yüzümüzde olan kahverengi lekeler için ne iyi gelir-yüzdeki koyu lekeler için bitkisel çözüm

yüzümüzde olan kahverengi lekeler için ne iyi gelir-yüzdeki koyu lekeler için bitkisel çözüm

yüzdeki siyah noktalar için ne yapılmalı sorusunu hiç kendinize sordunuz mu. Eğer sorduysanız ve cevap bulamadıysanız bu durumda yüzümüzdeki siyah noktalara bitkilerle tedavi yolları olarak neler yapılmalı sualine bizim cevabımızı okuyun. Eminim çok işinize yarayacaktır.

Yüzdeki siyah noktalar genellikle nedenleri anlaşılamadan tedavi edilmesi zor cilt lekeleri olarak bilinirler. O nedenle kesin bir teşhis olmadan cilt-lekeleri.com olarak hiç kimseye bitkisel kür önermiyoruz. Ancak yüzdeki siyah noktaların sebebi ergenlikteki hormon değişiklikleri, cildin yağlanması ve nodüller gibi etkenler ise aşağıdaki bitkisel çözümlerle tedavi yolları ve yöntemlerini sizler de deneyebilirsiniz.

yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer ve yüzdeki siyah noktalar için ne yapılmalı. Bunun üzerine yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer şeklinde bir araştırma yaptık ve internetteki yabanı kaynaklarda işe yaramış ve denenmiş olan bitkisel yöntemler arasında en iyi sonuç veren doğal tedavi yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Limon Suyu: yüzdeki siyah noktalar nasıl temizlenir diyorsanız Limon suyu kullanmalısınız. Limon suyu hem doğal bir cilt beyazlatıcı hem de her tür cilt lekesini ciltten temizleyen ve söken bir bitkisel kür yöntemidir. Limon suyu doğrudan yüzde bulunan siyah benekler noktalar üzerine sürülür ve bu şekilde 15 dakika kadar bekletilir. Limon suyu ile birlikte salatalık suyu ve bal da karıştırabilirsiniz. Bazı internet sitelerinde limon suyu yerine elma sirkesi de kullanabileceği yazılıyor.

sarımsak suyu da yüzdeki siyah noktalar nasıl yok edilir sorusunun cevabı olarak ciltteki lekeleri söndüren ve özellikle yüzde ve yanaklarda bulunan siyah noktaları iyileştirici etki yapan bir bitlisel çözüm yoludur. Soğan ve sarımsak suyu 2 şer kaşık eşit miktarlarda karıştırılır ve pamukla siyah benekler ve kara lekeler olan bölgelere sürülür.15 dakika kadar beklenip yüz durulanır. Daha sonra bir cilt bakım kremi sürüp gece uykuya dalabilirsiniz.

Sandaloz sakızı: Ciltteki koyu renkli lekeler ve benekler, siyah noktalar için sandaloz sakızı, gül suyu ve gliserin ile limon suyu karıştırılır. Bunu göz kararı yapabilirsiniz. hamur kıvamına gelince cilt maskesi olarak yüzdeki siyah nokta sorunu olan bölgelere sürülür ve kuruması beklenir. Gece boyunca bu maske ile yatacaksınız. Sabahında da ılık su ile yüzünüzü yıkayıp maskenin katı parçalarını temizleyin.

Yüzdeki lekeler için doğal peeling maskesi – yüzdeki siyah noktalar için maske: Cildinizi doğal yollarla soyarak cilt lekeleri sorununa kesin çözüm arıyorsanız portakal kabuğu ile yoğurt karışımı cilt maskesini bir deneyin. ABD lilerin Fuller’s earth adını verdiği bir tür doğal yapışkan kil de yüzdeki siyah noktalara iyi geliyormuş. Ülkemizde bu kile ak kil deniyor. Yoğurt maskesi de 1 gece boyunca yüzde kalmalıdır.

Cilt lekeleri için sebze maskesi: Ciltteki siyah noktalar için hıyar, patates ve domatesi dilimleyip ince perde olacak şekilde yüzde siyah nokta ve leke olan bölgelere örtün ve 45 dakika kadar sırt üstü bekleyerek yatın.

Aloe vere jeli: doğal bir cilt temizleyici olan aloe vera jeli ile ciltteki siyah noktalar zamanla geçiyor. Sabahları sabun yerine yüzünüzü aloe vera jeli ile yıkayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir