Sivilce İzlerine Doğal Çözümler-Sivilce İzi Nasıl Geçer ve Tedavi Edilir?

Sivilce İzlerine Doğal Çözümler-Sivilce İzi Nasıl Geçer ve Tedavi Edilir?

Sivilce izi tedavisi

Sivilce izi tedavisi

Sivilcelerin kendisinden çok ciltte bıraktığı izler ve sivilce lekeleri sorun oluşturabilmektedir. Özellikle ergenlik dönemlerinde biraz bilgisizlik biraz ise gençlikten dolayı sivilcelerle oynama ve sivilce patlatma gibi zararlı bir takım alışkanlıklar neticesinde ciltte sivilce izleri oluşabilmektedir. Sivilcelerin izlerinin giderilmesi ise estetik görünüm açısından ciddi bir sorun olabilmekte ve insanların sosyal yaşantılarını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Peki sivilce izleri nasıl geçer? işte bu noktada aslında çok ta alternatifsiz değilir. Sivilce izleri tedavisi amacıyla günümüzde birbirinden farklı bir çok yöntem geliştirilip kullanılıyor. Bizler de sagligimiza.com olarak sizlere sivilce izleri nasıl tedavi edilir bunu açıklamak istedik.

Peeling Cilt Soyma Tekniği

Peeling yabancı bir kelime olup kökeni ingilizceden gelmekte ve ingilizce anlamıyla bir şeyi (meyveyi) kabuklarından ayırarak soymak manasına gelmektedir. Özellikle cilt lekeleri gibi problemlerde cildin dış ve orta tabakasına kadar işleyen derin olmayan cilt lekelerinin peeling yoluyla tedavi edilmesi pekala mümkündür. Peeling yöntemleri arasında elbette derin peeling teknikleri adı verilen bir takım teknikler de mevcuttur. Derin peeling e TCA v Fonol peeling gibi özel bir takım peeling türleri örnek verilebilir. Doğal peeling ve kimyasal peeling olarak iki ana gruba ayrılan peeling evde doğal bir takım bitkisel peeling çözümleri yoluyla da denenebilir.


Derin Sivilce izleri Nasıl İyileşir?

Derin sivilce izleri aslında doğal olarak tedavinin en zor olduğu sivilce lekeleri olarak adlandırılmaktadır. Derin cilt lekelerinin ciltte iz bırakmasının temel nedeni ise derin iz veya leke kalan bölgedeki kollajenli dokunun yok olmasıdır. Bu kaybın engellenmesine yönelik olarak kollajen kazandırıcı yöntemler sivilce lekelerinin ve sivilcelerin oluşturduğu derin yara izlerinin kaybolmasında önemli katkılar sunmaktadır.

Mikrodermabrazyon ile Sivilce İzlerine Kesin Çözüm

Mikrodermabrazjon yöntemi aslında peeling e benzer. Ancak mikrodermabrazyon cilt soyma tekniğinde ciltteki kollajenin üretimi teşvik edilmekte ve bu sayede cildin alt tabakasında cilde pürüzsüz görünüm veren doku beslenmiş olmaktadır.

Lazer tedavisi ile sivilce izi tedavisi

Lazerle cilt lekeleri tedavisi sayesinde hem sivilce izleri önemli ölçüde kaybolur hem de ciltteki diğer cilt lekeleri tedavi edilmiş olur. Aynı zamanda ciltte gençleşme ve kızarıklıkların tedavisi de bu yöntemle sağlanır. Cildi birkaç yaş daha genç ve pürüzsüz gösteren bi yöntem olan lazer tedavisi ile sivilce izi tedavileri ülkemizde henüz yeni uygulanmaya bağlayan tekniklerdir.

Dolgu maddeleri ile sivilce izi tedavisi

Sivilce izlerinin tedavisinde son dönemlerde dolgu maddeleri adı verilen ve cilde  enjeksiyon yoluyla uygulanan tedavi seçenekleri de önemli bir takım olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Dolgu maddesi tedavi tekniği daha çok derin sivilce izleri olan kişilere tavsiye edilen bir estetik güzelleşme yöntemidir.  Derin olmayan yüzeysel sivilce izlerinde dolgu yönteminin  %80-%100 arasında değişirken, derin sivilce izleri dolgu yöntemi ile %40-%70 arasında başarı göstermektedir.  Dolgu tedavileri çoğunlukla tek başına uygulanmazlar ve diğer bir takım sivilce izi tedavi teknikleri ile kombine bir biçimde uygulanırlar.

Comments
  1. kübra

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir