Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi-Yağ Bezesi Nasıl Gider ve Geçer

Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi-Yağ Bezesi Nasıl Gider ve Geçer

Yağ bezesi Nedir?

yağ bezesi lipom

yağ bezesi lipom

Yağ bezesi aslında yağ dokusunda oluşan ve büyüyen iyi huylu bir tümördür. Yağ bezesinin en çok görüldüğü bölgeler, deri alında yağ dokuları ile kas dokuları arasındaki bölgelerdir. Bu dokularda oldukça ağır bir biçimde büyüyen ve genellikle de büyürken pek dikkat çekmeyen yağ bezeleri, 40 ve 60 yaş arası orta yaşlı kişilerde daha fazla sıklıkla görülebilmesine rağmen 20 li yaşlarda da bazı gençlerde ve hatta çocuklarda da yağ bezesi şikayetlerine rastlanabilmektedir.

Yağ bezesi neden olur/oluşur?

Yağ bezesinin nedenleri arasında genetik etkenlerin ve metabolizmanın aşırı yağ üretiminin önemli bir yer kapladığı söylenmektedir. Anne ve babasında yağ bezesi görülenlerde yağ bezesi oluşma nedenleri riski yüksektir. Özellikle kolesterol düzeyi yüksek kişilerde gözlerde yağ bezesi oluşumu riski yüksektir.

Yağ Bezesi yukarıda da açıkladığımız gibi iyi huylu tümördür ve çoğunlukla sağlığa hiç bir zararı bulunmamaktadır. Ancak tıbbi literatürde bazı yazarlar, yağ bezesinin kötü huylu tümöre dönüşümünün mümkün olduğunu savunmaktadır. Ancak bu konuda herhangi bir bilimsel veri veya bulgu mevcut değildir. Diğer yandan iç organlarda ortaya çıkan lipom vakaları zamanında tedavi edilmezse iç kanamalara yol açabilir. Ama bu ihtimal bir hayli zayıftır.

Yağ bezesi nerelerde görülür?

Yağ bezelerinin vücutta en fazla görüldüğü bölgeler  kollar ve eklemlerdir. ayrıca sırt, bacakta yağ bezesi, boyunda yağ bezesi, kalça gibi değişik vücut bölümleri ile mide gibi iç organlarda da yağ bezeleri ortaya çıkabilmektedir. Kolda yağ bezesi en sık görülen türüdür.

Yağ bezesi belirtileri nelerdir?

Yağ bezesinin en tipik belirtisi dokuda görülen şişliktir. Ancak bu şişlik uzun süreli ve soğuk bir şişliktir. Uzun zaman dilimi sürecinde şişlik ağır bir biçimde büyür. Şişlikte herhangi bir ağrı veya sızı olmaz. Ancak Angiolipom gibi lipom çeşitleri ağrılı olabilir.

Yağ bezesi nasıl anlaşılır?

İç organlardaki yağ bezesi lipom teşhisi için ultrason tanısı gerekebilir. Çıplak gözle lipom ise kolaylıkla anlaşılır. Lipom Yağ Bezesi tedavisi öncesinde mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene, tanı ve lipom teşhisi konulmalıdır. Lipom tanısı için klinik muayene yanısıra ultrasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi gibi yöntemler de gerekirse kullanılabilir.

Yağ bezesi türleri nelerdir?

Angiolipom, Kondroid lipom, korpus kallozum lipom, Hibernom, Nöral fibrolipom, Pleomorfik lipom, Subkutan lipom gibi  yağ bezesi türleri bulunmaktadır.

Yağ bezesi nedir nasıl tedavi edilir

Lipom yağ bezeleri tedavisi çoğunlukla ihtiyaç duyulmayan bir durumdur. Ancak kişide yağ bezesi ağrı, sızı, basınç hissi, vb rahatsızlıklara neden oluyorsa yağ bezesi ameliyatı ile cerrahi yöntemlerle çıkartılabilir.

 Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi

Özellikle yüzde ve göz çevresinde görülen yağ bezeleri için bitkisel çözüm kürü arayanlara basit ama son derece etkili bir doğal bitkisel tedavi kürü sunacağım:

Gerekli malzemeler

50 ml salatalık suyu,
1 adet yumurta akı,
1 tatlı kaşığı krema.

Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.

Ahmet maranki yağ bezesi için bitkisel çözüm:

Yağ bezeleri vücutta çirkin görüntüler oluşturur.Özellikle vücudun en belirgin yerlerinde bulunuyorsa (göz altı yağ bezesi tedavisi).. Bunun için çok basit ve pratik bir çözümü var.
İşte yağ bezelerini gidermek için formül;

Hazırlanışı
Kabukları soyulmuş iki elma dilimi,kekik suyunda pişirildikten sonra, ezilerek lapa haline getirilir.Lapaya bir fincan karpuz suyu,bir tatlı kaşığı tarçın, bir çorba kaşığı yoğurtla kaymak ilave edilir.Krem kıvamına gelinceye kadar,yulaf unu serpilir.Ateşte ısıtılarak yüze sürülür.
Etkisi: Yüzde oluşan yağ bezelerini izale ederken, aynı zamanda tendeki gözenekleri de açar.

Comments
 1. damla
 2. tuana
 3. bekir eke
 4. bekir eke
 5. asuman
 6. asuman
 7. Bekir
 8. Barış
 9. ali
 10. ercan
 11. rıza
 12. rıza
 13. rıza
 14. süleyman
 15. selçuk
 16. Yusuf

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir