Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi-Yağ Bezesi Nasıl Gider ve Geçer

Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi-Yağ Bezesi Nasıl Gider ve Geçer

Yağ bezesi Nedir?

yağ bezesi lipom
yağ bezesi lipom

Yağ bezesi aslında yağ dokusunda oluşan ve büyüyen iyi huylu bir tümördür. Yağ bezesinin en çok görüldüğü bölgeler, deri alında yağ dokuları ile kas dokuları arasındaki bölgelerdir. Bu dokularda oldukça ağır bir biçimde büyüyen ve genellikle de büyürken pek dikkat çekmeyen yağ bezeleri, 40 ve 60 yaş arası orta yaşlı kişilerde daha fazla sıklıkla görülebilmesine rağmen 20 li yaşlarda da bazı gençlerde ve hatta çocuklarda da yağ bezesi şikayetlerine rastlanabilmektedir.

Yağ bezesi neden olur/oluşur?

Yağ bezesinin nedenleri arasında genetik etkenlerin ve metabolizmanın aşırı yağ üretiminin önemli bir yer kapladığı söylenmektedir. Anne ve babasında yağ bezesi görülenlerde yağ bezesi oluşma nedenleri riski yüksektir. Özellikle kolesterol düzeyi yüksek kişilerde gözlerde yağ bezesi oluşumu riski yüksektir.

Yağ Bezesi yukarıda da açıkladığımız gibi iyi huylu tümördür ve çoğunlukla sağlığa hiç bir zararı bulunmamaktadır. Ancak tıbbi literatürde bazı yazarlar, yağ bezesinin kötü huylu tümöre dönüşümünün mümkün olduğunu savunmaktadır. Ancak bu konuda herhangi bir bilimsel veri veya bulgu mevcut değildir. Diğer yandan iç organlarda ortaya çıkan lipom vakaları zamanında tedavi edilmezse iç kanamalara yol açabilir. Ama bu ihtimal bir hayli zayıftır.

Yağ bezesi nerelerde görülür?

Yağ bezelerinin vücutta en fazla görüldüğü bölgeler  kollar ve eklemlerdir. ayrıca sırt, bacakta yağ bezesi, boyunda yağ bezesi, kalça gibi değişik vücut bölümleri ile mide gibi iç organlarda da yağ bezeleri ortaya çıkabilmektedir. Kolda yağ bezesi en sık görülen türüdür.

Yağ bezesi belirtileri nelerdir?

Yağ bezesinin en tipik belirtisi dokuda görülen şişliktir. Ancak bu şişlik uzun süreli ve soğuk bir şişliktir. Uzun zaman dilimi sürecinde şişlik ağır bir biçimde büyür. Şişlikte herhangi bir ağrı veya sızı olmaz. Ancak Angiolipom gibi lipom çeşitleri ağrılı olabilir.

Yağ bezesi nasıl anlaşılır?

İç organlardaki yağ bezesi lipom teşhisi için ultrason tanısı gerekebilir. Çıplak gözle lipom ise kolaylıkla anlaşılır. Lipom Yağ Bezesi tedavisi öncesinde mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene, tanı ve lipom teşhisi konulmalıdır. Lipom tanısı için klinik muayene yanısıra ultrasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi gibi yöntemler de gerekirse kullanılabilir.

Yağ bezesi türleri nelerdir?

Angiolipom, Kondroid lipom, korpus kallozum lipom, Hibernom, Nöral fibrolipom, Pleomorfik lipom, Subkutan lipom gibi  yağ bezesi türleri bulunmaktadır.

Yağ bezesi nedir nasıl tedavi edilir

Lipom yağ bezeleri tedavisi çoğunlukla ihtiyaç duyulmayan bir durumdur. Ancak kişide yağ bezesi ağrı, sızı, basınç hissi, vb rahatsızlıklara neden oluyorsa yağ bezesi ameliyatı ile cerrahi yöntemlerle çıkartılabilir.

 Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi

Özellikle yüzde ve göz çevresinde görülen yağ bezeleri için bitkisel çözüm kürü arayanlara basit ama son derece etkili bir doğal bitkisel tedavi kürü sunacağım:

Gerekli malzemeler

50 ml salatalık suyu,
1 adet yumurta akı,
1 tatlı kaşığı krema.

Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.

Ahmet maranki yağ bezesi için bitkisel çözüm:

Yağ bezeleri vücutta çirkin görüntüler oluşturur.Özellikle vücudun en belirgin yerlerinde bulunuyorsa (göz altı yağ bezesi tedavisi).. Bunun için çok basit ve pratik bir çözümü var.
İşte yağ bezelerini gidermek için formül;

Hazırlanışı
Kabukları soyulmuş iki elma dilimi,kekik suyunda pişirildikten sonra, ezilerek lapa haline getirilir.Lapaya bir fincan karpuz suyu,bir tatlı kaşığı tarçın, bir çorba kaşığı yoğurtla kaymak ilave edilir.Krem kıvamına gelinceye kadar,yulaf unu serpilir.Ateşte ısıtılarak yüze sürülür.
Etkisi: Yüzde oluşan yağ bezelerini izale ederken, aynı zamanda tendeki gözenekleri de açar.

“Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi-Yağ Bezesi Nasıl Gider ve Geçer” için 14 yorum

 1. ya benim annemin kolunda şağ kolunda ve derinin hemen altında bu yağ bezesi kansere dönüşüramü

 2. benim annemin sağ kolunda sonra derinin altında bi zararı dokunurmu yani ölümcül olurmu lütfen salı gününe kadar cevap verin salı günü annem ameliyat olacak

 3. arkadaşlar ben yaklaşık 6 senedir bu olayı araştırıyorum..SONUCU BULDUMMMM..sonuç lazerlipoliz tedavisi..bu cihaz avrupada vardı..ülkemize yeni getirmeye başladılar..bundan önce sihirli iksir denen lanet seyleri içtim, bazılarını ameliyatla aldırdım ..fayda olmadı..bu cihaz sayesinde o bölgeye lokal aneztezi yapılıyor..daha sonra ucunda lazer olan bir büyük iğne ile yağlı bölge lazer ışınlarıyla parçalanıyor..sonra da o yağ kitleleri parçalanıyor..sonrada rahat rahat dolaşıp bütün yağ bezelernizden kurtuluyorsunuz..araştırabilirsiniz..vücudumda 30 a yakın irili ufaklı yağ bezelerini aldırdım istanbulda..sizde araştırabilirsiniz..isterseniz mail adresime aklınıza takılan bir soru olursa sorun ben cevaplayımm..herkesin bu illet derdi bitsinn…

 4. bekir bey merhaba arkadasımla bunun tedavısını araştırıyorken yorumlarınızı okudum dıkkatımı cektı.genelde aldırılan yağ bezeleri tekrar cıkabiliyorlarmış, sanırım sizde lazer yöntemiyle yaptırmışşınız daha oncede duymustum bu yöntemi fakat sadece yüzde cıkanlar için diye okumuştum.arkadasımın kolunda var bunlar içinde faydalanabilirmiyiz.

 5. Bence kalıcı bir çözünmüş gibi geliyor.yaptırdığım yağ bebeleri büyümüyor

 6. Merhabalar…
  Bende bu yağ bezelerinden çekiyorum.özellikle göğüs kafesimin üzerinde irili ufaklı birsürü çıktı.
  İlk önce kaşınıyor kaşıyorum şişip yağ bezesi haline geliyor.
  İlkine biyopsi ikincisine ultrason yaptırdım dr lipom dedi ama 20 tane vardır.
  Cildim yağlı acaba ondanmı

 7. Yağ bezesi için turp otu alıp tencereye koyun. Su ile haşlayın. Haşlarken çıkan buharına bezeli yeri tutun. Faydasını göreceksiniz. Hatta bir kaç tanıdığım bir gün içinde bezenin geçtiğine şahit olmuş.

 8. merhaba ben ercan benimde kolumda ve yüzzümde var ben yag bezi oldugundan eminim
  ama türü nedir bilmiyorum artı bugün genel cerrah ekimine gittim bana yag bezi aml,iyatı nın iz bırakır dedi va ben estetik kapata bilirmiyim izi deye sorun ca hayır on da iz kalır dedi ve ben şimdi düşünüyorum bu konuda ben ne yapmalıyım yardımcı olursazın sevinirim iletişim 5393450734 telefon kral_ercan_789hotmail.com adresinde bana ulaşabilirsiniz

 9. bekirbey benrıza buyağbezesi bendedevar internetten araştırıyorum lazerile almayerine birtürlü ulaşamadım nomranıyada benimskaypa adresiniyazsanız memnunolurum cevapbekliyorum skaypım rizagunduz1234

 10. arkakadaşlar lazerle yağbezesi alınanyerlerin adresleribilen varsa benim skaypımı yazarise memnunolurum skaypım rizagunduz1234 yadanomranızı yazın benararım şimdiden teşekürler.

 11. BEKİRBEY SİZDEN CEVAPBEKLİYORUM ADRESİ TELEFONNUMRASI YAZARSANIZ MEMNUNOLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKURLER.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir