Yoga Zayıflatırmı-Yoga Zayıflama Hareketleri Nasıl Yapılır-İncelmek İçin Yoga Egzersizleri

Yoga Zayıflatırmı-Yoga Zayıflama Hareketleri Nasıl Yapılır-İncelmek İçin Yoga Egzersizleri 

Yoga disiplini sadece bedenin esnetilmesi ekseninde değil, aynı zamanda ruh ve beden arasındaki ilişkinin sağlanması amacını ve misyonunu da içerisinde barındırmaktadır. Yoga bu bakımdan egzersiz yoluyla zayıflama amacıyla kullanılabilecek yegane egzersiz türlerinin başında gelir. Yoga yapan kişilerde konsantrasyon ve vücudun enerjisi gözle görülür bir biçimde artırdığı için kilo vermek ve zayıflamak için yoga yapmak istiyorum diyenlerin de imdadına koşacak bir şeydir. Şimdi sizlere yoga zayıflatırnı, yoga nasıl yapılır gibi merak edilen konuları sizlerle paylaşmak istedik. Yağ yakıcı etkisi bulunan yoga hareketleri her gün 15-20 dakika tatbik edilirse hayatınız boyunca fazla kilo derdi işe uğraşmaya ihtiyaç duymayabilirsiniz.
Programı haftada dört defa uygula: Hareketleri tarif edildiği şekilde ilk olarak sağ tarafta yap, ardından sola geç. Her pozda beş, 10 nefes boyunca kal. Ardından tüm seriyi tekrarla, bu defa her pozda bir nefes boyunca kal. Toplamda altı set tekrarla. Son olarak, üç sette bir taraf değiştirerek uzun pozlara (beş, 10 nefes) geri dön.

DOWN DOG SPLIT
DOWN DOG SPLIT

 

Şınav pozisyonuyla başla. Kalçanı kaldır, bacaklarını düz tutarak ve topuklarına baskı yaparak baş aşağı köpek pozuna geç (a). Sağ bacağını düz olarak arkaya doğru yukarı kaldır, sağ ayağını tam olarak flex yap (b). Ayağını arkandaki bir duvara dayıyormuş gibi düşün.
HALF CROW LIFT
HALF CROW LIFT

 

Başaşağı Köpek Duruşundan sağ baca-ğını yerden kaldır ve dizini göğsünedoğru çekerek sağ kolunun yanına ka-dar getir. Aynı anda göğ-sünü kaldır ve ağırlığını ileri doğru ver. Bu hareketi yavaş ve kontrollü yap. Zorlaştırmak için: Omuzlarını bileklerinin önüne kadar çek, dirseklerini bük ve sol ayağını yerden kaldırmayı dene.

KNEE TO FOREHEAD
KNEE TO FOREHEAD

Baş aşağı köpek pozundan yavaşça sağ ayağını yerden kaldır ve aynı anda karnını ve kalçanı kaldırıp sırtını yuvarla. Parmak ucunu point yapıp karın kaslarını sıkarak, dizini alnına doğru yaklaştır. Çeneni göğsüne doğru çek ve üst sırtını omuzlarına doğru it.

WARRIOR THREE
WARRIOR THREE

Baş aşağı köpek pozundan sağ ayağını ellerinin arasına getir. Kollarını yerden kaldır; sol bacağını kaldırırken ağırlığını sağ ayağına ver. Aynı anda, gövdeni yere paralel oluncaya kadar ileriye uzat; kollarınla da ileriye doğru uzan. Parmak uçların yeri gösterecek şekilde sol ayağını flex yap.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir