Nar Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir İbrahim Saraçoğlu Nar Suyu Kürü Ender Saraç

Nar Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir İbrahim Saraçoğlu Nar Suyu Kürü Ender Saraç

nar suyu neye iyi gelir

nar suyu neye iyi gelir

Sonbahara girdiğimiz şu günlerde manavlarda yerini almaya başlayan Nar Suyunun Faydalarını Biliyormusunuz??
nar suyu cilde, bağışıklık sistemine, alerjiye, prostata, kalp sağlığına, damar tıkanıklığına, yaşlanmaya, cinsel iktidarsızlığa olan faydaları ile gerçekten bir bitkisel mucizeye imza atıyor. Yapılan araştırmalara göre, yapısındaki bileşiklere sayesinde kanser hücrelerinin gelişiminin hem de prostat kanserinin oluşumunun engellenmesine yardımcı olduğu belirlenen nar suyu, içerdiği antioksidanlar sayesinde ise bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut sağlığına büyük bir katkıda bulunur. Sağlık açısından oldukça faydalı olan nar, suyu ile de önemli bir doğal ilaç olarak kabul edilmektedir. Başta kırmızı meyveler olmak üzere tüm meyvelerde birçok vitamin bulunduğunu belirten uzmanlar, özellikle narın, hem kan yapıcı özelliği hem de bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği ile vücut sağlığı açısından önemli bir yardımcı olduğunu belirtiyor. Narda, E vitamininden çok daha güçlü olan polifenol maddesi bol miktarda bulunmaktadır, bu da narın ne kadar önemli bir meyve ve besin kaynağı olduğunu göstermektedir.

Nar suyu cilde faydaları
Uzmanlar 6 hafta süreyle nar suyu içenlerin, prostat ve cilt kanserleri, enfeksiyon ve alerjiden korunduklarını belirtiyorlar. Diğer yandan cilt lekelerine karşı nar suyu aynen limon suyu veya elma sirkesi gibi etki oluşturabiliyor ve ciltte doğal peeling etkisine neden oluyor.

Ayrıca nar suyu, cinsel problemlerin yaşanmasının azalmasına, kansere yakalanma riskinin düşmesine, kalp krizi riskinin azalmasına, yaraların iyileşmesine, kolesterol ve şeker hastalıklarının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Birçok meyve arasında, faydasını en kısa sürede gösteren nar, su olarak tüketildiğinde de oldukça hızlı bir şekilde etkisini göstermektedir. Bol miktarda nar suyu tüketmek, kalbin sağlamlaşmasına ve kanser hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur. Aşırı tüketildiğinde bile vücut sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi bulunmayan nar suyu, kan yapıcı özelliği ile de çocuklar için önemli bir besin kaynağı olarak bilinmektedir. İshal problemi yaşayanlarda kısa sürede etki ederek, sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olan nar suyu, antioksidan özelliği ile dikkat çekmektedir. Kanser önleyici besinleri düşündüğünüzde aklınıza ilk gelebilecek meyveler arasına giren nar, kansızlık problemi yaşayanların da tüketmesi gereken bir meyvedir.

Cilt güzelliği açısından oldukça faydalı olan nar suyuna, cilt maskelerinde de yer verilmektedir. Cilt lekeleri, akne problemleri gibi sorunların önüne geçmek için tükettiğinizde, kısa sürede etkisini gösteren nar suyu, en faydalı besinler arasında gösterilmektedir. Yapılan birçok araştırmaya göre serbest radikallere karşı güçlü etkileri bulunan vitamin ve mineralleri içerdiği belirtilen nar suyu, bugün için belirlenen en güçlü antioksidanlardandır. Vücut sağlığı için gerekli besinler arasına giren nar, hem taneleri hem de suyu ile oldukça yararlı bir meyvedir. Her yıl ramazan ayında güllaç tatlısı ile görmeye alıştığımız nar taneleri, günlük hayatta tüketmeniz gereken en faydalı meyveler arasında gösterilmektedir. Tadı ve saymakla bitmeyen yararları ile tüm dünyada güçlü ve doğal bir ilaç olarak tüketilen nar suyu, kanser hücrelerini zayıflatıcı etkisi ile, son yıllarda çok daha popüler bir hale gelmiştir. Özellikle nar suyunda bulunan bileşenler, kanser hücrelerini zayıflatarak, hastalığın önlenmesine yardımcı olmaktadır. Kalp ve dolaşım sistemleri üzerinde etkinliği ile de dikkat çeken nar suyu, antioksidan özelliği ile meyve suları arasında en önde yer almaktadır. Vitaminler açısından oldukça zengin olan nar suyu, vücut sağlığı için doğal bir ilaç ve güçlü bir yardımcı olarak gösterilmektedir. Nar suyu anne sütünü artıran bir meyve suyu olarak anne sütü az olan hanımların da imdadına koşmaktadır.

Nar suyu adet söktürürmü

Nar suyu iyi bir adet söktürücü içecektir. Adet gecikmesi ve düzensizliği sorunu olanlar için adet söktürmek amacıyla yaygın bir biçimde nar suyundan istifade edilmektedir. Burada bazı hanımların aklına nar suyu düşüğe sebep olurmu sorusu gelebilir. Düşüğe neden olan yiyecekler ve içecekler incelenirse aynen Nar suyu gibi aynı zamanda adet söktürücü olmaları dikkat çekiyor. O nedenle hamilelerin özellikle hamileliğin 6. ayından itibaren çok aşırı, örneğin yarım litreden fazlası nar suyu tüketmelerini önermiyoruz. Ayrıca kadınlarda yumurtanın rahim zarında tutunamamasına neden olan ve çocuk sahibi olmayı zorlaştıran rahim duvarı incelmesi (rahim inceliği) tedavisi için İbrahim Saraçoğlu nar suyu içilmesini önermektedir.

Nar suyu aç karnına içilirmi

Nar suyu hafif asitli bir içecek olduğu için özellikle midede gaz, yanma ve gastrit, reflü sorunu olanların aç karnına nar suyunu fazla tüketmemeleri tavsiye edilir. Sağlıklı insanlarda aç karnına nar suyu içmek sorun yaratmaz.

Nar suyu zayıflatırmı kilo aldırır mı?

Kimileri nar suyu zayıflatıyor kimileri de kilo aldırıyor diyor. Nar suyu günde 1-2 bardak içildiğinde yağ yakıcı, iştah kesici bir zayıflama etkisi oluşturmaktadır. Peki nar suyu göbek eritirmi? Nar suyu bölgesel zayıflama amacıyla da kullanılabilen bir göbek eriten içecektir. Elma sirkesiyle zayıflama gibi nar suyuyla kilo verme de göbek eritmek için kullanılabilir.

Nar suyu bebeğe alerji yaparmı-nar suyu bebeklere verilirmi

Yeni doğan bebeklerde alerjiye neden olabileceği için nar suyu içirilmesi önerilmez. Peki nar suyu bebeklere ne zaman verilir? Genelde 10 aylıktan sonra nar suyu bebeklere verilebilir.

Nar suyu günde kaç bardak ne kadar içilmeli

Günde 1 su bardağı nar suyu bağışıklığı güçlü tutmak ve cildi gençelştirmek için idealdir.

Nar suyu ishale iyi gelirmi yoksa ishal yaparmı?

Fazlaca içilen nar suyu bağırsaklardaki yağların emilimine engel olur ve yağ yakıcı etkisinden dolayı ishale neden olabilir.

Nar suyu kolestrolü düşürür mü

Nar suyunun faydaları arasında kötü kolesterolü düşürücü, iyi kolesterolü yükseltici etkisi de bilinmektedir.

Nar syu tansiyon yükseltirmi düşürürmü

Nar suyu tansiyona iyi gelirmi merak edilen bir konu daha… Nar suyu tansiyonu yükseltmek bir yana, ciddi manada tansiyon düşürücü etki içermektedir. Yüksek tansiyon şikayeti olan kişilerin Tansiyonu düşürmek için günde bir bardak nar suyu içmelerini doktorlar şiddetle öneriyorlar.

Comments
  1. ezgi
  2. kasim turk
  3. kasim turk
  4. yusuf
  5. malcolmx

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir