Yüz Maskeleri Siyah Noktalar ve Sivilceler için Suna Dumankaya

Yüz Maskeleri Siyah Noktalar ve Sivilceler için Suna Dumankaya

sivilceler siyah noktalar için bal maskesi

sivilceler siyah noktalar için bal maskesi

Yüzümüzün güzelliğini yok etme riski olan sivilceler ve ciltteki siyah noktaların her ikisi de bitkisel yüz maskeleri ile kolayca tedavi edilebiliyor. Siyah noktalar zamanla gözenekleri tıkadığı ve sivilcelere neden olduğu için en az sivilceler kadar doğal tedavisinde dikkat edilmesi gereken bir cilt lekeleri sorunudur. Şimdi ünlü bitkisel bakım uzmanı Sn. Suna Dumankaya’nın değişik tv programlarında takipçilerine önerdiği siyah noktalar için cilt maskeleri tarifi ile işe başlayalım. Daha sonra da şifalı bitkiler kullanılarak hazırlanan sivilce maskeleri tariflerini sizlerle paylaşalım. Umarım tüm okurlarımızın yüzü ilk günkü bebek teni kusursuzluğunu kazanır.

Siyah Noktalar için Cilt Temizleyici Bitkisel Maske Tarifi

Yüzde oluşan ve çirkin bir görünüme neden olan yüzdeki siyah noktalara bitkisel yollarla çözüm arayanlardansanız aşağıda sizler için hem doğal cilt toniği hem de cilt bakım maskesi işlevi görecek 2 adet siyah nokta maskesi yapılışını aktaralım:

– 1 çay kaşığı sıvı kastil sabununu (pek çok sağlıklı gıda satıcısı dükkanından temini mümkündür.),

– 1 damla çay ağacı veya kekik esansı yağı ile karıştırın.

Doğrudan temizlik yaptığınız kabın içine karıştırabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak için Doğal Maske Nasıl Yapılır?

Bir tatlı kaşığı yoğurda 8-10 damla limon sıkıp,

bu karışımı yüzünüze maske gibi sürün.(çok da ince sürmeyin)

1-2 saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra

sonra yoğurt yüzünüzde kuruyor…
Sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.
Bu karışım, hem siyah noktalar için hem de lekeler için çok etkili ve tamamen doğal bir formül.

(Bir de maden suyunu buz kalıplarında dondurup,

sabah akşam yüzünüze sürerseniz cildinizdeki canlılığı hemen farkedeceksiniz.)

Sivilceler İçin Cilt Maskesi Suna Dumankaya

Sivilceler cildin baş belasıdır. Ancak yüz maskesi kürlerini düzenli bir biçimde yaparsanız sivilce sorununuz önemli ölçüde kaybolacaktır. Şimdi sizlere özellikle yüzdeki sivilcelere bitkisel çözüm olacak bir Suna Dumankaya Sivilce Maskesi Tarifi vereceğim.

Sivilce Tedavisi İçin Bitkisel Maske:

Gerekli Malzemeler:
3 yemek kaşığı süzme bal
3 yemek kaşığı tarçın

Yukarıdaki malzemeleri karışım haline getirip uyumadan yaklaşık 20 dakika öncesinden yüzümüze sürüyoruz. Bal ve tarçın maskesi hemen kuruyacak ve gece boyunca yüzde ve cildin diğer bölgelerinde sivilcelere neden olan toksinleri ve bakterileri ciltten atacaktır.

Sivilce Maskesi Suna Dumankaya Tarifi:

• l yemek kaşığı dolusu taze sıkılmış limonun suyu ile l tatlı kaşığı kaşık tarçını karıştırın ve yüzdeki, yanaklarda ve çenede alında sivilce çıkan bölgelere sürünüz. Bu bitkisel maskeyi uyumadan 1 saat önce yapın ve uykudan evvel 10 dk önce maske iyice kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

• Rendelenmiş 1 adet Portakal kabuğunu havanda ezerek krem haline getirin, sivilcelere sürün. Bir süre sonra yıkayın.

• Bir diş sarımsağı ikiye kesin ve iç kısmını tam sivilcenizin üzerine surun. Bunun devamlı yapılması probleminizi ortadan kaldıracaktır.

• Eşit miktarlarda limon suyu ve gül suyunu karıştırın ve problemli bölgeye sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın. Bunun sıklıkla yapılmasının sonuçları da mükemmeldir.

• Olgun domatesi püre haline getirip sivilceli alana sürün ve l saat sonra yıkayın. Böylece gözenekleriniz küçülecek ve sivilce oluşumunu önlemiş olacaksınız.

• l kaşık sirkeye, bulamaç yapabilecek miktarda tuz ekleyin ve sivilcenizin üzerine sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.

• Bir salatalık alın ve rendeleyerek püre haline getirin. Suyunu sıktıktan sonra cildinize uygulayın, bu şekilde gözenekleriniz ufalacak ve cildiniz ışıltılı bir görünüm alacaktır.

Comments
 1. kbr
 2. berra birce
 3. erva
 4. admin
 5. emel
 6. nil
 7. brcu
 8. Sinem
 9. büşra
 10. suay
 11. armağan
 12. bengisu
 13. Aslı
 14. berna
 15. ebru
 16. Irem

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir