Düşük yaptıran bitkiler yiyecekler içecekler besinler gıdalar-Hangi bitki düşüğe neden olur

Düşük yaptıran bitkiler yiyecekler içecekler besinler gıdalar-Hangi bitki düşüğe neden olur

Düşük yaptıran bitkiler var mıdır? Hangi bitkileri kullanarak sorunsuz düşük yapılır? Veya hamilelikte düşük tehlikesi yaşamamak için hangi bitkilerden uzak durulmalıdır? Bu sorular ilgililere en çok sorulan sorular arasındadır. Gebeliğin 20. Haftasından önce ya da fetal ağırlığın 500 gramın altında olduğu dönemde gebeliğin sonlanmasına düşük denir. Düşüğün genelde ilk belirtisi yoğun miktardaki kanamadır.

Kanamanın miktarı kişiye göre, birkaç damladan aşırı kanamaya kadar değişebilir. Bazı istenmeyen gebeliklerde çeşitli otlar kullanılarak düşük yapıldığı duyumları vardır. Hangi bitkilerin düşük yaptırdığını siz sporseverlere aktarmaya çalışıyoruz.
Pelin otu da bu amaçlı olarak kullanılan bitkilerdendi. Eskiden kurt düşürücü, adet söktürücü ve çocuk düşürücü etkilerinden yararlanılmak üzere pelin otu çay gibi demlenerek içilirdi. Ancak yapılan dikkatli analizler bitkinin zehirleyici ve sinir sistemini yıkıma uğratıcı etkilerini saptadığından bitkinin bu amaçlarla kullanımı günümüzde önerilmemektedir. Gebeliğin ilk aylarında maydanoz kullanımından kaçınılması gerektiği söylenir. Maydanoz bitkisinin de idrar söktürücü ve kanamayı arttırıcı etkisi nedeni ile düşük yaptıran bitkiler arasında olduğu söylenir.

Comments
  1. sinemnur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir