Boy Uzaması Için Egzersizler Resimli Video-Boy Uzatma Egzersizleri | Sağlık, diyet, zayıflama, cilt bakımı, estetik ameliyatlar

Boy Uzaması Için Egzersizler Resimli Video-Boy Uzatma Egzersizleri

Boy Uzaması Için Egzersizler Resimli Video-Boy Uzatma Egzersizleri

Boy uzaması dediğimiz şey tamamen büyüme hormonlarının salgılanması ile sınırlı bir durum değildir. Boy uzaması aynı zamanda iskelet ve kas sistemlerinin etkin bir biçimde çalıştırılması ile de elde edilebilir. Bu etkinlik için bilim insanlarının uzun yıllar boyu geliştirdikleri çalışmalar neticesinde bot uzaması için egzersiz hareketleri adı verilen ve gerçekten de boy uzatıcı faydaları olan bir takım egzersiz hareketleri geliştirilmiştir.

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız boy uzatma egzersizleri ise sizler için seçtiğimiz ve en etkili bir biçimde boyu uzatma kapasitesine sahip olan spor hareketleridir. Bu hareketlerde göreceğiniz ortak yön ise, yüzme, basketbol, koşu, pilates gibi boy uzatan sporlar ile aynı kas ve iskelet gruplarını çalıştırmaları ve esnetmeleridir. Yer çekiminin oldukça olumsuz bir yönü olan omurların baskı altında kalması neticesinde omur arası boşlukların kaybolması, bu egzersizlerle geçmekte ve hatta süreç tersine dönebilmektedir.

1. Boy Uzatma Hareketleri:

Yukarıda gördüğünüz resimdeki boy uzama hareketlerinin ortak yönü, bel omurları adını verdiğimi alt omur grubunu çalıştırmasıdır. Omurlar arasındaki mesafeler, boy uzatıcı egzersizleri adı verilen egzersiz hareketleri ile kolayca artırılabilmektedir.  Özellikle akşamları evde kendi başınıza yapacağınız bu hareketler hem vücudunuza esneklik katacak hem de gün boyunca omurlarda biriken negatif baskı ve enerjiyi boşaltmanıza yardımcı olacaktır.

2. Resim :

Yukarıdaki ikinci grup boy uzatma egzersizleri ise bel omurlarının sütünde yer alan sırt ve omuz bölgesindeki omurların açılmasına ve doğal olarak birkaç cm ye kadar doğal yoldan boz uzamasına katkı sağlamaktadır. Genelde erkeklerin ip ve sopa ile yapabileceği bu egzersizler, vücudun boy uzamasını yavaşlatan yer çekiminin olumsuz etkisini sıfırlayıcı bir etki de oluşturabilmektedir. Böylece aynı  yüzmede olduğu gibi yerçekimini en az düzeyde hisseden uzayan kemikler, potansiyelinin de üzerine çıkabilmektedir.

3. Resim :

Üçüncü gruptaki boy uzama egzersizleri ise özellikle hanımların hem duruşunu düzelten hem de boy uzamasına yardımcı egzersizler olarak dikkat çekmektedir.

Yukarıdaki videoda ise Dr. Feridun KUNAK, bilhassa çocuklarda boy uzamasına yardımcı spor egzersizleri (boy uzatan hareketler) anlatılıyor. Özellikle zıplama, elma toplama, bacak çekme hareketleri gibi boy uzama hareketleri anlatılıyor.

BU videoda ise Sn İbrahim Saraçoğlu, boy uzatan bitkiler, yiyecekler ve besinler hakkında önemli ipuçları veriyor.

Etiketler:Kullanıcı Yorumları Sayısı: 6 “Boy Uzaması Için Egzersizler Resimli Video-Boy Uzatma Egzersizleri”

 1. Esma Koçyiğit diyor ki:

  Merhaba ben Esma , 15 yaşındayım boyum 1.60 .Ya ben günde 100 kere zıplıyorum.Bacak kaslarım , karın çevrem ciğerlerime doğru olan yer ve omuzlarım ağrıyor . Bunun sebebi boyumun uzaması mı , yoksa hareketlerin yanlış yapımı sonucu oluşan bir tür ağrılar mı ?

 2. yeliz diyor ki:

  mrb..esma ben yeliz bende 15 yaşındaym boyum 1.67 daha önce 1.65 di 2 haftada 2 cm uzadm boyum bayaqı uzadı hergün 100 kere zıplayarak ve ip atlayarak süt içerek uzadım her kahvaltıda ballı süt içerek ve bol bol sebze ve meyve tüketerek hem zayıfladm hemde boyum uzadı tabi yanında zumba fitness de yaptm kilom 55 di 51 e indi sende bunları yapmaya devam et uzarsn yalnız kendini fazla zorlamadan yap zamana bırak bianda olmaz

 3. Osman diyor ki:

  Ben osman 15 yaşındayım ve boyum 1.53 bazı kişiler boyumun iyi olduğunu söylüyor lar ama ben kendi boyumu düşük görüyorum ben boyumun uzaması için ne yapmalıyım

 4. burak diyor ki:

  ben burak 16 yasıma yeni girdim boyum 160 nerdeyse yasıtlarımla girdiğim her ortamda en kısayım ben size inanıyorum bu egzersizleri kesinlikle yapacagım ama nasıl yapacagım gunde kaç defa yapacagım sabahmı oglenmı yapacagım biraz bilgi verirseniz cok teşekkür ederim saygılar…

 5. emir diyor ki:

  Burak tek çare baş aşağı asılı kalmak günde 10 dakika boyunca baş aşağı asılı kalırsan 6 haftada 7 cm atman mümkün ve bu süre içinde bol bol süt iç meyve sebze tüket şeker kafeyin gibi şeylerden uzak dur çay vb. gibi 20 yaşından sonra bile boy uzaman mümkün baş aşağı asılı kalarak .

Okur Yorumu Yapabilirsiniz