Burun Estetiği Fiyatları-2015-2016 Burun Estetik Ameliyat Fiyatı Nedir Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Fiyatları-2015-2016 Burun Estetik Ameliyat Fiyatı Nedir Nasıl Yapılır?

Burun estetiği yaptıracaklar, dünyadaki burun estetiği fiyatları ile ülkemizdeki burun estetik ameliyatları ücretleri arasındaki uçurumun farkında olmayabilirler. Ancak ülkemizdeki burun estetiği ücretleri neredeyse avrupa ve ABD nin üçte biri fiyatlarında seyrediyor. Kaliteli estetik doktor altyapımız (Prof.Dr. Onur Erol’un , Kutlu Sevin ve Dr. Naci Çelik gibi) ve ucuz fiyatlar bir araya gelince özellikle yabancı ülkelerden ülkemizde yönelik bir çeşit sağlık turizmi sektörü gelişiyor. Bu sektöre estetik turizmi diyoruz.

Özellikle 2005 yılından itibaren ülkemizde burun estetiği, yüz ve çene estetiği gibi estetik operasyonlar için gelen yabancı turistlerin miktarı her yıl ikiye katlıyor. Peki yabancıların bu denli ucuz bulduğu burun estetiği fiyatları ne kadar?

Öncelikle yabancı ülkelerdeki burun estetiği fiyatları ile başlayalım. ABD de burun estetiği fiyatları 8-10 bin dolar civarında seyrediyor. Ülkemizde ise bu fiyat tl cinsinden 2012 yılı itibarıyla 5000 tl civarıdır. ( 3 bin dolar fiyata tekabül ediyor) Tabi bu verdiğimi burun estetik ameliyat ücretleri ortalama ücretlerdir. Lüks ve seçkin estetik merkezleri ile özel hastanelerde bu estetik fiyatları daha da artabilir. burun estetiği fiyatları hakkında kısa bir bilgi verdik. Şimdi sizlere burun estetiği fotoğrafları ve resimleri ile  burun estetiği sonrası ve öncesi arasındaki fark nasıl oluyor onu resimle aktarcağız ve burun estetiği video görüntüleri ile operasyon hakkında sizlere fikir verelim.

burun estetiği sonrası resimleri

ESTETİK BURUN AMELİYATI (RHINOPLASTY)

Estetik burun ameliyatı ile burnunuzdaki şekil bozuklukları düzeltilebilir ,burnunuz küçültülebilir, büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinizin genişliği daraltılabilir ,burnunuzla üst dudağınız arasındaki açı azaltılıp arttırılabilir.Doğumsal veya yaralanmaya bağlı şekil bozukluklarında ve burundan nefes alma sorunlarında kesin tedavi edici yöntem rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatıdır.

ESTETİK BURUN AMELİYATI İÇİN EN UYGUN VAKALAR

Estetik burun ameliyatı ile kişinin yüz şekli güzelleştirilerek kendine güveninin artması sağlanır. Burun Estetiği ameliyatına karar vermeden önce, neden burun estetiği olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi kendinize sorunuz, dikkatle düşününüz ve bunları cerrahınızla tartışınız. Burnunun dış görünüşünde doğal olmayan şekil bozuklukları olan hastalar rhinoplasty yani burun estetiği ameliyatından en çok faydayı görür.Birçok cerrah, buluğ çağındaki gençlerin gelişimlerini tamamlayana kadar ameliyatı ertelemeyi tercih eder. Bu bekleme süresi, genç kızlar için 16-17 yaş civarı erkekler için ise 18 yaş civarıdır. Burun estetiği ameliyatı kararının aile veya başkası tarafından değil, bizzat kendisinin hayata geçirmek istediği bir karar olduğundan emin olmak için, gençlerin sosyal ve ruhsal uyumunu dikkate almak önemlidir.

ESTETİK BURUN AMELİYATININ RİSKİ VAR MIDIR?

Estetik burun ameliyatı; deneyimli bir estetik cerrah tarafından ideal koşullarda yapıldığı takdirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) nadiren görülebilir. Bunlar enfeksiyon, burun kanaması veya anesteziye karşı reaksiyondur. Estetik burun ameliyatı, burun içinden yapıldığından, görünen ameliyat izi söz konusu değildir. Burun estetiğinden önce anesteziye uygunluğu belirlemek için de ameliyat öncesinde belirli tahliller yapılmaktadır.Riski bir durum olduğunda hastaya durum izah edilip,ameliyat iptal edilmektedir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZIN PLANLANMASI

Doktorunuzla sizin aranızda, iyi bir iletişim esastır ve çok önemlidir. İlk görüşmede cerrah size burnunuzun neye benzemesini veya nasıl görünmesini arzu ettiğinizi soracak; burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır. Cerrahınız, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri , tamamıyla estetik amaçlı olan bu ameliyatı kapsamına almaz. Uzun yıllar önce olsa dahi, daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü , kullandığınız ilaçları ve şayet kullanıyorsanız sigara içtiğinizi cerrahınıza söylediğinizden emin olmalısınız. Özellikle, burun estetiği ameliyatı ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI HAZIRLIĞI

Cerrahınız size yeme ve içme, sigara kullanma, belli vitaminleri ve ilaçları alma ya da almaktan kaçınma ve yüzünüzü yıkama dahil olmak üzere ameliyata nasıl hazırlanacağınız konusunda bilgiler verecektir. Bu bilgileri yerine getirmeniz, ameliyatınızın daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır. Hazırlıklarınızı yaparken, ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve gerekirse birkaç gün sonra dışarı çıkmanıza yardımcı olacak birini ayarlamayı unutmayınız.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINDA VERİLECEK ANESTEZİ TÜRÜ

Estetik burun ameliyatı genellikle genel anestezi uygulanarak yapılır. Boğaziçi Tıp Merkezi’nde genel anestezi uygulanacak hastalar ameliyat öncesi gerekli muayene ve tetkiklerden geçirilmektedir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZ

Estetik burun ameliyatı genellikle bir buçuk-iki saat sürer. Burun estetiği ameliyatı esnasında burun derisi, kemik ve kıkırdak çatısı birbirinden ayrılır. Burnun yeniden şekillendirilmesi işlemi, burunda mevcut probleme ve cerrahın uyguladığı tekniğe bağlı olarak değişir. Burun estetiği ameliyatının sonunda burun derisi, yeniden oluşturulan burun çatısının üzerine yerleştirilir. Burun estetiği ameliyatı tamamlandığında burun üzerine ,burnun yeni şeklini muhafaza etmesine yardımcı olacak bir alçı atel uygulanacaktır. Burnun içindeki iki hava yolunu birbirinden ayıran bölme olan septumu sabitleştirmek için, burnun içine tamponlar veya yumuşak plastik aletler konulabilir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATINIZDAN SONRA

Burun Estetiği ameliyatınızdan sonra ilk 24 saat boyunca yüzünüzü şişmiş hissedeceksiniz, burnunuz ağrıyabilir veya hafif bir baş ağrınız olabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız cerrahınız tarafından reçeteye yazılan ağrı kesici ilâçlar ile kontrol altına alınır. İlk gün için tuvalete gitmek dışında başınız yüksekte olacak şekilde yatakta yatmayı planlayınız. Gözlerinizin etrafındaki morarma ve şişliğin, 2 veya 3 gün sonra en belirgin hale geldiğini fark edeceksiniz; soğuk kompres uygulaması bu şişmeyi azaltacak ve kendinizi biraz daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Şişlik ve morlukların çoğu ilk hafta sonunda kaybolacaktır. Sizin ve cerrahınızdan başka hiç kimsenin fark edemediği çok az bazı şişlikler birkaç ay boyunca kalacaktır. Burun estetiği ameliyatı sırasında burnunuza konulacak olan tampon bir sigara filtresi büyüklüğünde olup içi boştur. Dolayısıyla tampon süresince rahat nefes alıp verebileceksiniz.Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca , genellikle ,burun deliklerinden çok hafif bir sızıntı olur ve birkaç hafta da burnunuzda hafif tıkanıklık hissedebilirsiniz. Cerrahınız, dokuların iyileşme süresi boyunca, bir hafta veya daha uzun süre için sizden sümkürmemenizi, burnunuzu silmemenizi isteyecektir. Şayet burun içinde tampon varsa, 7 gün sonra alınacak ve kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Bir veya bazen ikinci haftanın sonuna doğru tüm pansumanlar ve burnunuzun üzerindeki alçı atel alınmış olacaktır.

NORMALE DÖNÜŞ

Estetik burun ameliyatı olan hastaların çoğu iki gün içerisinde ayağa kalkıp dolaşırlar ve ameliyattan bir hafta sonra okula veya çok yorucu olmayan iş hayatına dönebilirler. Bununla beraber, günlük yaşam temponuza tam anlamıyla dönmenizden önce birkaç hafta geçecektir. Normal hayatınıza dönme konusunda cerrahınız daha ayrıntılı açıklamalarda bulunacaktır. Genellikle ,yüksek efor gerektiren hareketlerden (koşma, yüzme, jimnastik,kan basıncınızı yükseltecek herhangi bir hareket) iki ila üç hafta kaçınmanız, 8 hafta süreyle burnunuzu darbe veya çarpmalardan korumanız, ovuşturmaktan ve güneşte yakmaktan kaçınmanız söylenecektir. Yüzünüzü ve saçlarınızı yıkarken veya makyaj yaparken nazik ve dikkatli olunuz. İhtiyaç olduğu zaman kontak lensinizi takabilirsiniz, fakat gözlük için durum farklıdır. Burnunuzdaki atel çıkarıldıktan sonra, burnunuz tamamen iyileşinceye kadar, yani iki ay boyunca gözlük ayakları burun sırtına oturmamalıdır. Doktorunuz, iyileşmenizdeki gelişmeyi kontrol etmek için ameliyattan sonraki bir ay süresince,sizi sık sık kontrole çağıracaktır. Bu kontrol muayeneleri arasında sıra dışı herhangi bir şikayetiniz veya ne yapıp ne yapmayacağınız konusunda herhangi sorununuz olursa doktorunuzu aramakta tereddüt etmeyiniz.

YENİ GÖRÜNÜMÜNÜZ

Burun estetiğinizi takip eden günlerde yüzünüz şiş ve bereli iken, daha iyi görüneceğinizi ve güzelleşeceğinizi unutmak kolaydır. Estetik burun ameliyatından sonra hastaların çoğu, bir süre kendisini iyi hissetmez,bu oldukça normal ve anlaşılabilir bir durumdur. Bir gurup hasta ise ,bu safhanın geçeceğinden emindir. Gün ve gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Bir veya iki hafta sonra ,artık henüz yeni ameliyat olmuş gibi görünmeyeceksiniz. Ancak iyileşme hala yavaş ve dereceli olarak ilerleyen bir süreçtir. Özellikle burun ucunda olmak üzere ,çok az bazı şişlikler belki aylar boyunca devam edecektir. Estetik burun ameliyatının gerçek sonucu belki de bir yıl veya daha uzun bir süre sonunda ortaya çıkmaktadır. İlk önceleri aileniz veya arkadaşlarınızdan beklenmedik bazı reaksiyonlar alabilirsiniz. Burnunuzda bir değişiklik görmediklerini söyleyebilirler. Veya özellikle ailevi veya etnik bir özellik olarak gördükleri bir şeyi değiştirdiyseniz, biraz gücenmiş olabilirler. Şayet bu olursa ilk anda niçin bu ameliyatı olmaya karar verdiğinizi hatırlamayı deneyiniz. Şayet hedefinize ulaştıysanız, ameliyatınız da başarıya ulaşmıştır.

ESTETİK BURUN AMELİYATI AMELİYAT SONRASI BAKIM REHBERİ

Burun ameliyatınızdan sonra iyileşme süreci zaman ve sabır gerektirir. Ameliyat sonrası bakıma aktif olarak katılmanız, ameliyat kadar önem taşımaktadır. Aşağıda sıralanan önerileri lütfen uygulayınız. Anlamadığınız konuları doktorunuza sormakta tereddüt etmeyiniz.

DOĞRU BURUN ESTETİĞİ

Günümüzde en çok yapılan estetik ameliyatların başını burun estetiği alıyor.Burun Ameliyatı bayan hastalarda 16 yaşından sonra erkek hastalarda da 18 yaşından sonra güvenle yapılabiliyor.Bu yaşlardan önce vücut gelişimi tamamlanmadığı için burun estetiğinin gelişim tamamlandıktan sonra yapılması daha sağlıklıdır.

Burun estetiği yaptırmak isteyen bir kişi önce sağlık taramasından geçirilir.Daha sonra hasta doktoruyla tam olarak nasıl bir burun istediğini anlatır.Bu aşamada doktor ve hasta arasındaki iletişimin sağlıklı olması çok önemlidir.Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.Hasta tüm beklentilerini doktoruna anlatmalı doktoru da hastanın bu beklentilerinin gerçekçi olup olmadığı değerlendirir ve hastayı yapılacak operasyon hakkında bilgilendirir.

Burun estetiğinde sağlıklı ve doğru sonuçlar alınmasında en önemli faktör hasta ve doktor iletişimidir.Doğal bir burun elde edilmesi için burnun diğer yüz organları ile olan ilişkisi ve orantısı değerlendirilmelidir.Profil yapısı doğru olarak değerlendirilmeli,bu yapıya uygun olarak operasyon planlanmalıdır.

TİPPLASTİ (BURUN UCU ESTETİĞİ)

Burun ucundaki şekil bozukluklarını gidermek için yapılan işleme tipplasti denilmektedir. Burun ucunda düşüklük,genişlik,asimetri gibi şikayetler burun ucu estetiği ile giderilmektedir.Burun ucunuzdan memnun değilseniz sizde şikayetlerinizden burun ucu estetiği işlemi ile kurtulabilirsiniz.Burun Ucu Estetiği Ameliyatı öncesinde doktorunuzla yapacağınız ön görüşme çok önemlidir. Ameliyat öncesi muayenede, istediğiniz burun ucu şeklini ve yapılacak işlemleri doktorunuzla ayrıntılı konuşmanız burun ucu estetiği ameliyatınızın başarısı için çok önemlidir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Tekniği;

Burun ucu estetiği ameliyatında burun kemiklerine,burun orta bölmesi olan septuma dokunulmadan,sadece burun ucundaki kıkırdaklar ve yumuşak dokulara işlem yapılmaktadır.Burun ucu estetiği işlemi burun içinden yapıldığı için,burun dışından gözüken iz oluşmaz.Burun içindeki kesiler kendiliğinden eriyen iplerle kapatılır.Burun ucu estetiği genellikle genel anestezi ile yapılmaktadır.Burun ucu estetiği işlemi ortalama 45 dk-1 saat sürer.Ameliyat sonrasında ilk gün hastanede kalmaktasınız.

Estetik Burun Ameliyatı Kalıcı Mıdır?
Estetik burun ameliyatı işinin ehli uzman bir plastik cerrah tarafından yapıldığında genellikle 1 ameliyat ile kalıcı bir sonuç elde edilir. Ancak bazı beklenmeyen ve revizyon gerektiren durumlar meydana gelebilir. Revizyon gerektiren halleri ortadan kaldırmak için 2.bir ameliyat olma ihtimali vardır. Fakat unutulmamalıdır ki burun estetiğinin amacı 1 kere ameliyat olarak burunla ilgili şikayetin giderilmesi ve ömür boyu sürecek bir başarılı sonuç elde edilmesidir.

Sekonder Rhinoplasti-Burun Estetiği Revizyonları

Daha önce bir ya da birden fazla burun estetiği ameliyatı olan kişilerde, burun şeklinin istenildiği gibi olmaması ya da travmalar sonucu bozulması durumlarında yapılan operasyona sekonder rinoplasti yani burun estetiği revizyonu denilmektedir.Sekonder rhinoplasti ile ameliyat sonrası beğenilmeyen burun şekli düzeltilirken aynı zamanda nefes alma sıkıntısı yaşanıyorsa bu da giderilebilmektedir.

Burun estetiği revizyonu işlemlerinde asıl amaç bozuk olan burun şeklinin düzeltilmesidir.Revizyon burun estetiği ile burun şeklindeki eğrilikler giderilir,burun delikleri arasında simetri sağlanır. Bunların yanı sıra hastaların şikayetçi oldukları burun ucundaki deformite düzeltilir.Burun delikleri arasında simetri sağlanır. Bazen de önceki burun estetik ameliyatlarından sonra burun yüze göre çok küçük ya da büyük kalmış olarak görülüyorsa,sekonder rhinoplastinin yani burun estetiği revizyonlarınun amacı burunu ideal büyüklüğüne getirmek olur.Bu işlemler yapılırken çoğu zaman burun için, kıkırdak ya da kemik dokuya ihtiyaç duyulur.Önceki operasyonlarda harcanmış olabileceğinden; bu dokular burunun septum dediğimiz orta bölmesinden temin edilir.Ancak burada da temin edilecek yeterli doku bulunamazsa kulak ya da kaburgadan bu dokuların alımı yapılır.Yukarıda sıraladığımız nedenlerden dolayı burun estetiği revizyon operasyonlarının planlanması açısından hastanın geçirdiği önceki müdahaleler çok önemlidir.

Burun estetiği revizyon operasyonlarında ihtiyaç duyulan dokuların temini ve bunların şekillendirilip yeni yerlerine yerleştirilmesi gibi sebeblerden dolayı; burunu büyütmeye çalışmak küçültmekten daha zordur.Burun estetiği geçirildikten sonra ortalama 1 hatta 2 yıl sonrasına kadar beklenmesi burun estetiği revizyonu için daha sağlıklı olur.,Sekonder rhinoplasti yani burun estetiği revizyon kararını hastalar biraz daha düşünerek vermelidirler.Bilinmelidir ki, her sonraki ameliyat bir öncekinden iyi olmaya bilir.Ortaya daha kötü sonuçlar çıkabilir.Ancak, doktorunuz ihtiyaç olduğuna kanaat getirirse uygun süreden sonra yaptırmanız sizin ve burnunuz için faydalı olacaktır.Burun estetiği revizyonlar ortalama 3 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır.

Burun Estetiği Revizyonu Sonrası

Revizyon burun estetiğinden sonra ilk gün yüze soğuk uygulama ve basit ağrı kesici ilaçlar hastayı rahatlatır.Hasta 1 gece hastanede kalıp ertesi gün eve gidebilir.Ameliyattan 2-3 gün sonra en fazla görülen hafif bir ödem (şişlik) ve morluk oluşabilir ancak bu morluklar her geçen gün belirginliğini kaybeder.Ameliyattan ortalama 7. gün, burun üzerindeki plastik atel ve bantlar çıkarılır.Hastalar Revizyon burun estetiğinden sonra yaklaşık 7 gün sonra normal hayata geri döner,yolculuk yapabilir ve işlerine başlayabilirler.10-15.günlerde yürüyüş şeklinde fazla yormayacak aktiviteleri hastalarımızın yapmasında fayda vardır.Ancak,tempolu egzersiz ve yüzmeye başlama zamanı ameliyat sonrası 3.ya da 4.hafta olmalıdır.Gözlük kullanımına ortalama 1.ayda hafif çerçeveli bir gözlükle başlanabilir.(Lens kullanan hastalar,ameliyat sonrası 2-3.gün lenslerini kullanmaya başlayabilirler.)Burnun travma alabileceği sporlara ve dalmaya 2.ay sonra başlanabilmektedir.Burun şeklinin oturması ortalama 6 aydır.

Burun Estetiği Revizyonu Ameliyatın komplikasyonları

Burun estetiği revizyonu sırasında; septum delinmesi olabilir ki,bunun o anda tamir edilmesi faydalıdır.İleride burundan nefes almada ses gelmesine sebep olabilmektedir.Burun kemik ya da kıkırdaklarından fazla çıkarılması ya da burunun fazla küçültülmesi veya büyütülmesi olabilir. Ameliyattan hemen sonra kanama olabilir ki,kanamanın türüne göre doktorunuz işlem yapar.İyileşme döneminizde,yüzünüzde özellikle üst dudakta,burun ucunda şişlikler ve uyuşukluklar olabilir ki, bunlar zaman içinde etkinliğini kaydebecektir.İlerki dönemlerde burun içi mukoza yapılarında yapışıklık meydana gelebilir ki, nefes almada yarattığı problem nedeniyle bir cerrahi işlemle düzeltilmesi gerekebilir.Tıbbi kaynaklar %10 oranında düzeltmelere (revizyon operasyonları) ihtiyaç duyulabileceğini bildirmiştir.

Nefes Darlığı ve Burun Estetiği

Burunun orta bölmesi olan septumun eğri olması nefes alıp vermeyi zorlaştırır.Septumun eğri olması bazen doğuştan bazen de travmatik nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Bu eğrilikler dışarıdan bakıldığında burunda yamukluk gibi anlaşılacağı gibi bazen ancak muayene ile anlaşılması mümkün olacak kadar gizli olabilir.

Septorhinoplasty ameliyatında burun estetiği ile beraber nefes darlığı problemi de ortadan kaldırılabilir.Bu burun estetiği ameliyatı ile birlikte,

Burun kemeri alınabilmekte,
Burun boyutu değiştirilebilmekte
Burun ucu şekillendirilebilmekte,
Burundan nefes alma problemlerini çözmeye yönelik girişimler yapılabilmektedir.

Nefes Darlığı (Septorhinoplasty) Ameliyatında Yaş sınırı

Nefes darlığı (septorhinoplasty) ameliyatları bayanlarda 17, erkeklerde 18 yaşından itibaren uygulanabilir. Bunun sebebi, vücudun anatomisinin gelişmesini tamamlamış olması gerektiğidir.

Nefes Darlığı (Septorhinoplasty) Ameliyatı Tekniği

Ameliyat genel anestezi altında yapılacağı için herhangi bir ağrı sızı hissetmezsiniz. Ameliyat, burundaki problemin yoğunluğuna göre değişmekle beraber ortalama 2 – 3 saat sürer.
Ameliyat, burun içinden yapılır ve burun içine ufak dikişler atılır. Atılan dikişler birkaç gün sonra kendiliğinden düşer.

Nefes Darlığı (Septorhinoplasty) Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası hastanede kalmanız gerekebilir ancak bu en çok bir gecedir. Ameliyattan sonra burun üzerine tamponlar konulur. Split takılır. Ameliyat sonrası kayda değer ağrı olmaz ancak ufak ağrı sızılar için ağrı kesici ilaçlar kullanmanız gerekebilir.
Septorhinoplasty nefes darlığı ameliyatlarında buruna içerden müdahale edildiği için burnun dış yüzünde herhangi bir kesik veya iz oluşmaz. Ancak morluklar ve şişlikler oluşabilir. Morluklar ortalama 1 hafta içinde yok olur. Şişlikler ise ortalama 15 gün sonra inmeye başlar ve burun şekline en yakın halde kalır. Geriye kalan şişliklerin inmesi ve burnun tam olarak oturabilmesi için 3 ilâ 6 ay zamana ihtiyaç vardır.

“Burun Estetiği Fiyatları-2015-2016 Burun Estetik Ameliyat Fiyatı Nedir Nasıl Yapılır?” için 24 yorum

 1. Geceleri horlama sorunum var, yorgunluktan diye düsünüyorudm degilmis, burun ameliyati olcam ama biraz korkuyorum.Tavisye var mi?

 2. bende burun amaliyati olmak istiyorum yüz hattim kücük burnum uzun ve birazcik kemerli ama fiyatlardan biraz korkuyorum ortalama fiyat ne kadaryazarmisiniz 7 günde iyilesebilirmi tessekkür ederim lütfen bilgilendirin beni bekliyorum

 3. ben de estetik yapmayı düşünüyorum.ama arzunun da dediği gibi fiyatlar nasıl.market işletiyorum onun için kısa sürede iyleşmem lazım..cevap

 4. Benim burnum kırıl nefes almakta zorlanmaya başladım ve uzun zamandır bu böyle gidiyor.Burnumu yaptırmak istiyorum bilgim olmadıgı ıcın soruyorum bunun ıcın estetık amelıyatmı olmam lazım yada ne yapmam gerekiyor ve amelıyatın ücreti ne kadar olur..
  Sorularımı yanıtlarsanız sevınırım .Teşekkürler…

 5. Merhaba,ben burun ameliyatı olmak istiyorum…burnum hafif eğri nefes darlıgı cekıyorum. estetik olmayı da düşünüyorum ama fiyat konusunu merak edıyorum. oartalama bır fıyat öğrensem sevınırım.

 6. ortalama olarak 2000 tl ye olabilirsiniz diye düşünüyorum. burun eğriliği ile birlikte estetik yaptırırsanız SGK karşılıyor. septal deviasyon ameliyatı yani…

 7. operasyondan önce burnun alacağı şekli görme şansımız var mı acaba?

 8. Yüzüm küçük olduğu için burnum dikkat çekiyor ve estetik yaptırmak istiyorum. Muayene ve ameliyat ücreti ne kadar?

 9. ameliyattan once burnumuzun nasıl olacaqını qorme sansımız varmıdır acaba ?

 10. bende burun amelayatı olmak istiyorum bunun için ücretleri öğrenebilir mğiyim

 11. Bizim arkadaşımla burnumuzda kemer var. daha yaşımız 13 fakat çok belirgin bizimle çok dalga geçiyorlar. Onların dalga geçmesi sorun değil fakat öz güvenimiz çok düşük aynaya baktığımızda kendimizden nefret ediyoruz. 17-18 yaşına kadar bekliyicez çünkü daha gelişimimizi tamamlamadık. 17-18 yaşına geldiğimizde en iyi estetik yapan doktora ameliyat olmak istiyoruz. Fakat çok korkuyoruz lütfen bize yardımcı olun.

 12. Herkese selam arkadaşlar ben burun ameliyatı oldum. Merak ettiğiniz ne varsa sorun

 13. Ben 14 yasindayim burnum biraz uzun ve kemerli sizce ameliyat olamam gerekli mi yoksa yas ilerledikce duzelir mi ?

 14. Merhabalar 1,5 sene önce septorinoplasti oldum Eskişehir tıp fakültesinde kbb prof.dr una bana her şey çok güzel olucak dedi.Şu anda burnumun yarısı kadar kıkırdağım yok.alar kartilaj yok,üst lateral kartilaj yok,kolimella boşta burun sırtı yani dorsumdaki çatı açık kaldı.Burun ucum düştü.Dr Bey mahkemeye vermeye düşünüyorum maddi manevi ne yapmam gerekir ?

 15. Bende bir burun var gören kargaya benzetiyor
  Bu ameliyatın fiyatları neden yazmıyor hiç bir yerde

 16. bende burun estetiği olmak istiyorum fiyatı nekadar çünkü burnum çok uzun ayrıca cenemde uzun nerdeyse burnumla cenem birleşecek cene amalıyatıda oluyormu

 17. Arkadaslar benim bi akrabam bogazicide doktor ve fiyatlar 2000-5000 arasi duruma gore 6000 de olabiliyormus iyi bi sonuc icin sizin de soylenenleri dikkatli bi sekilde uygulamaniz gerek.ve yaptiracaginiz klinikte onceden ameliyat olmus hastalri arastirip oylede fikir edinebilirsiniz

 18. 13 yaşında yuksekten duserek burnumda kırık oluştu çok ciddi bir kırık değildi ama burnum un şeklinde ileriki yıllarda değişme oldu hafif sarkma ve ustte azıcık yamukluk oldu çok rahatsız oluyorum estetik yaptirmak istiyorum ama maliyetini merak ediyorum ve daha önceki kırılma durumu göz önüne alınırsa S G K üzerinden indirim alabilir miyim

 19. Burnumdaki kırık sonrası eğriliği düzeltirken sarkmış ucunuda biraz kaldırmak istiyorum yani eski haline gelsin istiyorum SGK bunu karsilar mi ve estetik ameliyat sonrası nefes almakta zorluk yaşar mıyım yaptıran bazı insanların nefes almakta zorlandigi ve genizden konuşmaya başladığını farkettim aydinlatir misiniz

 20. merhaba öncelikle 19 yaşındayım sigortalıyım. küçükken burnumu kırdım düşüp burnum biraz yamuk ve kemer denilen şey var nefees almada birazda olsa zorlanıyorum geceleri hastaneye gittik özel hastaneye 2500 tl fiyat cıkardılar sigorta karşılamıyormu :s

 21. Merhaba ben burun estetigi olmak istiyorum.burnum biraz genis ve kemerli.sigortaliyim acaba fiyati ne olur. Lutfen yardimci olabilir misiniz?

 22. Burun daki kemer ve burun ucu düzeltilecek yaşım 17 18e kadar beklemek zorundamıyim ve bize işinde uzman bi cerrah önerebilirmisiniz Teşekkürler

 23. Benim burnunda biraz büyüklük var küçültme yaptırmak istiyorum ama fiyatını öğrenmek istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir