ömer coşkun vitiligo tedavisi-vitiligoya iyi gelen bitkiler ve meyveler yiyecekler-vitiligo bitkisel tedavi

ömer coşkun vitiligo tedavisi-vitiligoya iyi gelen bitkiler ve meyveler yiyecekler-vitiligo bitkisel tedavi

ömer coşkun vitiligo tedavisi, vitiligo b, vitiligo b12, vitiligo başlangıcı, vitiligo belirtileri, vitiligo belirtileri nelerdir, vitiligo bitki, vitiligo bitkisel çözüm, vitiligo bitkisel tedavi, vitiligo bitkisel tedavisi, vitiligo bulaşıcı mıdır, vitiligo bulaşıcımı, vitiligoya çare bulundu, vitiligoya iyi gelen besinler, vitiligoya iyi gelen bitkiler, vitiligoya iyi gelen meyveler, vitiligoya iyi gelen yiyecekler, vitiligoya ne iyi gelir, vitiligoya son, vitiligoyu nasıl yendim, vitiligoyu yendim, vitiligoyu yenenler,

Ömer Coşkun Vitiligo Tedavisi: Vitiligo Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Yar. Doç. Dr. Ömer Coşkun Vitiligo Tedavisi için doğal çözüm önerileri. Vitiligo Bitkisel Tedavi Yöntemleri. Vitiligo için şifalı bitkiler nelerdir? Vitiligo tedavisinde kullanılan bitki çeşitleri nelerdir?

Bitkisel yollarla vitiligo nasıl tedavi edilir?

Bitki uzmanı  Herbalist Ömer Coşkun, vitiligo tedavisi için şu tavsiyelerde bulunuyor:

Vitiligonun en iyi tedavisi sütleğen otudur. Oğulotu çayı da beraberinde içilirse kalıcı tedavi sağlanabilir. Sütleğen otu dıştan uygulanır ve profesyonel biri tarafından hazırlanması gerekir.

Vitiligo nedir?

Vitiligo, normal deri görünümünde, pigment kaybı nedeniyle düzensiz beyaz alanların bulunduğu bir deri durumudur.

Genelde edinilmiş bir durum olarak görülen vitiligo, herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. Ancak, belirli genetik özelliklere sahip ailelerde hastalığa yatkınlık görülmektedir. Kontrasta bağlı olaraki koyu tenli kişilerde daha belirgindir. Vitiligo’nun nedeni tam bilinmemekle beraber pigment üreten melanosit hücreleri olan melanositlerin deri veya çevre dokulara hasar vermeksizin seçici kaybına bağlı olarak otoimmünite üzerinde durulmaktadır. Bu hastalık Amerika Birleşik Devletleri’nde nüfusun % 1′ ini etkilemektedir.

Lezyonlar düz, pigmentasyonsuz ve koyu sınırlı olarak görülmektedir. Sınırlar tam olarak tanımlanabilmektedir, ancak düzensizdir. Sıklıkla etkilenen bölgeler yüz, dirsekler ve dizler, eller ve ayaklar ve genital bölgedir. Ayrıca, travma ve basınç görmüş bölgeler de etkilenmektedir.

Hastalıktan korunma yolları bilinmemektedir.

Semptomlar arasında aile öyküsü belirten vitiligo, birden veya aniden gelişen düz, doğal desenli pigment kaybına uğramış deri bölgeleri görülmektedir.

Fizik muayene ve sorgulama tanı konması için yeterlidir. Ek bir tanı yöntemine başvurulmasına gerek yoktur.

Vitiligo olgularının çoğu tedavi edilmeden deam etmektedir. Mevcut tedavi yöntemleri zor ve tam olarak etkin değildir. Hastalar, fotosensitize edici bileşikler verildikten sonar ultra-viole ışığa maruz bırakılmaktadırlar. Topikal veya oral 8-metoksipsoralen veya trimetilpsoralen tedavileri kısmi pigmentasyon sağlamak amacıyla birden fazla defa verilmelidir.

Hastalığın gidişatı değişkendir. Bazı bölgeler pigmentasyon kazanabilir, fakat yeni diğer bölgeler oluşabilir. Pigmentasyon kaybı ilerleyici olabilir.

Güneş yanığı gibi komplikasyonlar sıklıkla görülebilirken, vitiligo pernisyöz anemi, hipertiroidizm ve Addison hastalığı gibi sistemik hastalıklar ile ilişkili olabilir.

Eğer cildinizde rengin kaybolduğu bölgeler görürseniz, en kısa zamanda aile hekiminize başvurunuz.

Vitiligo Tedavisi için Şifalı Bitkiler

Baharlı tere tohumu, şahtere, karabaş otu, papatya, meyan kökü, oğul otu, tansalp enginarlı gibi ürünlerle, halk arasında ala da denen vitiligo problemine doğal çözüm bulabiliyoruz. Deriye renk veren hücreleri uyarıcı etkiye sahip bitkiler, özel formüller halinde kullanılmalı. Bazen stres gibi etkenler önemli olduğu için sinirsel spazm çözücü, depresyon giderici çeşitli doğal etken maddeleri tedavide tamamlayıcı tıp olarak almak gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir