Vajinal Kaşıntı için Bitkisel Çözüm-Vajinada Kaşıntı Yanma ve Kızarıklık Nasıl Geçer?

Vajinal Kaşıntı için Bitkisel Çözüm-Vajinada Kaşıntı Yanma ve Kızarıklık Nasıl Geçer?

vajinal kaşıntı için bitkisel çözüm

vajinal kaşıntı için bitkisel çözüm

Vajinada görülen kaşıntılar bir çok hanımı günlük yaşam içerisinde gerçekten bir hayli zor durumda bırakan bir durumdur. Vajinal kaşıntı da denilen vajinadaki kaşıntılar, genellikle mikrobik veya mantar enfeksiyonlarından kaynaklanmaktadır. Ancak egzama veya alerji nedeniyle de vajinal kaşıntı problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Vajinal iltihaplar vajinada kaşıntılarına neden olabilmektedir. Diğer taraftan genital bölgelerde görülen vajinal mantar şikayetlerinin en önemli belirtisi de vajinal kaşıntı, kızarıklık ve vajinada yanma hissidir. Vajinal mantarların bir kısmı genital bölge hijyeninin yetersiz olması, aşırı terleme ve benzeri nedenlerden kaynaklanmaktadır. Özellikle tuvalet sonrası cinsel bölgenin temizlenmemesi veya cinsel bölgedeki tüylerin alınmaması bu bölgede mantar şikayetleri ile mikrop kapmalara uygun ortam sağlamaktadır. Vajinal enfeksiyonlar ise genellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında olup vajinada şiddetli kaşıntıya neden olur.

Vajinada kaşıntılar genelde bir hastlalık habercisidir. Sürekli devam eden ve geçmeyen vajinal kaşıntıların görülmesi durumunda doktora muayene olunmaktan kesinlikle çekinmemek gerekmektedir.

Duygu durum bozuklukları veya depresyon gibi psikolojik sıkıntılar da bazı kişilerde vajina kaşıntılarının nedeni olabilmektedir. Bu durumda genellikle fizyolojik olarak kaşıntı hissi oluşturan bir etmen yoktur. Ancak kişi psikolojik olarak vajinada kaşıntı isteği hisseder. Bu durumdaki vajina kaşıntılarının nedenleri daha çok sinirseldir.

Hamilelerde vajinal kaşıntı hamilelik belirtisi mi?

Hamilelik döneminde kadınların idrarında oluşan PH değişikliği vajinada kaşıntıya neden olabilir. Bu durum can sıkıcı olsa da geçicidir. gebelikte vajinal kaşıntı nasıl geçer diye soran arkadaşlar için bu durumun hamileliğin ilerlemesiyle kendiliğinden geçeceği müjdesini verebiliriz.

Vajinal kaşıntı tedavisi:

Vajinal kaşıntının tıbben tedavi edilebilmesi için öncelikle kaşıntının nedeni olan sebebin tespiti ve tedavisi gerekmektedir. Şayet oluşan kaşıntının nedeni psikolojik ise bu durumda terapi gibi tedavi yöntemleri de ön plana çıkabilir.

Vajinal kaşıntı nasıl geçer

Vajinal kaşıntının bitkisel tedavisi için formüller

Elma Sirkesi Kürü

Vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm Elma Sirkesi: Elma sirkesinin faydaları arasında cilt bakımı ve zayıflamanın yanı sıra vajinal kaşıntının bitkisel tedavisi da vardır. Vajinadaki kaşıntıyı gidermek için günde bir kere yarım çay bardağı kadar elma sirkesini vajinada kaşıntı olan bölgeye sürmek yeterli olacaktır. Bu sayede özellikle elma sirkesi içerisindeki bitkisel asitler vajinal mantarları yok edecektir.

Ebegümeci Kürü:

Vajinal kaşıntıya iyi gelen bitkiler arasında Ebegümeci de dikkat çekmektedir. İki litre soğuk suyun içine 100 gram ebegümeci atılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.

Sinameki ve Sirke Karışımı

Vajinal kaşıntıya ne iyi gelir sorusuna bir diğer bitkisel çözüm yolu ise simameki ve üzüm sirkesi karışımıdır. Bir çay fincanı kaynatılmış sirkenin içine bir tatlı kaşığı sinameki katılıp kısa bir süre beklendikten sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür.

Comments
  1. Misafir
  2. Yeliz
  3. sed
  4. eylül
  5. ayça

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir