Soğan Suyuyla İstenmeyen Tüylere Çözüm-Soğan Suyu Tüy Dökücü Kürü

Soğan Suyuyla İstenmeyen Tüylere Çözüm-Soğan Suyu Tüy Dökücü Kürü

İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm

İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm

Soğan suyu ile istenmeyen tüyler için bitkisel kür önerisini ilk duyduğumda açıkçası pek inanasım gelmemişti. Ancak kadınlar kulübü gibi kadın paylaşım forumlarında İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları arasında soğan suyu kürünün bu denli etkili olabileceğini okuduğumda denemeye karar verdim. Soğan suyu gerçekten istenmeyen tüyleri seyreltiyor. Soğan suyu ile tüy dökme ve seyreltme doğal kürünün yapılışı ise bir hayli basit.

Soğan suyunu elde etmek için rendelenmiş iki baş soğanı bir kaba koymamız yeterli. Epilasyon, ağda gibi yöntemlerle tüyleri temizlenmiş olan bölgenin üzerine bu rendeli soğanın suyunu bir blender de çıkartıp soğan suyu uygulaması yapabileceğimiz gibi doğrudan rendelenmiş soğanın kendisini de istenmeyen tüylerden şikayetçi olduğumuz bölgelere sürebiliyoruz. Rendelenmiş soğan denilince bazı arkadaşların kafası karışabilir. Soğan rendelendikten sonra sıvımsı bir hale dönüşüyor. Bunu bacaklara masaj biçiminde uygulayarak sürüyoruz ki soğanın özünde bulunan tüy dökücü bitkisel kimyasallar etkisini göstersin. Soğanda doğal bir anti-androjen östrojen madde var. Bu madde bitkisel bir madde ama vücudun ürettiği östrojene de bire bir benziyor. O nedenle de tüy dökücü etki oluşturuyor. İlginçtir ki soğan suyu erkeklerde başa ve saç dökülmesi yaşayan yerlere sürüldüğünde saç çıkartıcı etki oluşturabilirken kadınlarda istenmeyen tüylerin çıkmasını ciddi anlamda baskılıyor. Bunun nedeni de kadın ve erkek bedenleri arasındaki hormon dengesi farkıdır.

Sürdüğümüz soğan suyunun tüyleri dökücü etkisinin ortaya çıkması için ortalama olarak 1-2 saat sürülen bölgede beklemesi gerekmektedir. Bilhassa koltuk altı kılları, bacak tüyleri kol ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan istenmeyen tüylerin tekrar uzamasına mani olmak için soğan suyu kürü oldukça iyi etki oluşturmaktadır. Soğan suyuyla istenmeyen tüylere bitkisel çözüm kürünü deneyenler genellikle soğan suyunun sürüldüğü bölgelerde % 80 e varan tüy seyrelmesi yaşadıklarını söylüyorlar. Benim de kollarımda yaptığım denemeler neticesinde istenmeyen tüylerde gözle görülür bir seyrelmeye bizzat şahit oldum.

Soğan suyu kürünün belki de tek yan etkisi keskin kokusu ve aynı zamanda gözleri yakmasıdır. Onun haricinde soğan zaten mucizevi bir bitki ve vücuda her yönüyle şifa etkisi ve faydaları dokunuyor. Ancak bazı kişilerde gerekli faydayı da açığa çıkarmayabilir. Bu durumda limon suyu, yoğurt suyu kürü gibi diğer alternatif tüy dökücü ve seyreltici doğal kürleri denemekte fayda var. Soğan suyu ile tüy dökme kürü yapacaksanız istenmeyen tüylerin aldırılması için kesinlikle adet döneminden uzak durmanız gerekmektedir. Adet döneminde yapılan epilasyon, jilet, ağda gibi uygulamalar ters tepiyor ve istenmeyen tüylerin daha da çoğalmasına ve tüy köklerinin kalınlaşmasına yol açabiliyor.

Comments
 1. suzy
 2. selin
 3. nadiye
 4. deniz
 5. Sıla
 6. ayşe
 7. admin
 8. kubra
 9. saniye
 10. kader
 11. Fat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir