Yüze Dolgunluk Veren Bitkisel Yağlar, Maskeler ve Aromaterapi Yağları

Yüze Dolgunluk Veren Bitkisel Yağlar ve Aromaterapi Yağları

yüz dolgunlaştırıcı yağlar maske tarifleri

yüz dolgunlaştırıcı yağlar maske tarifleri

Yüzümüz yaşlanma, yer çekimi, dış etkenler, güneş ışınları, kirli hava, mevsim değişimleri gibi nedenlerle sarkar. Bu yüz sarkmaları aynı zamanda yüzün dolgun ve diri bir görünümde olmasına da mani olmaktadır. Yüzün sarkması ise kadının ve erkeğin görünümü açısından sıkıntılı bir durumdur. Yüz sarkmasını gidermek için estetik ameliyatlar en sık kullanılan yöntemdir. Ancak bitkisel yağlar ile yüzü gerginleştirmek ve ciltteki sarkmaları önlemek te mümkündür.  Bitki yağlarının cilde faydaları çok yönlüdür. Bitkisel aromatik yağlar hem ciltteki gözenekleri açmak ve sivilce oluşumunu engellemek, hem de yüzdeki kırışıklıklar, derin çizgiler, yüz, yanak, gıdık ve dudak bölgesindeki sarkmaları engellemek için kullanılabilir.

Yüze dolgunluk veren bitkisel yağlar hangileridir diye soracak olanlar için gül yağı, jojoba yağı, argan yağı, susam yağı, tatlı badem yağı gibi saf uçucu bitkisel yağlar sayılabilir. Yukarıda saydığımız yağlar, her tür cilt tipine uygun bitkisel bakım yağları olup cildi gerer ve ciltteki sarkmalara  son verir. Diğer yandan  laden yağı, günlük ağacı yağı ve  gül yağı ise özellikle orta yaş ve üstü hanımların düzenli olarak kullanması gereken bir aromatik yağlardır. Gül yağının faydaları arasında cildi temizlemesi, ciltte aşırı makyaj, sigara ve düzensiz yaşamın meydana getirdiği tahribatı tedavi edici etkisinin olması sayılabilir. Gül yağının cilde yararları arasında cildin yenilenmesi, cilt gençleştirici etkileri ve faydaları nedeniyle günlük cilt bakımında sürekli bir biçimde kullanılması gerekmektedir.

Cilt Dolgunlaştırıcı Bitkisel Bakım Kremi Nasıl Yapılır

Yukarıda saydığımız bitkisel yağları eşit miktarlarda bir parfüm şişesinde karıştırın ve günde 5-10 damla olacak şekilde bu karışım ile cildinize tatbik edin. Ciltteki sarkmalara bitkisel çözüm sunan bu karışımı bir pamuk ile yüzünüzde boyunda, gıdıda sarkma olan bölgelere hafifçe uygulayın. Daha sonra cildinizi 30 dk kadar dinlendirin ve ılık suyla yüzünüzü durulayın. Laden yağı ve jojoba yağı karışımı kol sarkmalarına iyi gelen bir karışım olarak bitkisel kol sıkılaştırma amacıyla da kullanılabilir. Badem yağı, susam yağı ve argan yağı karışımı ise selülitlere çözüm de sunabilir. Selülit olan bölgelere selülit masajı eşliğinde bu yağlar tek tek veya karışım halinde uygulanırsa kısa sürede bölgedeki kan dolaşımını hızlandıracak ve kalça, basen, kol, baldır gibi bölgelerde görülen portakal kabuğu görüntüsü kısa sürede kaybolacaktır.

Gül ağacı yağı ve günlük ağacı yağı karışımı aynı zamanda jilet izi, yara izleri, sivilce izleri, kahverengi cilt lekeleri, doğum lekeleri gibi görülen iz ve leke şikayetlerine te doğal çözüm olur. Bunun nedeni ise gül yağı ve günlük yağının cildi yenilemesi ve cilt gençleştirici etkisidir.

Bu bitkisel yağlar aynı zamanda kuru ciltli kişilerin cildini doğal yoldan nemlendirmek için de kullanılabilir.

Yüz dolgunlaştırıcı meyan kökü şerbeti
Meyan kökü şerbetinin yüzü zayıf olan ve yüz bölgesinden kilo almak isteyenlere yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Meyan kökü şerbeti tarifi:

Bir tatlı kaşığı kadar kıyılmış meyan kökünün üzerine bir bardak soğuk su koyun, bir saat bekletin. Sonra tülbentin içine koyup suyu süzün. iyice sıkın,

Elde edilen suyun içine 5-10 damla limon ve üzerine de 1-2 tane taze nane yaprağı, 3-4 parça buz koyun. Bu elde edilen meyan kökü şerbetini gün aşırı birer kez içiniz.

Yüz dolgunlaştırıcı maske: civanperçemi maskesi

Ender Saraç tarafından tavsiye edilen ve yüzü dolgunlaştıcı maskeyi uygulamak için buraya bakınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir