Kol Germe Estetiği-Kol Gerdirme Ameliyatı Video İzle

Kol Germe Estetiği-Kol Gerdirme Ameliyatı Video İzle

Cildimizin ve bedenimizin tüm bölgeleri gibi, kol bölgesi de yaşlanmanın etkisi ile zamanla eski elastikiyetini kaybetmekte ve özellikle alt ve iç kol bölgelerinde bir takım kol sarkmaları ve kol derisinin gevşemesi sorunları ortaya çıkmaktadır.Kollarımızın bilhassa alt kısmında görülen bu sarkmalar ve gevşemeler için egzersiz gibi doğal tedavi yollarının yanında estetik çözümler de yaygın bir biçimde talep görmektedir. Gerek yaz aylarında kısa kollu giysiler giymemizi engelleyen gerekse kış aylarında dar kazaklar ve blüzler giymemiz hususundaki cesaretimizi kıran kol sarkmaları için kesin çözüm tedavisi sunan kol germe estetiği hakkında merak edilen soruların cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz. Ayrıca sizlerle estetik uzmanlarının sık sorulan sorulara cevaplar verdiği kol gerdirme ameliyatı videosu paylaşacağız.

Gerek yılların etkisi, gerekse fazla miktarda kilo alıp verme sonucu birçok insanın kollarının alt kısımlarında sarkma ve gevşemeler başlar. Özellikle kısa kollu t-shirt veya kolsuz bir kıyafet giydiğinizde kollarınızı hafifçe yukarı kaldırdığınız zamanlarda sarkıklık ve gevşeklik daha belirgin bir hal alır. Kol estetiği açısından yaşın ilerlemesiyle hemen hemen herkeste görülürken bu durum, yüksek miktarda kilo veren gençlerde de kendini gösterebilir. Brakioplasti adı verilen kol germe estetiği ile kollarınızdaki benzer şekilde gevşemiş deri ve sarkıklığını düzeltmek mümkündür.

Kol germe estetiği nasıl bir ameliyattır?

Kolu, bedenden uzaklaştırarak yere paralel olacak şekilde kaldırdığınızda, dirsek ile koltuk altı arasındaki bölgedeki fazlalıklar kendini gösterir. Kollarınızda yağ fazlalığı olup da deri gevşekliği ve sarkma yoksa dokular henüz diriliğini yitirmemişse, kol altı bölgesinin yağlarını ameliyat izi oluşturmayacak yöntem olan liposuction işlemini uygulamak daha doğrudur. Ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak deride de gevşemeler olabilir, hal böyleyse liposuction doğru bir tercih olmaz. Bu durumda, fazlalık yağların, fazlalık olan deri ile beraber çıkarılarak normal cilt gerginliğinin de sağlanması gerekir. Kol germe estetiği ameliyatında, koldaki gevşek olan dokular deri ile beraber kesilerek çıkarılır ve deri daha gergin olacak şekilde tekrar dikilir. Fazlalık olan deri de çıkarıldığı için çıkarılan derinin uzunluğu kadar kesilen hat boyunca mecburen bir ameliyat izi oluşur. Bu izin, kola gerek önden gerekse arkadan bakıldığında görünmeyecek şekilde, yani kolun beden ile temas halinde olan yüzünün arkaya yakın kısmında kalacak şekilde tasarlanması gerekir. Bu yüzden ben yaptığım kol germe estetiği operasyonlarında, ameliyat izlerinin hastalar ameliyat olduktan sonra da kolsuz bir kıyafet giydiklerinde dikkat çekmeyecek bir yerde olmasına özen gösteriyorum.

KOL GERME AMELİYATI
Kol germe ameliyatı, uygun donanıma sahip bir hastanede yapmak gerekir. Bu ameliyat, genel anestezi gerektiriyor ve ortalama 2 saat kadar sürer. Hastanede 1 gün kalmak yeterli olur. Ameliyat sonrası sizi rahatsız edecek derecede ağrı hissetmezsiniz. Ağrı kesici ilaçlar ile hissedeceğiniz hafif ağrı da sizi rahatsız etmeyecek derecede olur. Aynı gün ayağa kalkabilirsiniz. Ameliyatın ardından kolunuzun arka yüzünde şişlik ve morarma olabilir. Oluşan şişlik ve morarmaların tamamen düzelmesi birkaç hafta sürebilir. Kol estetiği ameliyatından 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek hale gelirsiniz. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. İyileşme dönemi kişiden kişiye oldukça değişir, yaklaşık 5-7 gün içinde tam olarak iyileşmeniz mümkündür. İş hayatınıza dönmeniz de yaklaşık bu kadar zaman alır. Ben, kol germe estetik ameliyatını kendi kendine eriyen gizli dikişlerle yaptığım için, ayrıca dikiş aldırma zahmeti ve stresi hissetmeyeceksiniz. Güç gerektiren işler ve sportif hareketlere ise 4 hafta sonra başlayabilirsiniz.

Kol germe ameliyatı iz bırakıcı nitelikte bir ameliyattır. Buna rağmen kol estetiği ameliyatının sonuçları oldukça yüz güldürücüdür.

Op.Dr.Nazmi BAYÇIN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir