Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi ve Doğal Çözümler ile Tedavisi

Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi ve Doğal Çözümler ile Tedavisi

kalp yetmezliği

kalp yetmezliği

Kalp yetmezliği sorunu son yıllarda giderek artıyor ve insanlar kalp hastalıkları ile daha erken yaşlarda tanışmaya başlıyorlar. Bunun başlıca nedeni ise gittikçe hareketsizleşen bir yaşam tarzı sürmemiz ve bir takım zararlı alışkanlıklar ve elbette sağlıksız beslenme ile bu süreci daha da hızlandırmamızdan kaynaklanıyor. Kalp yetmezliği başlangıç aşamasında bulunan kişiler için oysa o kadar basit ve de etkili bitkisel ve doğal tedavi seçenekleri var ki bunları bir çoğumuz bilmiyoruz. Elbette doğal çözüm yolu arayanlar için egzersiz ve yürüyüş yapmak kalp yetmezliği ile mücadelede altın değerinde bir silahtır. Ancak aşağıda sizlerle paylaşacağımız damar açıcı bitkiler, kalbe iyi gelen sebzeler, kalp krizine çözüm olan yiyecekler ile kalp yetmezliği sorununu daha en başta bertaraf edebilirsiniz. Kalp yetmezliğine bitkisel çözüm kürlerini sizlerle paylaşmadan evvel kalp yetmezliği nedir ve kimlerde görülür, kalp yetmezliğinin belirtileri nelerdir kısaca anlatalım.

Bedenimizin beslenmesi ve yaşaması için gerekli olan oksijenin temini kan yoluyla gerçekleştirmektedir. Bu kanı vücudun en ücra organlarına pompalayan organımız olan kalp te kanla beslenmekte ve faaliyetlerini sürdürebilmektedir. Değişik nedenlerle kalbin kanlanmasında ortaya çıkan bir takım aksaklıklar, kalbi sağlıklı bir biçimde çalıştırmak için gerekli olan kanın yeterli düzeyde kalbe ulaşmasına mani olur. Bu durumda da kalp yetmezliği şikayeti baş göstermektedir.

Kalp yetmezliği tedavi edilmediği takdirde yaşamsal düzeyde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen bir takım hastalıkları tetiklemektedir. Kalp yetmezliği genelde yaşlılıkla ilişkilendirilir. Ancak gerçekte kalp yetmezliği çok erken yaşlardaki insanların ölümlerinin de en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Tiroid salgısındaki dengesizlikler, sigara kullanımı, hareketsizlik, stresli yaşam, kalp yetmezliğinin en önemli nedenleri arasında gelmektedir.

Kalp Yetmezliğinin Belirtileri Nelerdir:

• Halsizlik, çabuk yorulma
• Ayak bileklerinde şişme
• Sık sık idrara çıkma isteği
• Hızlı ve düzensiz nabız
• Kesik bir biçimde nefes alıp verme
• Nezle, soğuk algınlığı gibi normalde çabuk atlatılan hastalıklara direnç gösterememe
• Göğüste ağrı

Kalp yetersizliği tedavisi, kalp ameliyatları ndan tutun da kalbi güçlendiren ilaç tedavisine kadar oldukça geniş bir yelpazede uygulanabilmektedir. Tabi bir de kalp yetmezliği için bitkisel tedavi yöntemleri de vardır.

• Günde 2-3 bardak içilen alıç çayı kalp kaslarını güçlendirir. Hiçbir yan etkisi olmamasıyla birlikte olumlu etkisi kesin sonuç verir.

• Kalp kaslarının güçlenmesi için sarımsak ve soğan tüketimi arttırılmalı, bolca çilek yenmelidir.

• Günde 1-2 bardak biberiye çayı veya 2-3 likör kadehi biberiye şarabı kalbi destekler.

• Şeker hastaları hariç diğer hastaların kullanabileceği bir karışım vardır. 5 yumurta kabukları ile birlikte mikserden geçirilir. Taze sıkılmış 5 limonun suyu eklenir. Kapalı bir kapta 2-3 saat bekletilip yarım kilo şeker eklenir. Günde 2-3 likör bardağı içilir.

• 25 gram kara üzüm yaprağı + 20’şer gram çoban çantası + ökseotu yaprağı + 15’er gram karahindiba kökü + yoğurtotu kökü + sarıçalı kabu¬ğu + 10 gram karahindiba tepe kısmı + 5’er gram alıç çiçeği + müge çiçeği karıştırılır. 2 bardak suya 3 çorba kaşığı konur. 2 dakika kaynatılır. Bir gece bekletilir. 8 saat arayla 1’er bardak içilir.

• 4 bardak suya 6 tane karabaşotu çiçeği konur. Kaynatılıp süzülür. Günde 3 kere 2’şer çorba kaşığı içilir.

• 2 bardak suya 20 gram ufalanmış altınotu konur. Kaynatılıp süzülür. Sabah – akşam 1’er bardak içilir.

• 100’er gram karabaşotu + melissa + mersin yaprağı + deveçökerten karıştırılır. 24 bardak suda kaynatılır. 10 dakika demlendirildikten sonra süzülür. Sabah – akşam l’er çay bardağı içilir.

• Bir miktar temizlenip yıkanmış taze yüksük otu yaprağı nemli olarak mikserden geçirilip tülbentin içine bırakılarak sıkılıp özsuyu elde edilir. Bu özsudan yarım çay kaşığı az miktarda suyla birlikte alınır. Kalp yetmezliği için oldukça faydalı bir bitkidir.

• On tane taze maydanoz sapı yapraklan ile birlikte, bir litre şaraba (kırmızı veya beyaz olması önemli değildir.) eklendikten sonra, bir veya iki yemek kaşığı üzüm sirkesi katılıp, kısık ateşte on dakika kaynatılarak üzerine 300 gram süzme bal ilave edilip dört dakika daha kaynatılmaya devam edilir ardından süzülerek içi saf alkolle yıkanarak temizlenmiş daha büyük bir şişenin içine dökülerek ağzı sıkıca kapatılıp hava alabileceği yerlere balmumu dökülerek saklanır. Gerektiğinde günde üç kez ikişer yemek kaşığı alınarak kullanılır.

• Bir litre suyun içine bir avuç çakal eriği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah kahvaltılanndan yanm saat sonra ve geceleri yatmadan bir saat önce birer çay fincanı içilir.

Comments
  1. zerrin deniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir