Kızlık Zarı Bozulmadan İlişki-Kızlık Zarı Bozulmadan Cinsel İlişki ve Hamile Kalmak Mümkün mü

Kızlık Zarı Bozulmadan İlişki-Kızlık Zarı Bozulmadan Cinsel İlişki ve Hamile Kalmak Mümkün mü

Bakire bir kızın ilk cinsel deneyiminde şayet ilişki tam manasıyla gerçekleşirse bunun doğal sonucu kızlık zarının bozulmasıdır. Peki kızlık zarı bozulmadan cinsel ilişki olabilir mi? Hatta daha da ileriye gidelim, kızlı zarının bozulmaması ile neticelenen bir cinsel ilişkiden kadın hamile kalabilir mi?

Şimdi ilk sorunun cevabını verelim. Kızlık zarı çoğu kadında ilk cinsel ilişkide kısmen yırtılacak bir anatomik yapıya sahip olsa da bazı genç kızlarda kızlık zarı bozulmadan cinsel ilişki mümkün olabiliyor. Bunda kızlık zarının diğer insanlara nazaran çok daha esnek bir yapıda olmasının büyük payı var. Esnek zara sahip olanlarda erkek cinsel organı ilişki esnasında kızlık zarını esnetiyor ama kızlık zarında yırtılma gerçekleşmiyor. Bu durumda kızlık zarı hiç zarar görmediği için ilişki gerçekleşse bile bekaret devam ediyor.

İkinci sorumuz ise kızlık zarı yırtılmayanlar için idi. Kızlık zarı yırtılmayan kadınların hamile kalma riski var mıdır. Cevabımız evet olacak. Çünkü kızlık zarı geçirgen bir dokudur. Özellikle sperm hücreleri, kızlık zarındaki mikroskobik gözeneklerden kolayca geçebilir ve rahime ulaşarak döllenmeyi gerçekleştirebilir. Bu durum pek sık rastlanan bir olgu olmasa da zaman zaman kızlık zarı bozulmayanlar için de basında hamile ve gebe kalma ile ilgili haberler gözümüze çarpıyor.

Comments
  1. fulya
  2. Lale
  3. aycan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir