Lipokavitasyonun Faydaları-Lipokavitasyon Yöntemi ile Bölgesel İncelme Zayıflama Fiyatları

Lipokavitasyonun Faydaları-Lipokavitasyon Yöntemi ile Bölgesel İncelme Zayıflama Fiyatları

lipokavitasyon bölgesel zayıflama incelme

lipokavitasyon bölgesel zayıflama incelme

Bölgesel olarak özellikle kadınlarda, ama aynı zamanda erkeklerde de görülen inatçı yağ kütlelerini yok etmek için yüksek veya düşük frekanslı ultrason dalgaları kullanılan bir yöntem olan lipo kavitasyon tekniği karın, kalça kol sarkması, ve basen yağlanması gibi bölgelerin kalıcı olarak incelmesinde kullanılan bir zayıflama yöntemidir.

Lipokavitasyon Nedir?

Lipokavitasyon tekniğinde ultrason dalgaları yağ hücrelerinin yapısını bozar ve bu hücrelerde yer alan lipid moleküllerinin lenf ve kan yoluyla vücut dışarısına atılmasına yardımcı olur.

Lipokavitasyon Faydaları Nelerdir?

Ultrasonik Lipokavitasyon İncelme yönteminin başlıca 3 ana faydası bulunmaktadır Bunlardan birincisi, termal etki dolayısıyla kan dolaşımını hızlandırması ve lenf drenaj etkisiyle metabolizmayı hızlandırmasıdır. İkinci etkisi kimyasal etki olup cilt altında sarkmaları ve kırışıklıkları önleyen kolajen dokunun daha fazla üretilmesine ve cildin PH dengesinin sağlanmasına fayda sağlar. Son olarak mekanik etki nedeniyle rahatlama ve ciltte gerilme hissi oluşturur. Bu sayede cildin elastik yapısı güçlenir. Lipokavitasyonun faydaları arasında bir diğer önemli husus ise ameliyatsız ve kansız bir bölgesel incelme yöntemi olmasıdır.

Lipokavitasyon bölgesel incelme yöntemi nerelere yapılır?

Karın, Kollar, Bel ve Sırt, Basen ve Kalça bölgelerinde biriken inatçı yağ kitleleri için Lipokavitasyon bölgesel incelme yönteminin en etkili bir biçimde uygulandığı kısımlar olarak bilinmektedir.

Lipokavitasyon bölgesel incelme yöntemi seansları ne kadar sürer?

Lipokavitasyon bölgesel zayıflama tekniğinde her bir seans şayet tüm vücut bölgelerine uygulanacaksa 45 dakika ila 1 saat arasında, sadece kalça ve basen yağlarını eritmek amacıyla uygulanacaksa 30 dakika kadar uygulama yapılmaktadır.

Lipokavitasyon bölgesel incelme yöntemi nasıl bir bölgesel zayıflama yoludur?

Tedavinin başlangıç aşamasında eğitimli terapistlerce öncelikle incelmesi istenen vücut bölgelerine bir uygulama jug kulakta bir çınlama hissi oluşabilmektedir. Ayrıca lipokavitasyon uyeli sürülmektedir. Ardından lipokavitasyon uygulaması başlandığında sıcak masaj uygulaması yoluyla incelme oluşması istenen bölgelerdeki kan akışı hızlandırılır. Bu süreçte yüksek frekanslı ultrason dalgaları kullanıldığı için hafif bir hassasiyet durumu da gelişebilir.

Lipokavitasyon bölgesel incelme yöntemi kaç seans?

Bu ileri teknoloji bölgesel yağ eritme yolunun 4-6 seans uygulama sonucunda en etkili sonucu verdiği bilinmektedir.

Lipokavitasyon zararları nelerdir

Lipokavitasyon bölgesel zayıflama yöntemi kesinlikle zararsız, ağrısız ve acısız bir bölgesel incelme yoludur. Bazı hastalarda uygulama sonrasında yüksek dezibel içeren ses dalgalarına, şarkı ve müzik sesine karşı geçici bir hassasiyet gelişebilmektedir. Ancak ilk seansın adından bu durum da ortadan kalkmaktadır.

Lipo kavitasyon yöntemi yan etkileri neler olur

Lipokavitasyon tedavisi sonrasında bazı hastalarda operasyon sırasında veya hemen sonrasında idrar yapma isteği ortaya çıkabilir. Bu durum geçici olup lipokavitasyon yöntemi uygulamasının ardından birkaç saat içerisinde kendiliğinden sona ermektedir.  Bol yürüyüş ve egzersiz uygulamaları ile lipo kavitasyon seanslarının vücutta oluşturduğu yan etkiler kısa sürede yok olur ve selülit oluşumu gibi sorunlara da elveda denilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir