Hızlı zayıflama ve kilo vermek için 8 kolay egzersiz ve spor hareketi

Hızlı zayıflama ve kilo vermek  için 8 kolay egzersiz ve spor hareketi :

Hızlı zayıflama ve kilo vermek için en iyi egzersizler sadece birkaç kişi için saklanan sırlar değildir. Oldukça yaygındırlar fakat genellikle gözden kaçırılırlar. Zayıflama sürecinde kilo vermeye çalışan insanlar bu işi yapacak sihirli bir egzersiz programı olduğunu düşünüyor olmalılar.

Bu egzersizlerin bir kısmını muhtemelen zaten yaptığınızı bilmek sizi şaşırtır mı? Asıl sır, en yüksek faydayı elde etmek için bu egzersizlerin nasıl yapılması gerektiğini bilmektedir.

Örneğin, yürüyor ya da merdiven çıkıyorsanız, hızlı kilo vermek için en iyi egzersizlerden yararlanıyorsunuz demektir. Tek yapmanız gereken bu aktivitelerin sıklığını ve süresini arttırmaktır.

Eğer her gün 45-60 dakikanızı gayretli bir şekilde bu zayıflatan egzersizler için harcamıyorsanız, hızlı kilo verme ve zayıflama süreci yaşayamaz ve sadece yorulursunuz. Çözüm, süreklilik ve sisteminizi düzenli olarak çalıştırmanızdır. Kas yapıcı egzersizler hızlı kilo kaybı için en etkili yoldur.

Hangi egzersizi seçerseniz seçin, bütün enerjinizle yaptığınızdan emin olun.  Egzersiz sürecinde kalp atış hızınızı yükek tutmaya ve sonrasında düzgün bir soğumaya özen gösterin.

Örneğin, eğer hızlı yürüyorsanız, vücudunuza soğuma şansı vermek için son birkaç dakika yavaşlayın. Aniden durmak, kas kramplarına yol açabilir ve gerçekten kalbiniz için iyi değildir.

Krampları önlemeye yardımcı olmak ve harcanan suyu telafi etmek için egzersiz yaparken bol bol su içtiğinizden emin olun.

Hazırsanız, işte size hızlı kilo vermek için en iyi 10 egzersiz. Yavaş başlayın ve bırakın vücudunuz antremanlara ayak uydursun.

  1. Çömelme: Bu egzersiz bacak ve kalça kaslarını geliştirmek için harikadır. Ayaklarınızı omuz genişliği kadar açın ve yere çömelin ve tekrar kalkın. Bunu, 2 ya da 3 set, 10-20’şer kez tekrarlayın.
  2. Atlama: Bunu muhtemelen okul günlerinizden hatırlıyorsunuzdur. En yararlı tüm vücut aerobik egzersizlerinden biridir. En iyi sonuç için 4 ya da 5 set, 20’şer kere yapın.
  3. Step: Taşınırken ya da temizlik yaparken çok fazla merdiven çıktıysanız, bu egzersizin ne kadar enerji aldığını biliyorsunuzdur. Çok sayıda faydası var : kalorileri yakıyor, kalp atış hızını arttırıyor, bacak ve kalça kaslarını geliştiriyor… Merdivenlerinizi step için kullanabilirsiniz. 20 kere yapın, dinlenin ve 2 veya 3 set tekrarlayın.
  4. Yürüyüş: Hızlı yürümek yavaş yürümekten daha iyidir fakay ikisi de yararlıdır. Hızlı kilo vermek için bir egzersiz istiyorsanız, yarım saat kadar hızlı yürüyüş yapın, 180 kalori yakacaksınız.
  5. Bisiklet sürmek: Açık havada daha eğlenceli olabilir ama sabit içmekan bisikletleri de eşit seviyede egzersiz imkanı sağlıyor. Aslında, yeterli direnci yeterli hızda gösterirseniz yarım saatte 250-500 kalori arası yakabilirsiniz.
  6. Yüzmek: Bu birçok insan için cok eglenceli ve harika bir spordur. Bütün vücudu kullanan harika bir kardiyo egzersizi sağlar. Yarım saat yüzerek 400 kalori yakabilirsiniz.
  7. Tur kayağı: Yüzme ile aynı faydalara sahip bir başka eğlenceli aktivite.
  8. İp atlama: Bu sadece bir çocuk oyunu değildir. Sadece 15-20 dakika ip atlayarak, yetişkinler harika bir tüm vücut egzersizi yapmış olurlar.

Bu size en iyi antremanlardan kolayca deneyebileceğiniz zayıflama egzersizleri ve hareketlerinin 8 tanesini gösteriyor. Bunlar hızlı kilo vermek için en iyi egzersizlerden sadece bazıları.

Comments
  1. cemre

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir