Çin Takvimine Göre Yaş Hesaplama 2014-Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme ve Tahmini

Çin Takvimine Göre Yaş Hesaplama 2014-Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme ve Tahmini

 

Bebeklerin cinsiyetini bir çok aile merak eder. Dahası bazı anne ve babalar kız veya erkek evlat hasreti içerisinde olabilirler. Bu durumda çinlilerin yüzyıllardır kullandığı bir cinsiyet tahmini yöntemi işinize yarayabilir. Çin takvimine göre cinsiyet belirleme takvimi ile bebek yapanlar bu takvimin oldukça isabetli tahminler yaptığını söylüyorlar.

Çin takvimi asırlardır Çinlilerin cinsiyet belirlemek için kullandıkları bir takvim sistemidir. Çinliler “çin takvimi” kullanımının %90 başarılı olduğunu iddia etmelerine rağmen bu takvim yönteminin herhangi bir bilimsel geçerliliği yoktur. Takvimin prensibi belirli yaştaki kadınların belirli aylarda cinsel birliktelik ile kaldıkları gebeliğin cinsiyetini belirlemek üzerine kurulmuştur.

Çin takvimi kullanımında örneğin 24 yaşındaki bir kadın mayıs ayında gebe kalırsa bebek erkek olacak, kasım ayında kız olacaktır. Tekrar belirtelim bilimsel niteliği olmayan bir yöntemdir.


çin takvimi

 

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme 2011-2012-Çin Takvimi Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Tahmin Edilir

Bebeğimin cinsiyeti nedir merak ediyorum diyen anne adayları veya henüz anne olma planı yapanlar ve ayrıca elbette onların eşleri sizlere vereceğim bir yöntemler cinsiyet tahmininde bulunabilirsiniz. Tabi Çinlilerin icat ettiği cinsiyet bulma takviminin doğru işleyip işlemediğini test etmek için öncelikle kendinizin doğum tarihini aşağıdaki takvime göre bularak doğru olup olmadığınbakın. Şayet sizde doğru yanıtı vermiş ise bebeğinizin tahminini de hamile kaldığınız yaşa göre doğru tahmin edecektir. Çinliler, çin takvimine göre cinsiyet belirleme yöntemini yaklaşık olarak 1000 yıldır kullanıyorlar. Çin gibi 1.5 milyara yakın insanın yaşadığı bir ülkede bu denli meşhur olan bu cinsiyet tespiti ve tahmini takvimi ülkemizde de artık daha fazla kullanılacağa benziyor.
Pek çok Asya ülkesinde bebek bekleyen çiftler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için Çin Takvimi ve halk inanışlarına da başvuruyor.

Çinlilerin geleneksel olarak astroloji ve astronomi de derin bir bilgi birikimi vardır. Bundan yüzyıllar önce çinli astronomlar tarafından hazırlanan bu takvim. malile kalan annenin yaşı ile hangi ayda hamile kaldığını değer olarak alıyor. ve basit bir matriks ile iki kısmın birleştiği noktadaki renge göre (mavi ya da pembe) doğacak olan bebeğin cinsiyeti tahmin ediliyor. Misal olarak 24 yaşındaki bir anne ocak ayında hamile kalırsa bebek erkek olacak demektir. Ben 1984 doğumluyum ve 2008 ocakta hamile kaldım. 2009 ekiminde doğan bebeğim ise gerçekten erkek cinsiyeti ile doğdu. 2008 de 24 yaşımda idim ve ocak ile kesişen kısım gerçekten erkek bebeği gösteriyor.

Tabi burada kastedilen durum normal doğumdur. Tüp bebek ile doğumlarda 1 ay ileri atıyor. O nedenle yanlış hesaplamamak gerekiyor. Bir de doğum kontrolü yapan hanımlara ufak bir uyarım olacak. Kadınlar doğum kontrolünü bıraktıktan genellikle 2 ay sonra hamile kalıyorlar. Bebeğinizin cinsiyetini hedeflerken bu tür ufak sorunları çözmeye dikkat edin. Erkek ya da kız çocuk sahibi olmak için ne zaman hamile kalmalıyım diyorsanız ve verdiğim takvime göre hesaplama yapamadıysanız o zaman bizlere yazın ve bizler de sizler için çin takvimine göre cinsiyet hesaplama yapalım. Hepinizi öpüyorum. Allah herkese gönlüne göre evlat versin.

çin takvimine göre cinsiyet belirleme-çin takvimi bebeğin cinsiyeti tahmini

Comments
 1. merve
 2. merve
 3. serpil
 4. serpil
 5. serpil
 6. serpil
 7. serpil
 8. merve
 9. merve
 10. merve
 11. merve
 12. merve
 13. tülin
 14. cicek
 15. zehra
 16. AYSE
 17. DUYGU
 18. sima
 19. ayşe
 20. figen
 21. bahar
 22. zelal
 23. tulay
 24. sunay
 25. admin
 26. sunay
 27. rüveyda
 28. rüveyda
 29. emine
 30. admin
 31. admin
 32. Ebru
 33. arzu
 34. naz
 35. zülal
 36. burcu
 37. özgül
 38. Özge
 39. çaglabetüll
 40. Cihat
 41. elif
 42. Ceyda
 43. MELO
 44. mehlika
 45. zehra
 46. serap
 47. songul

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir