyle aşırı dozlarda kullanmamaya dikkat etmek kaydıyla kesinlikle zararsız olduklarıdır. Yine de size tavsiyemiz sperm arttırıcı kür, bitki ya da bitkisel ürün kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızdır.

Sperm Arttırıcı Doğal Padişah Macunu

Son günlerde özellikle tvlerde sıkça yer alan bir kürden de bahsedelim.Sayfamızda yukarıda sperm arttırıcı özelliğine değindiğimiz keçiboynuzu macunumuzun temel malzemesi olacak.

Sperm arttırıcı macun için gerekli malzemeler:

1kilo keçiboynuzu pekmezi
50 gram arı sütü (saf)
50 gram polen
50 gram zencefil
50 gram zerdeçal

Karışımı hazırlayacağımız malzemeleri eksiksiz edindikten sonra sıra geldi tamamen doğal içerikli sperm arttırıcı karışımımızı nasıl hazırlyacağımıza ve nasıl kullanacağımıza.

Öncelikle tüm malzemeleri karıştırın.Sabah ve akşam 1 yemek kaşığı yiyin.Bu karışımı kullanırken daha iyi sonuç alabilmek için aynı zamanda çekirdekli siyah üzüm kompostosu da içebilirsiniz.Aynı şekilde kompostoyu da sabah ve akşam 1 bardak içmelisiniz.Yine kürü destekleyebileceğiniz bir diğer doğal ürün de nohut.Haftada en az bir kere koyun etiyle pişirilmiş nohut yemeği yemeniz de kürün etkisine olumlu yönde katkı yapacaktır.

Tüm bu tüketilmesini önerdiğimiz malzemelerde yoğun miktarda sperm arttırıcı ve sperm hareketliliğini artıran etken maddeler bulunmaktadır.

Comments
  1. Murat
  2. rıdvan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir