azelderm krem ne işe yarar- azelderm krem kullananlar

azelderm krem ne işe yarar- azelderm krem kullananlar

azelderm krem ne için kullanılır diye merak eden dostlarımız için azelderm krem prospektüs ü incelenerek sizlere bilgi notu olarak aşağıda sunduk

AZELDERM Krem
Orva

Etken Madde(ler):

Azelaik asit 20 %
Piyasa Şekilleri:

30 g’lık alüminyum tüplerde.
Azelderm Krem Nasıl Kullanılır-Azelderm Kremin Kullanım Şekli:

Hastalıklı bölge uygun şekilde temizlendikten sonra bir miktar krem sürülerek deriye yedirilir. Bu uygulama günde iki kez sabah ve akşam yapılmalıdır. İlk etkiler ancak 3-4 haftalık kullanım sonucu görülebilir.

Endikasyonları :
Yüz bölgesindeki hafif ile orta dereceli papüler-püstüler akne tedavisi. Papülopüstüler rozaseanın topikal tedavisi.
Kontrendikasyonları:

Aşırı duyarlılık gösterenlerde kullanılmamalıdır.
Uyarılar:

Embriyotoksisite, fertilite, teratojenite çalışmaları sonucu azelaik asitin topikal kullanım sonucunda bu açıdan risk oluşturmadığı bildirilmiştir. anne sütüne geçme oranı çok düşüktür, buna rağmen gebelerde kullanılmamalı veya gerektiğinde doktor kontrolünde kullanılmalıdır.
Yan Etkileri:

Ciltte kızarıklık, soyulma, kaşıntı ve yanma hissi görülebilir. İrritasyon devam ederse kullanım sıklığı azaltılmalıdır (günde 1 kez). Gerekirse kullanımına son verilmelidir.

“azelderm krem ne işe yarar- azelderm krem kullananlar” için 4 yorum

  1. ben 17 yasındayım daha bu gün kuullanmaya basladım surdukten sonra kaç dk bekleteyim suratımda

  2. yarın kullanmaya başlayalı bir hafta olucak bana doktor sadece akşamlar sür dedi..sürdükten sonra ilk zamanlar sadece dudak çewresinde kaşıntı yapıyordu,gün geçtikçe yüzümün tüm bölgesi kaşınmaya başladı ve yanma hissi çok fazlalaştı..bunun olabileceğini söyleyen doktorum bana birde su bazlı nemlendirici tavsiye etmişti..fakat ne yanma geçiyor nede kaşıntı..

  3. ben yusuf yüzümde güneş lekesi war doktor bana bu kremi yazdı acaba işe yararmı sayglar

  4. arkadaşlar azelderm kremi bayadır kullanıyorum pek bi yararını göremedim açıkcası tabi belki de benim cildime uygun olmayabilir aşırı dercede kaşındırdığı için dayanamıyorum zaten :)size ACNELYSE kremi öneririm cildimde çok fazla sivilce lekesi oluyo siyah siyah bu krem soyarak tedavi uyguluyo etkisini kısa sürede gösteriyor. belki ilk başlarda şikayetçi olabilirsiniz deri döküntüsünden ama bırakınca 3 4 gün sonra geçiyor deneyin derim iyi günler 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir