Bacak İnceltme Hareketleri-Kilo Vermek ve Bacakları Şekle Sokmak için Egzersizler

Bacak İnceltme Hareketleri-Kilo Vermek ve Bacakları Şekle Sokmak için Egzersizler

Kalın ve şekilsiz bacaklar kadınlar arasında yaygın bir sorundur. Bir çok kadın bacakları şekle sokmak ve bacak bölgesindeki yağları eritmek için bir şeyler yapmak isterler. Bu durumda olan bayanların bir kısmı ise estetik ameliyat veya liposakşın gibi ağrılı ve ciddi operasyonları bile göze alabiliyorlar. Diğer yandan hoş ve ince bacaklara sahip olmak için doğal çözümler de denenmeli. Hatta her türlü sağlık sorunumuzda öncelikle sorunlarımızı doğal çözümler yoluyla ele almayı denemeliyiz. Bacak inceltmek için de egzersizler ve bitkisel kürler gibi doğal çözüm seçenekleri elbette mevcuttur. Bu yazımızda bölgesel zayıflama egzersizleri olarak ta adlandırılan bacak inceltme hareketleri hakkında bilgiler vermek istedik. Özellikle baldır ve iç bacak bölgesindeki istenmeyen yağları eritmek için yürüyüş yapmak, merdiven çıkma egzersizleri ve aerobik hareketler, step hareketleri, pilates egzersizleri gibi basit günlük egzersizler yapabiliriz. Bu egzersizlerin bacak inceltmek için yeterli olduğunu egzersiz uzmanları da dile getiriyorlar.

Bacak sıkılaştırmak için ise bölgesel incelme hareketleri olarak adlandırılan özel bir takım zayıflama egzersizleri yapmak gerekecektir. Zira iç bacak, basen ve baldır bölgesi sertleşmiş ve kalın yağ dokularına sahip olduğu için sadece yürüyüş ile baldır eritmek oldukça uzun zaman alabilmektedir. Yürüyüşe destek olmak amacıyla aşırıya kaçmadan aşağıda sizlerle paylaşacağımız egzersiz hareketlerini her gün yapmanızı tavsiye edeceğiz.

Aşağıda yapılışını anlatacağımız bacak inceltme egzersizlerini her bir bacak için 15 kez tekrar edeceğiz ve diğer bacağa geçerken hiç bir şekilde dinlenme ve ara vermeden devam edeceğiz. Bu hareket kombinasyonlarını iki kez daha tekrarlayın.

İç Bacak Sıkılaştırma Hareketi (iç bacak inceltme egzersizi)

İç Bacak Sıkılaştırma Hareketi

İç Bacak Sıkılaştırma Hareketi

Omuzlarınız yere temas edecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

 

Dış Bacak İnceltme Hareketi

Dış Bacak İnceltme Hareketi

Dış Bacak İnceltme Hareketi (dış bacak eritme egzersizleri)

Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında biraz mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın. Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

 

 

 

 

 

 

Basen İnceltme Hareketi (Kalça Eritme Egzersizi)

kalça eritme egzersizi

kalça eritme egzersizi

Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

Bacak Eritme Egzersizleri Video İzle


yağ yakıcı hareketler: bacak inceltme ile kaanla_zayiflama

Comments
  1. betül

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir