Cilt Lekeleri Için Soğan Suyu ve Elma Sirkesi Karışımı Bitkisel Kür Tarifi

Cilt Lekeleri Için Soğan Suyu ve Elma Sirkesi Karışımı Bitkisel Kür Tarifi

Cilt Lekeleri Için Soğan Suyu ve Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri Için Soğan Suyu ve Elma Sirkesi

Özellikle hassas tenli hanımlarda yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına aşırı bir biçimde maruz kalınması neticesinde yüz bölgesinde güneş lekeleri görülebilmektedir. Ayrıca hamile bayanlarda güneş ışınlarına aşırı miktarda maruz kalınmasa bile hamilelik lekeleri adı verilen cilt lekeleri oluşabilmekte ve zamanında tedavi edilmez ise kalıcı cilt lekelerine dönüşebilmektedir. Cilt lekelerinden kurtulmak için günümüzde teknolojinin tüm olanakları seferber edilmiş, peeling, dermabrazyon ve lazerli leke tedavisi teknikleri kadınlar arasında oldukça revaçta olmuştur. Ayrıca cilt lekelerine krem ve leke giderici losyon gibi güzellik ve bakım ürünleri de piyasada kadınların en fazla ilgisini çeken ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tıbbi tedavi teknikleri ile leke giderici jeller ve cilt bakım kremlerini bir kenara koyarsak karşımıza bir de cilt lekelerine bitkisel çözüm sunan doğal kürler geliyor. Bu doğal tarifler sayesinde cilt lekelerine doğal çözüm bulabileceksiniz. Bu bitkilerle tedavi yollarından birisi de soğan suyu ve elma sirkesi karışımı olarak bilinen bitkisel cilt lekeleri tedavisi yoludur. Özellikle Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu ve Suna Dumankaya gibi bitkisel şifa uzmanları tarafından da sıkça dile getirilen bu çözüm kürünün yapılışı ve hazırlanışı hakkında bilgileri aşağıda sizlerle paylaşacak ve cilt lekelerine kesin çözüm sunan bitki kürlerinin anlatıldığı videoları sizlerle paylaşacağız.

Cilt Lekelerine Soğan Suyu ve Elma Sirkesi Tedavisi

Elma sirkesi ve soğan suyunun faydaları arasında leke giderici ve cildi gençleştirici etkisi de yaygın olarak bilinmektedir. Her iki mucize bitkisel iksirden faydalanılarak hazırlanan bu losyon, cilt lekelerine kesin çözümler sunmak amacıyla kesinlikle kullanılmalıdır. Elma sirkesi cilt lekelerine neden olan pigmentasyona engel olurken soğan suyu da cilte biriken ve lekelere neden olan melanin pigmentinin fazlasını çözerek ciltten uzaklaştırıyor.

Gerekli Malzemeler:

2 Küçük soğan,
1/2 Çay bardağı elma sirkesi

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli:

Öncelikle soğanları kesiyor ve blender de çekerek soğan suyu elde ediliyor. Ardından şayet bulabilirseniz ev yapımı elma sirkesi, bulamazsanız da doğal rafine elma sirkesinden yarım çay bardağına soğan suyunu ilave edeceğiz. Elma sirkesinin içerisine karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu doğal losyonu, akşamları cildinize sürün. Dilerseniz 30 dakika bekletip, ılık su ile yıkayın. Dilerseniz, sabaha kadar cildinizde bırakıp, sabah ılık su ile yıkayın.

Soğan Suyu ve Elma Sirkesi Karışımı, 2-3 günde 1 defa, cilt lekeleriniz kaybolana kadar tekrarlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir