Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır-Salatalık Diyeti Yapanlar ve Yorumları

Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır-Salatalık Diyeti Yapanlar ve Yorumları

salatalık diyeti

salatalık diyeti

Akdeniz mutfağından dün dünyaya yayılan ve kahvaltıdan akşam yemeklerine kadar sofralarda mutlaka kendisine yer bulan bir sebzeden yani salatalığın faydaları’ndan bahsedeceğiz bu yazımızda. Ancak geleneksel olarak salatalığın cilde olan yararları ve cilt lekeleri için uygulanan salatalım maskeleri yerine bu kez zayıflamak için salatalık diyeti nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Salatalık diyeti yapanlar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sayı olarak artıyor. Bunun en önemli nedeni ise salatalık diyeti yorumları’nın diğer bitkisel diyet programlarına nazaran memnuniyet düzeyinin çok daha yüksek olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Salatalık diyeti ile kaç kilo verilir veya salatalık diyeti zayıflatırmı biçiminde bir çok sorunun değişik paylaşım forumlarında cevaplandığını görebilirsiniz. Özellikle salatalık diyeti kadınlar kulübü gibi kadın forum sitelerinde bir hayli rağbet görüyor ve insanlar olumlu deneyimlerini başkalarıyla paylaşıyorlar. Şimdi sizlere salatalık diyetinin yapılışı hakkında bilgiler vermeye başlayalım.

Salatalık diyeti nasıl yapılır?

Salatalık Diyeti Listesi:
Kahvaltıdan önce : 2 bardak su
Sabah Kahvaltısı: 4 kaşık yulaf ve 1 porsiyon yoğurt ve 2 adet kuru incir
Arada: 2 bardak su ve 2 adet salatalık
Öğle: 4 adet salatalık ve 2 kaşık süzme yoğurtan yapılmış cacık ve 1 dilim çavdarlı ekmek
İkindi: 2 bardak su ve 4 adet salatalık ve 2 adet kivi
Akşam: 4 adet salatalık ve roka ve domates ve mozarella peyniri ile beraber 1 dilim çavdarlı ekmek
Gece 21:00: 2 bardak su ve 1 porsiyon yoğurt ve 2 adet salatalık ve 1 kivi

Bu programını 3 veya 7 günlük süreyle takip ederseniz hem vücudunuzdaki yağ kitleleri erimeye başlayacak hem de salatalık ve yoğurdun bir arada sağladığı detoks etkisi ile bir tür detoks diyeti kürü yapmış olacaksınız.

Salatalık diyeti zayıflatırmı-Salatalık diyeti ile kaç kilo verilir

Basit bir hesaplama yaparsak salatalık diyeti kaç kilo verdirir görebiliriz. Salatalık diyeti 7 günlük süre ile uygulandığında 5 kiloya kadar zayıflama sağladığı görülmektedir. Bunun 3 kilosu yağ yakımı neticesinde verilen fazla kilolar iken yaklaşık 2 kilosu ise vücuttan ödem söktürücü etkisi neticesinde bu diyetin ödem attırıcı etkisi ile ortaya çıkan ödem kaybıdır. salatalık diyeti meyve ve sebze kombinasyonları ile desteklenebilir. Yeter ki kalori alımında aşırıya kaçılmasın. 1200 kalorilik bir diyet programı olan salatalık diyetinin zararları özellikle yetersiz beslenme yönünden söz konusu değildir. Salatalık diyeti uygulayanlar da zaten herhangi bir halsizlik ve bitkinlik belirtisi ortaya çıkmamaktadır.

Salatalık diyeti 3 günlük kür olarak uygulanırsa bunun verdireceği fazla kilolar 3 kg civarıdır. Bu kilonun 1ç5 kg lık kısmı yağ kalanı ise ödem olarak verilecektir.

Salatalık Diyetinin Faydaları

Salatalık diyeti detoks etkisi olan kanı, böbrekleri karaciğeri ve akciğerleri temizleyen bir kürdür. Aynı zamande insülin direncini düşürür ve kan şekerini düşürücü bir etki yaparak açlık ve şeker krizlerinin ortaya çıkmasına mani olur.

Salatalığın Faydaları Neler

Salatalık metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan ve içerdiği potasyum ve kalsiyum ile hücrelerin daha fazla enerji harcamasına katkıda bulunan bir besin maddesidir. Ciltte biriken toksinlerin terleme yoluyla vücuttan atılmasına yardımcı olur ve cilt lekelerine doğal çözümler sunar. Salatalık suyu bilhassa cilt maskelerinin vazgeçilmez elemanlarından bir tanesidir. Çünkü sadece salatalık suyu içerisindeki besinler, vitaminler ve mineraller bile cildin birkak yaş genç görünmesini sağlayabilecek potansiyeldedir. Ciltte sivilce oluşumuna mani olan salatalık sivilcelere neden olan kapalı gözeneklerin açılmasına katkıda bulunarak buralarda bakteri üremesine mani olmaktadır. Kabızlığa kesin çözüm olan salatalık suyu özellikle kabızlık sorunu çeken bebekler ve çocuklara içirilmelidir.

Comments
  1. özcan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir