ayak ağırlığı ne işe yarar-ayaklara bağlanan ağırlıklar nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir

ayak ağırlığı ne işe yarar-ayaklara bağlanan ağırlıklar nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir

Spor salonuna gitmeden, ayrıca spor yapmak için vakit yaratmaya çalışmadan vücudunuzu sıkılaştırabileceğiniz, vücudunuzu şekle sokabileceğiniz , bıngıl bıngıl, yumuş yumuş baldırlarınızı, kollarınızı taş gibi yapabileceğiniz bir başka yöntem daha.

El ve Ayak bileği ağırlık torbaları.

Bilek ağırlık torbası kullanımı kas yapısını güçlendirmek için kullanılan eski bir tekniktir. Vücudu şekle sokmak, kas yapınızı güçlendirmek için en etkili yol koşmak olsa da el ve ayak bileği ağırlık torbalarının etkinliği yadsınamaz.

El bileği ağırlık torbaları 0.5kg dan , ayak bileği ağırlık torbaları 1.0 kg dan başlamakta ve 5 kg a kadar çıkmaktadır. Velkrovlu olanlarının içerisi genellikle kum veya aynı ağırlığı karşılayacak farklı bir madde ile doldurulmuştur. Ayarlanabilir olanları daha sonra ilave ağırlık eklemek üzere tasarlanmıştır.

Özellikle evde gündelik rutinlerinizi yaparken siz hiç farkına varmadan kaslarınız çalışacak. Düşünün ki her elinizi kaldırdığınızda, her adım attığınızda aynı zamanda ağırlıkta kaldırmış oluyorsunuz.

Günün her saati takmanıza gerek yok. Ancak uygun olan zamanları siz belirleyeceksiniz.

Özellikle ev de ev işi yaparken, markete-bakkala mutfak alışverişine gittiğinizde , hele bir de kış mevsiminde palto altında rahatlıkla kamufle olur, yürürken, kolunuzu kaldırırken egzersiz yapmış olursunuz. Ancak belirtmem gereken önemli bir nokta var, el ve ayak bilek kum torbaları kilo vermek için değil kas yapmak ve kas yapınızı güçlendirmeye yarar.

İlk başlangıç için hem kadınlara hem erkeklere en düşük ağırlıklarla başlamaları tavsiye edilir. Benim kişisel deneyimlerime göre özellikle kadınlarda 0.5kg el bileği, 1.0kg ayak bileği ağırlık miktarını arttırmaya hiç gerek yoktur. Erkeklerde ise bir miktar kas yapısı güçlendikten sonra el bileği 1.0 kg a, ayak bileği ağırlık torbası 2.0 kg a çıkartılabilir. Kendinizi zorlamak ve daa fazla kas yapmak istiyorsanız ağırlık miktarını arttırmadan önce egzersiz ve sporu ağırlık torbalarıyla yapmanızı öneririm.

Comments
  1. ilter
  2. Osman Hakan
  3. fasafiso
  4. mehmet
  5. merve
  6. burak
  7. furkan
  8. kaan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir