Doğal Boy Uzatma Formülü-Boy Uzatmak İçin Doğal Yollar

Doğal Boy Uzatma Formülü-Boy Uzatmak İçin Doğal Yollar

Boy uzamasının kalıtsal bir takım faktörlere dayandığı bilinmektedir. Özellikle anne ve babası uzun boylu olanların da çocukluk ve ergenlik sonu arasu dönemde boy uzaması yetişkinlik döneminde sonucu uzun boylu bireyler olacağına inanılır. Ancak boy uzamasının doğal yolları ve yöntemleri de mevcuttur. Boyum kısa uzatmak istiyorum diyorsanız bu durumda sadece genetik olarak sizlerin boy uzamasının sınırlarıyla yetinmek yerine egzersiz, beslenme, uyku ve çevresel faktörleri en uygun şartlara dönüştürmek suretiyle boy uzaması doğal yollardan sağlanabilmektedir. Yani aşağıda daha ayrıntılı bir biçimde görebileceğiniz gibi boy uzatan sporlar ve egzersiz hareketleri yaparak, boy uzatan yiyecekler ile beslenerek, uyku düzenine riayet ederek boy uzama kapasitenizin üzerine çıkabilirsiniz.

Boy uzatan egzersizler nelerdir

Ergenlik dönemi öncesi yada sonrasında doğru ve düzenli bir şekilde boy uzatma egzersizleri uygulamadığınız taktirde, ulaşabileceğiniz maksimum düzeyde uzunluğa erişmeniz imkansızdır. Sportif bir yaşam süren insanlarla spor yapmayan insanlar arasındaki boy farkının temel nedeni bu şekilde açıklanmaktadır. Boy uzatma nitelikleri olduğu iddia edilen tüm egzersizler aynı oranda etki göstermez. Boy uzatma konusunda belirli özel egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizler boyunuzun %35’lik bölümünü oluşturan omiriliği esnetip uzatmayı hedefler.

boy uzatan egzersizler

boy uzatan egzersizler

Uyumak boy uzatırmı

Gece uykusu boy uzatıyor mu diye bir soru aklınıza gelebilir. Uyuma sırasında özellikle de gece yarısı uykusu esnasında vücudun büyüme hormonu salgısı en üst seviyeye çıkmaktadır. Her ne kadar fazla uyuyan kişilere miskin veya tembel yakıştırması yapılsa da özellikle gelişim dönemlerinde uykuyu yeteri düzeyde alabilen kişilerin boylarının akranlarına nazaran daha uzun olduğu görülmüştür. Özellikle gece saat 11 de uyumak ve sabah 7 de kalkmak, boy uzamasını en yüksek düzeyde tutabilmek için ideal uyku düzeni olarak bilim insanlarınca ifade edilmektedir. Uyku sırasında ayrıca bağışıklık sistemi de güçlendiği için vücudun boy uzamasını durduran bir takım hastalıklara yakalanma riski de bir hayli düşmektedir.

Boy uzaması ve beslenme arasındaki ilişki

Boy uzaması özellikle vücudun gelişme dönemleri olan çocukluk ve ergenlik dönemlerinde hızlı seyreden bir olaydır. Ancak boy uzamasını genetik potansiyelimizin en üst seviyede kullanılmasını sağlamak için elbette bizlerin de yapabileceği çok şey vardır. Düzenli ve sağlıklı beslenme, vücudun boy uzaması için ihtiyacı olan vitamin, mineral, proteinler ile amino asitleri dengeli ve yeterli bir biçimde alabilmek boy uzamasına yardımcı olan temel etkenlerden bir tanesidir. Beslenme şartlarının tüm dünyada iyileşmesiyle birlikte tüm dünya halklarında bundan 100 yıl öncesine göre ortalama 12-15 cm lik bir boy ortalaması artışı olduğu söylenmektedir. Hatta kısa boylu olmalarıyla ünlü olan kore, japon ve çin halklarında ve diğer güney asya milletlerinde bile beslenme olanaklarının arttığı son 50 yılda 15 cm ye varan boy artışları gözlemlenmektedir.

Beslenmenin yanında gece uykusunu iyi almak, egzersiz ve spor hareketleri, sigara ve alkol gibi boy uzamasını durduran zararlı alışkanlıklardan uzak durmak sayesinde sizlerin de boyu olması gerekenden yaklaşık 10 hatta 15 cm daha uzun olabilmektedir.

Yaşınız kaç olursa olsun düzenli uyku, iyi beslenme ve egzersiz uygulamalarıyla boyunuzu 10 cm civarında uzatmak mümkündür.

Boy uzaması için egzersizler video izle:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir