yüzdeki kahverengi lekelere bitkisel çözümler ve doğal çözüm tedavi yolu

yüzdeki kahverengi lekelere bitkisel çözümler ve doğal çözüm tedavi yolu

Yüzdeki kahverengi lekeler bayanların kabusu olan bir cilt sorunudur. Ne kadar makyj yapsanız da bu kahverengi koyu cilt lekeleri kendisini bir şekilde belli etmektedir. Kahverengi cilt lekeleri genellikle açık tenli bayanlarda güneş ışınlarına hassasiyet nedeniyle ya da hamilelik dönemindeki hormon değişimlerinden dolayı melanin pigmentinin aşırı ve orantısız bir biçimde ciltte salgılanmasından dolayı ortay çıkmaktadır. Kahverengi cilt lekelerinin bir kısmı kendiliğinden geçerken bazıları da kalıcı cilt lekeleri durumuna dönüşebilmektedir.

Kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer

Kahverengi ve koyu yüzdeki lekeler ve izler, lazer tedavisi ve kimyasal peeling yüz derisini soyma yöntemi ile tedavi edilebilmektedir. Ancak bu tür tedaviler için zamanınız ve imkanınız yoksa sizlere evde yapılabilecek bitkisel yöntemler ile kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer anlatalım:

Yüzdeki Kahverengi Lekelere Maske


– Citteki kahverengi lekeler nasıl kaybolur? Kahverengi lekeler için doğal ve basit tedavi nedir? Cildimdeki kahverengi lekelerden nasıl kurtulurum? Ciltteki lekeler için ne yapılır? Citteki lekeler nasıl giderilir? Kahverengi lekeler için doğal Soğan Suyu ve Elma Sirkesi maskesi nasıl yapılr? Nasıl uygulanır?

Gerek güneş ışınları, gerek bir rahatsızlık, gerek hamilelik, gerek se yaş ilerlemesinden dolayı ciltte kahverengi lekeler oluşur. Oluşan kahverengi lekeler moral bozar, canımızı sıkar.

Cilt lekeleri özellikle Kahverengi lekeler için son derece etkili SOĞAN SUYU ve ELMA SİRKESİ ile yapılan maske tarifi ;

* 2 adet küçük boy kuru soğan,
* 1/2 çay bardağı elma sirkesi,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Soğanları, mikserde çekerek veya havanda döverek, suyunu sıkın. İçerisine elma sirkesini ilave edin. Elde ettiğiniz, doğal losyonu cildinize sürüp, 30 dak bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı, 2-3 günde bir yapın. Uygulamayı gece yatarken yaparsanız, hem kokmasını engellersiniz, hem de daha iyi sonuç almak için, sabaha kadar cildinizde tutabilirsiniz.

Comments
  1. gülay
  2. Gülden
  3. zahide
  4. Sema
  5. çiğdem
  6. sezin
  7. gülseren
  8. duygu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir