Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi

göz altı morlukları

göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Bitkisel Tedavi

Göz altı morlukları kadınların en çok şikayetçi oldukları görünüm sorunlarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Göz çevresindeki mor halkalar olarak ta bilinen bu estetik problem, bazı doğal ve bitlisel çözüm yolları ile pekala iyi edilebilmektedir. Şimdi sizler için derlediğimiz ve göz altı morluklarını geçiren, kendisini ispatlamış ev yapımı doğal çözümler nelerdir bunları paylaşacağız.

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Göz altındaki koyu halkaların en önemli nedenlerinden bir tanesi, hassas tenli cilt yapısına sahip kişilerin güneş ışınlarının zararlı etkisine gereğinden fazla maruz kalmalarıdır. Güneş ışınlarına maruz kalan, gözlerin altındaki ince deride hasar kırışmalar görülebilir. Bu ince deri altında damarlar belirgin olmaya başlar ve böylece daha belirgin hale gelen damarlar koyu halkalar olarak nitelendirilir. Mor halkalar bazı kişilerde ise cildin aşırı pigment üretmesinden dolayı oluşmaktadır. Aşırı pigmentasyonun da güneş ışınları, hamilelik, bir takım hastalıklar gibi değişik nedenleri vardır.

Göz altındaki koyu halkaları nedenleri:

Yaş, güneş, eksikliği maruz kalma, fazla uyku , besin eksikliği, Alerjiler, Egzama, Astım, Kalıtsal özellikler, yorgunluk, kronik hastalıklar, Gebelik, Menstruasyon sayılabilir.

– Göz altı morluklarını iyi etmek için en etkili doğal çözümlerden bir tanesi kesinlikle su içmektir. Günde 8 bardak tüketeceğiniz su, göz çevresindeki morarmalara neden olan  ve göz çevresindeki kılcal damarlarındaki toksinlerin temizlenmesini hızlandıracaktır. Göz çevresi bölgesi göreceli olarak oldukça ince bir cilt yapısına sahip olduğundan dolayı kılcal damarlar daha belirgin olarak görülmektedir. Bu bölge yoğun kılcal damarlara sahip olduğu için yorgunluk, uykusuzluk, bitkinlik, gece hayatı, veya kalıtsal nedenlerle koyu halkalar halinde görünmeye müsaittir. İşte su içmek doğal yollardan göz altı morluklarını tedavi edici etki yapmaktadır.

– E ve C vitaminleri, göz altı morluklarını geçirmede çok önemli bir rol oynarlr. Bu nedenle gözlerin altındaki koyu halkaları ortadan kaldırmak için patates, limon, greyfurt gibi C ve E vitaminleri açısından zengin meyveleri ve sebzeleri maske şeklinde kullanabilirsiniz.

– Gözaltı morluklarına iyi gelen bir diğer bitkisel çözüm yolu da kullanılmış bitkisel çay poşetlerini atmak yerine 15-20 dakika kadar göz çevresine kompres edip bekletmektir.

-Soğuk kompres yapmak, göz altı morluklarını ve göz altındaki torbaları dağıtmada etkili bir diğer yoldur. 5 dk kadar buzdolabının derin dondurucusunda beklettiğiniz bir metal kaşığı daha sonra 2*3 dakika kadar gözlerde morarma olan bölgelere uygulayın. Ancak soğuk kaşığın deriye yapışma riski vardır. 20 sn de bir çekerek tekrar tutun.

– Yatmadan evvel bademyağı bal karışımını eşit miktarlarda 1 kaşık kadar karıştırıp göz altı morluğu olan bölgeye sürün ve 20 dk kadar bekletin. Bu karışım cilt altındaki toksinleri emici etki yapar. O nedenle kırışıklık tedavisi için de ev yapımı doğal tedavi seçeneği olarak kullanılabilir.

-Sabahları uyandığınızda 1 tatlı kaşığı domates suyu ile yarım tatlı kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı unu karıştırın. Hamur kıvamına gelince bunu göz altı maskesi olarak morluk olan bölgelere sürün. 10 dakika kadar bekletin ve önce ılık sonra da soğuk suyla yüzünüzü durulayın.

– Her gün 1 bardak havuç suyu, 1 bardak domates suyu ve 1 adet papaya meyvesi tüketin. Bu karışım kılcal damarları yok edecektir.

– 1 çay kaşığı süt kaymağı ile 6 damla taze sıkılmış limon suyunu karıştırıp göz altına uygulayın.

Göz Altı Morluklarına Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler:

-Öncelikle göz çevresine peeling yaptırmayın.
– Koyu makyajlar yaptırmaktan kaçının
– Yeteri kadar uyuyun
-Göz altı morluklarının nedenleri olabilecek hastalıkları tedavi ettirin.
– Beslenmenize dikkat edin.
– Göz altınızı kaşıyarak derisini tahriş etmeyin. Ancak hafifçe ovuşturarak göz altına bitkisel yağlarla masaj yapmak faydalı olacaktır.
– Kan dolaşımını artırın. Bunun en iyi yolu yüz egzersizleridir.
– Detoks kürleri de gözaltı torbaları ve kırışıklıkları yanında göz morluklarını da yok edebilmektedir.

Gözaltı Morluklarının Tedavi Yolları Video İzle


göz-alti-morluk ile sambaxx

Comments
  1. mrv mhc
  2. nry
  3. cadı kız
  4. leyla
  5. cadı bayan
  6. leyla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir