Gözaltı Morlukları için Doğal Krem ile Bitkisel Çözüm-Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltı Morlukları için Doğal Krem ile Bitkisel Çözüm-Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları makyaj ile zorlukla kapatılabilen hatta çoğu zaman göz çevresi makyajının da yetersiz kaldığı bir yüz ve cilt problemidir. Göz altı morlukları adı verilen bu cilt lekeleri türü genellikle estetik bir sorun olmaktadır. Ancak nadiren de olsa değişik bir takım hastalıkların belirtisi de olabiliyor. Ancak genellikle deri altında görülen aşırı pigment üretiminden kaynaklanıyor. Pigmentasyon adı verilen bu pigment üretimini değişik bitkisel çözümler ve bitkilerle doğal tedavi kürleri ile tedavi edebiliyoruz. Göz altı morluklarının nedenleri denilince hastalıklar haricindeki bir takım etkenler de ön plana çıkmaktadır. Örneğin gece uykusunun yeterli miktarda alınmaması, kronik yorgunluk, düzensiz yaşam tarzı, sigara ve alkol gibi alışkanlıklar, stres, sinüzit ve burun tıkanıklığına neden olan enfeksiyonlar, yaşlılık neticesinde kılcal damarların cilt yüzeyine çıkması, yüzde görülen egzama rahatsızlıkları göz altında morarmalara ve siyah-koyu halkalara neden olabilir. Genetik (kalıtsal) etkenler yani anne babadan geçen genler de gözaltı morlukları nedenleri arasındadır.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer: Gözaltı Morlukları için Bitkisel Çözüm

Göz altı morlukları nasıl geçer merak ediyorsanız aşağıdaki doğal tedavi önerilerini dikkatle uygulayınız. Ayrıca yazının sonunda sizlere gözaltı morlukları için krem (doğal) yapımı anlatılacaktır:

* Her gün en azından 10 bardak su içmek göz altı morluklarına iyi gelmektedir.

* Göz bölgesine aşırı makyaj yapmayın ve cildin hava almasını engelleyecek maddeler sürmeyin.

* Günlük 8 saatten az olmamak kaydıyla düzenli gece uykusunu alın ve gece yatağa 12 den geç girmeyin,

* Göz morlukları oluşma riski bulunan göz çevresini uzun süre kremli bırakmayın. Kullandığınız kremleri 15 dakikadan fazla bekletmeyin ve bir pamuk ile hemen temizleyin.

* Göz altı morluğuna patates iyi gelmektedir. Çiğ patates ile göz morlukları üzerine uygulayacağınız doğal maske, 20 dakika kadar beklesin ve yanında taze salatalık dilimleri de kullanın. Daha sonra cilt bakım kremi sürün ve yüzünüzü durulayın.

* Göz altı morluklarına bitkisel formüllere devam ediyoruz. Bir önceki maddede yer alan salatalık ve patatesin suyunu çıkararak bir kasede karıştırın ve pamuk ile göz altı morlukları ve göz altı torbacıkları olan bölgelere uygulayın.
* Göz altı morlukları nasıl giderilir sorusuna bir diğer bitkisel çözüm ise limon suyu ve domates suyu karışımıdır. Bu karışımı pamuk ile sabah ve akşam günde 2 kez uygulamak gerekir.

* göz altı morlukları nasıl geçer: Zerdeçal ile ananas suyu karıştırılır ve göz altı morlukları olan bölgeye sürülür. Kısa zamanda göz altı morarması ve torbaları hafifleyecektir.

* Ezilmiş taze nane de göz altı morlukları olan bölgeye ovalanarak sürülürse göz çevresini iyileştirecek ve mor rengi yok edecektir.

* Gözlerin altındaki morluklar bulunan bölgelere uykudan hemen önce gece, badem yağı masajı yapılmalıdır. 14 günlük badem yağı kürü ile göz altı morluklarının yok olduğuna şahit olacaksınız.

* Göz altı morlukları için E vitamini tedavisi iyi gelmektedir. Toz haline getirilmiş E vitamini kapsülünü bal ve yumurta akıyla karıştırarak göz çevresine sürün. Göz çevresindeki koyuluğu azaltacaktır.

* Sıcak ya da soğuk bir bezi göz altlarına koyun. 10 dk sonra koyu renkli yüzeye badem yağı sürün.

* İşaret parmağı altındaki avuç içi kısımdaki çıkıntı ile göz altı morlukları buluann yüz kısmı temas ederse akupunktur etkisi oluşur. Zamanla göz altı morlukları ve gözlerdeki kanlanma, kırışıklar ve torbaların yok olduğuna şahit olursunuz.

Gözaltı morluklarına Çay Kürü

Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk , şişlikleri ve morarmaları gideriyor

Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin Süzüp soğumaya bırakın 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın 10 dakika bekleyip, yıkayın

Göz altı morlukları için Patates Kürü

2 dilim çiğ patatesi göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekleyin Yıkayıp kurulayın

2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekletin ve yıkayın

Gözaltı morluklarına iyi gelen bitkisel krem:

Bir tutam taze ebegümeciyi havanda ezin, içine bir elmanın suyunu ekleyin Karışımı gazlı bez arasına koyup, göz çevrelerinizde 20 dakika bekletin Bir de bol bol maydanoz ve taze nane tüketin

Göz çevresi kırışıklıkları için bitkisel çözüm:

1 kahve fincanı soya yağı
1 kahve fincanı badem yağı ve yarım kahve fincanı avokado yağı
Bir kapta karıştırın Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapın Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın

Gözaltı morlukları için doğal bakım kürü:

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın Göz kapaklarınıza uygulayın ayrıca muhakkak 25 yaşından itibaren göz çevresi için krem kullanılması gerekir…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir