Lazer Estetik Operasyonlar ve Ameliyat Yöntemleri Video İzle

Lazer Estetik Operasyonlar ve Ameliyat Yöntemleri Video İzle

Lazer Estetik Kırışıklık Tedavisi

Lazer Estetik Kırışıklık Tedavisi

Günümüzde estetik alanında belki de en hızlı gelişim gösteren teknoloji hiç şüphesiz lazer teknolojisidir. Lazerli yöntemler, bir çok estetik operasyonda ve vücudun değişik organlarında, insanların güzelleşme çabalarını kolaylaştırıcı bir etki ortaya çıkarmaktadırlar. Lazer estetiği, klasik estetik yöntemlere nazaran daha acısız, ağrısız, ve kesin sonuçlar ortay koymakta, bu yönüyle de estetik için cerrahi operasyon yaptırmak istemeyenler için alternatif bir tedavi yolu olarak kendisini göstermektedir.

Lazer estetiğin faydaları arasında en fazla öne çıkan, kansız bir operasyon tecrübesini bizlere yaşatmasıdır. Tabi bu noktada her bir amaç için ayrı lazer teknolojilerini kullanmak gerekiyor. Gelişen bilim ve teknik, lazerli estetik cihazlarını da derinden etkiliyor ve bu teknolojik aletlerin hızlı bir biçimde demode olmasına neden oluyor. Bu noktada hangi estetik operasyonlarda ne tür lazer cihazları kullanılır sorusuna geçmeden evvel kısaca lazer nedir ne işe yarar bunu izah edelim.

 

Lazer Destekli Operasyonlar from Creaturca on Vimeo.

Lazer, çok kabaca farklı dokularda değişik tedavi olanakları sağlayan ve güçlü bir ışık yayan cihaz olarak tanımlanabilir. Bu ışık gücü kaynağı çeşitlendirilerek, değişik dalga boyları ve frekansları kullanılarak farklı lazer aletleri üretiliyor. Bu şekilde üretilmiş aletler, yüksek teknolojinin de yardımıyla derinin istenen seviyesinde ve derinliğinde etkili olabiliyor.

Yüksek teknoloji sayesinde lazeri istediğimiz organda, istediğimiz güçte uygulayabiliyoruz. Bu sayede, deriye hiçbir zarar vermeden, hemen altındaki istenmeyen dokudan ya da kıl kökünden kurtulabiliyoruz. İlk zamanlarda kullanılan lazer daha çok ameliyatlarda kansız kesi yapmak amacıyla bıçak yerine kullanılıyordu.

Bunun dışında günümüzde liposakşın (yağ alma), yüz derisinin soyularak gençleştirilmesi, damar hastalıklarında özellikle damar genişlemelerinin tedavisinde, hemanjiyom denilen damar kitlelerinin, lekelerin tedavisinde, epilasyon amacıyla, dövmelerin silinmesi için kullanılabiliyor. Tabii bu kadar geniş alanda kullanımı bazen suistimale de neden olabiliyor.

Ya da hastalar her türlü ameliyata lazer girince çok daha iyi olur zannedebiliyorlar. Oysa her uygulamanın bir de yan etkilerini düşünmek gerekir. Ayrıca lazer öyle her ameliyatta kullanılmaz.

Örneğin son zamanlarda hastalarımdan duyduğum kadarıyla burun estetiği ameliyatını lazer ile yapanlar varmış. Maalesef bu hatalı bilgilerin kaynağı da yine bizleriz sanırım. Bu nedenle internette okunanların kaynağının güvenirliğini de araştırmanız gerekiyor.

Sağlık sitelerinden yazıları bir saniyede kopyalayıp sağlık ile uzaktan yakından ilgisi olmayanlar estetik siteleri kurup yazıları kendi bilgileri gibi yazıyorlar. Bu nedenle sitenin yazarını, sahibini araştırınız. Bu tip sitelerde açık olarak belli bir uzman doktor ismi ve adresi bulamazsınız.
Bunların plastik cerrahi yöntemleriyle silinmesi eskiden çok zordu, çoğu kez de arzu edilen sonuçlar alınamıyordu. Dövmeleri silmek için yapılan işlemler sonrasında az ya da bazen oldukça fazla iz de kalabiliyordu.

Son 10-15 yılda geliştirilen lazerler ise bunları daha kolay yok ediyor. Ancak önemli bir nokta var: Bugüne kadar geliştirilen lazer cihazları, koyu renk ve siyah tonlara etkili olurken, parlak renklerde istenilen sonucu veremiyor.
Bu sebeple, ileride sildirmek isteme ihtimaline karşı, dövme yaptırırken kullanılacak renklere dikkat etmek gerek. Yani kolay silinebilmesi için parlak renkler yerine siyah rengin tercih edilmesi iyi olur.

n 6- Saç ekiminde de kullanılıyor: Lazerin estetik cerrahide birçok alanda kullanıldığını, başarılı sonuçlar alınabildiğini artık rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Bunlardan biri de saç ekimi… Lazer burada saçın ekileceği yerin hazırlanmasında kullanılıyor, ardından saç köklerinin nakledilmesi işlemine geçilebiliyor. Kanamayı azaltıcı etkisi nedeniyle bu alanda da lazerin çok tercih edildiğini söylemek mümkün

 

Duygu ve Yaşam – TV-8 Op. Dr. Coşkun Levent Taşçı from Creaturca on Vimeo.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir