Kirpik Dökülmesine Bitkisel Çözüm Suna Dumankaya-Kirpik Uzatma Doğal Kürü

Kirpik Dökülmesine Bitkisel Çözüm Suna Dumankaya-Kirpik Uzatma Doğal Kürü

kiripik dökülmesi için badem yağı

kiripik dökülmesi için badem yağı

Özellikle kadınlarda ama bir o kadar da erkeklerde yaygın bir görünüm ve estetik cilt problemi olan kaş ve kirpik dökülmesi Kaşlar ve kirpiklerin önemli ölçüde etkilendiği ve kişinin yüz hattının tamamen değişmesine yol açabilen bir tüy dökülmesi sorunudur. Kirpik dökülmesi her ne kadar özellikle kış soğuklarında şiddetlense de sadece soğuk ve ayaz havalarda görülen bir problem değildir. Kişinin göz çevresi ve özellikle kirpik bölgesiyle fazlaca oynaması, gözlerini aşırı bir biçimde ovuşturması, kimyasal maddeler içeren göz makyaj ve bakım ürünleri kullanması, alerjen bir takım faktörler gibi nedenlerden dolayı kirpik dökülmesi şiddetlenmekte ve kalıcı kirpik dökülmeleri şikayetleri ortaya çıkabilmektedir.

Kaş ve kirpik dökülmesi için cilt bakım malzemelerinin iki yönlü bir önemi vardır. Kozmetik ürünler bir taraftan kirpik dökülmesinin nedenleri arasında önemli bir yer kaplarken diğer yandan da kirpik dökülmesine iyi gelen bakım ürünleri de satılmaktadır. Özellikle argan yağı, zeytin yağı, keten tohumu yağı ve badem yağı özlü kirpik gürleştirici ve kirpik çıkaran bitkisel ürünler bir hayli işe yaramaktadır. Tabi bunun yanısıra bitkisel çözümler ile kirpik dökülmesi doğal tedavisi mümkün olabilmektedir. Suna Dumankaya Pervin Bulgak gibi bitkisel bakım uzmanları tarafından önerilen ve kirpik dökülmesine kesin çözümler arasında yer alan bitki kürlerini sizlerle paylaşacağımız bu yazıda kirpik çıkartmak için doğal tedavi imkanlarını ele alacağız.

Kirpik Uzatıcı ve Gürleştiren Bitkisel Yağlar

Hint yağı, argan yağı, zeytin yağı ile tatlı badem yağı gerek kaşları gerekse kirpikleri çıkarmak, uzatmak ve gürleştirmek için kullanılan ve kirpik nemlendirici etkisi ispatlanmış doğal bitkisel yağlardır. Özellikle hint yağı kirpiklerin doğal ve canlı rengini bulmasına yardımcı olan ve kirpiklere hacim katarak geçici de olsa kirpik güçlendirici etki oluşturan bir bakım ürünüdür. Tatlı badem yağı ve kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiricilerdir. Kirpikleri sadece nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları beslerler. K


Kirpik Dökülmesine Karşı Bitkisel Yağ Maskesi :

Gerekli Malzemeler:

– Yarım çay kaşığı Hint yağı

– Yarım Çay kaşığı argan yağı

– Yarım Çay Kaşığı zeytin yağı

– Yarım çay kaşığı tatlı badem yağı

Saydığımız bitki yağlarını bir küçük bardakta veya kasede karıştırın ve kullanılmamış pamuklu kulak çöpünü bu yağa daldırın ve  banyo yaptıktan sonra uzamasını istediğiniz, kaşlar ve kirpiklere uygulayın. Kirpiğe uygularken yağların özellikle göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklere uygulayın.

Dikkat : Göz çevresi cildine değdirmemeye çalışınız.
Açıklama : Kirpik uzatıcı ve çıkartıcı bitkisel bakım kürünün kirpiklere sürüldükten sonra 45-60 dk kadar kalması yeterlidir.

Süre bittiğinde kirpiklere sürülen bitkisel yağı gül suyu ile temizlemek gerekiyor. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür. Bu sayede bitkisel yağların kirpiklere ulaştırdığı nem ve mineraller kirpik kökünde muhafaza edilebilmektedir.

Comments
  1. aylin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir