Yağ bezesi nasıl geçer yok edilir-Yağ bezeleri neden olur- Yağ bezesi aldırma ameliyatı izle

Yağ bezesi nasıl geçer yok edilir-Yağ bezeleri neden olur- Yağ bezesi aldırma ameliyatı izle

yağ bezesi nasil gecer

yağ bezesi nasil gecer

Yağ bezesi bedenimizin deri altında görülen ve çoğunlukla deri altı kas dokusu arasında normalden daha hızlı bir biçimde büyüyüen yağ dokularına verilen isimdir. İnsan bedenindeki diğer hücreleri gibi yağ dokuları da metabolizma gereği büyür ve çoğalır. Ancak bazı yağ dokularındaki hücreler diğer hücrelere nazaran anormal bir büyüme gerçekleştirebilirler. Bu durum daha çok 20’li yaşlarda başlar ve 50 li yaşlara kadar devam eder.

Yağ bezelerinin nedenleri oluşum ve gelişme bakımından bilimsel olarak tam manasıyla bilinmiyor. Ancak yağ bezesi oluşumundaki sebepler arasında kalıtsal bir takım etkenler ile metabolizma ve beslenme yapısının etkili olduğu iddia edilmektedir.

Yağ Bezesi Zararlı Mı
Yağ bezesi iyi huylu bir kitle olup %99 çoğunlukla kötü huylu bir dokuya dönüşme riski taşımaz. Ancak dış görünüm açısından kişileri rahatsız eder. Bunun haricinde yağ bezelerinin zararları söz konusu değildir. Yağ bezelerinin en fazla göründüğü vücut bölgeleri kollar, bacaklar, kalça ve popo bölgesi sırt, yan karın ve omuzda boyunda alında, şakakta yağ bezesi gibi yağ dokularının yoğunlaştığı bölgelerdir. ANcak yumuşak yağ dokularının oluşturdukları kitleler ve yumrular vücudun hemen her yerinde görülebilir.

Tıp dilinde “Lipom” adı verilen yağ bezelerinin oluşumunun farkında varabilmek için yağ bezesi belirtileri’nin farkında olmak çok önemlidir. İlk dönemlerde belirtileri fazla belirgin olmayan yağ bezesi sadece cilt altında ele gelen sertlik biçiminde belirtiler vermektedir. belirgindir. Cildin hemen altında yarım küre biçiminde toplanan yağ oluşumları çoğunlukla yağ bezesi belirtisidir. Yağ Bezes çoğu zaman kişiler tarafından anlaşılmakta zorluk gösteren bir sorundur. Ancak günümüzde %100 kendisini ispatlamış olan bir takım klinik laboratuar yöntemleri sayesinde ( klinik muayene, ultrasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi) gibi teşhis yöntemleri işe yarayabilmektedir.

Yağ Bezesi Tedavisi Nasıl Yapılır

Lipom tedavisi özellikle belli olmayan ve birkaç mm den daha küçük yağ dokuları için uygulanmasının mümkün olduğu bilinmektedir. Bu ölçüden daha büyük olan yağ bezelerinin ameliyatla veya ilaç tedavisi ile verilmektedir. Bu prosedüre yağ bezesi aldırma ameliyatı adı verilmektedir. Yağ bezesi aldırma ameliyatları hastanelerin genel cerrahi servislerinde uzman doktor eliyle yapılabilmektedir.

Şimdi sizlere tıbbi tedavi seçeneklerinin yanında yağ bezelerine ne iyi gelir sorusunun cevabını da veren bir bitkisel çözüm kürü önereceğiz.

YAĞ BEZELERİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM FORMÜLÜ: Yüzümde birden fazlaca ufak yağ bezecikleri oluştu. Bana ne önerebilirsiniz?
C: Yağ bezeleri için doktora gitmeli. Özellikle kolestrol tahlili yaptırmalısınız. İyi bir uzmana cildinizi temizletin.

Yağ bezelerinin büyümesini önleyen şu bitkisel çözüm kürü de işe yarıyor. Denemenizi kesinlikle öneririm:

1 adet salatalık suyu,
1 adet yumurta akı,
1 tatlı kaşığı krema.

Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.

Comments
  1. Yeliz calik
  2. Yeliz calik
  3. admin
  4. adsız
  5. adsız
  6. meleeek
  7. gülnur karahan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir