Cilt Çatlaklarına Kesin Çözüm-Vücut Çatlaklarına Bitkisel Çözüm

Cilt Çatlaklarına Kesin Çözüm-Vücut Çatlaklarına Bitkisel Çözüm

cilt çatlakları nasıl geçer

cilt çatlakları nasıl geçer

Cilt çatlakları için doğal çözümler arayanların tek bir yazıda bulabilecekleri cilt çatlakları için bitkisel çözümler kürleri hakkında sizler için yaptığımız araştırmaların sonucu olan doğal tedavi seçeneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir çok kadının oldukça genç yaşlardan itibaren ortak sorunu olan cilt çatlakları sorunlarına zamanında müdahale edilmediği takdirde hem cildin oldukça  kötü görünmesine yol açmakta hem de ciltte yaşlanma belirtilerini artırarak cildin daha erken yaşlanmasına kırışma ve sarkmaların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle kol, göbek, karın, yüz gibi bölgelerde ortaya çıkan cilt çatlaklarının en önemli nedeni hiç şüphesiz kuru  cilt yapısına sahip olmaktır. Kuru ciltli kişilerin bir de ani kilo alıp verme, doğum ve hamilelik gibi süreçlerle derinin elastikiyet sınırlarını zorlayan bir takım olaylarla karşılaşması durumunda cildin bundan olumsuz etkilenme ihtimali ortaya çıkmaktadır. Cilt çatlakları da derinin en temel işlevlerinden birisi olan nemlenme ve elastikiyet faaliyetlerini yerine getirememesi neticesinde ortaya çıkmaktadır.

Hem cildi nemlendirip beslemesi hem de cilt çatlaklarından kurtulmak günümüzde çatlak giderici kremler adı altında bir takım dermokozmetik ürünler satılmaktadır. Tabi nemlendirici kremlerin cilt çatlaklarına olan olumlu etkisinden bahsetmeyi başka bir yazımızda ele alacağız. Bu yazımızda ise cilt çatlaklarına doğal ve bitkisel çözüm yolları konusunda sizlere oldukça faydalı olacağını umduğum doğal çatlak giderici ve önleyici bitki yağı formülleri paylaşacağız.

 

1) Cilt çatlaklarına kayısı yağı formülü:

Cilt çatlaklarına kayısı yağı ile birlikte kullanılabilecek çatlak tedavisi için kullanılan kakao yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, badem yağı, menekşe yağı gibi doğal aromatik yağlar 30 günlük bir kür ile uygulanmalıdır. Bu süre zarfında cilt çatlakları için doğal bir kendini onarma ve tedavi süreci başlamış olacaktır.

Gerekli Malzemeler,
1 yemek kaşığı kakao yağı
1 yemek kaşığı jojoba yağı
1 yemek kaşığı kayısı yağı
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı badem yağı
1 yemek kaşığı menekşe yağı
Hazırlanışı ve Uygulaması,
Tüm malzemeleri cam bir kâsede iyice karıştırın.
Cilt çatlaklarının olduğu bölgeyi elinizle ovalayıp kan akışını hızlandırın.
Hazırladığınız bitkisel karışımı çatlak olan bölgelere masaj yaparak sürün.
30 dakika bekleyin.
Banyoda çatlak olan bölgeleri lifle ovarak temizleyin.
Önemli Bilgi: Daha fazla doğal yağ karışımına ihtiyaç duyarsanız yağ türlerinden eşit miktarda kullanın.

Evde  Çatlak Kremi Yapılışı

Özellikle zayıflama ve şişmanlık nedeniyle cilt çatlakları olanlar için aşağıdaki doğal çatlak kıremi bir hayli işe yaramaktadır. Sık ve çok kilo alıp verme, hamilelik gibi nedenlerle kadınlarda göbek ve bacak çevresinde çatlaklar oluşuyor. Pervin Bulgak bu çatlaklardan kurtulmanıza destek olacak evde hazırlayacağınız bir krem öneriyor;

Malzemeler:

1 çay bardağı Portakal yağı

1 çay bardağı Kekik yağı

Yarım cay bardağı badem yağı

1 tam tatlı kaşığı yasemin yağı

Çeyrek Limon suyu

Hazırlanışı: Bu karışımı günde bir kez kullanın. yıkamanıza gerek yok ancak Hamilelerin 1 saat sonra yıkaması doğru olur.

Hamilelik ve Doğum Çatlaklarına Bitkisel Çözümler

Bitkisel yağlarla hazırlayacağınız bu maske ile karın çatlakları azalıyor ve zamanla yok oluyor.

Doğum sonrasında oluşan hamilelik çatlakları veya kilo alıp verme sonucunda oluşan karın çatlakları için mükemmel bir doğal maskedir.

Göbek çatlakları için ne yapabilirim, Karın çatlakları nasıl giderilir, karın çatlaklarını gidermek için bitkisel çözüm var mı, göbekteki çatlakları için doğal maske tarifi, karın çatlaklarına iyi gelen bitkisel yağlar nelerdir diyorsanız karın çatlakları için doğal maske tam size göre…

Malzemeler:

* 1 tatlı kaşığı menekşe yağı,
* 1 yemek kaşığı badem yağı,?
* 1 yemek kaşığı susam yağı.
* 1 yemek kaşığı ceviz yağı,?

Hazırlama ve Uygulama:

Yağların tamamını bir kasede iyice karıştırın. Karın çatlakları oluşan bölgenize dairesel haraketlerle masaj yaparak sürün. Doğal çatlak maskesinin daha etkili olması için cildinizi derinlemesine temizleyerek peeling yapmanız.

Bunun için mutlaka haftada 1 kere kese yapmanızı tavsiye ediyoruz. Tamamen doğal bitkisel yağlarla hazırlayacağınız çatlak maskesi karın çatlakları için çok yararlıdır.

Vücut çatlaklarına kesin doğal çözüm

Çeşitli nedenlerden cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda ciltde çatlaklar meydana gelmektedir.

Bu çatlakları önlemek ve oluşan çatlakları azaltıp, zamanla gözle fark edilmeyecek hale gelmesi için, Op. Dr. Feridun Kunak ‘ın doğal çözüm önerisi.

Vücut çatlakları için masaj yağı

Malzemeler :

• Kakao yağı
• Jojoba yağı
• Kayısı yağı
• Fındık yağı
• Badem yağı
• Menekşe yağı
• Gliserin

Hazırlanışı:  Malzemenin tamamını eşit miktarlarda karıştırın. Çatlakların oluştuğu bölgeyi çimdikleyerek ve hafifçe sıkarak kan akışını sağlayın. Hazırladığınız bitkisel yağ karışımını masaj yaparak cildinize iyice yedirin.

Bir gün geçtikten sonra duşa girin ve yıkanırken yağ sürdüğünüz bölgeye masaj yaparak üsteki ölü derinin atılmasını sağlayın. 1 ay süre ile her gün düzenli olarak uyguladığınız zaman vücudunuzda bulunan çatlaklarda gözle görülür şekilde azalma olduğunu fark edeceksiniz.

 

Comments
  1. esra
  2. gizem

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir