akciger kanseri lekesi olan insan ne kadar yasar-akciğer kanserine bitkisel çözüm-ciğeri temizleyen bitkiler | Sağlık, diyet, zayıflama, cilt bakımı, estetik ameliyatlar

akciger kanseri lekesi olan insan ne kadar yasar-akciğer kanserine bitkisel çözüm-ciğeri temizleyen bitkiler

akciger kanseri lekesi olan insan ne kadar yasar-akciğer kanserine bitkisel çözüm-ciğeri temizleyen bitkiler

Akciğer kanserlerinin yüzde 5 ila 10′u belirtiler meydana gelmeden önce rutin röntgen muayeneleri sırasında fark edilir. Eğer yaşınız 50 ile 70 arasındaysa ve günde bir paket veya daha fazla sigara içiyorsanız, yılda bir kere göğüs röntgeni çektirip balgamda habis hücre olup olmadığına baktırarak tahlil yaptırınız.

Eğer belirtiler ortaya çıkmışsa belirtilerin tipini tümören yeri belirleyebilir. Rutin balgam testi de belirtiler meydana gelmeden önce akciğer kanserini belirleyebilir.

Birçok vakada büyümekte olan bir kanser bir hava geçidini tıkamaya başladığı için yeni bir tip öksürük meydana çıkar. Sıklıkla bu öksürükle, irinlide olabilen, pas rengi veya taze kan ihtiva eden çizgileri olan balgam çıkarılabilir. Öksürükle büyük miktarlarda kan çıkarılması nadirdir, fakat bu durum meydana geldiğinde, kanserin büyük bir kan damarına yayılmış olduğunu gösterir.

Israrlı göğüs ağrısı, tümören göğüs duvarına yayıldığını düşündürür. Akciğerlerden birinde bir hava geçidinin tıkanması nedeniyle enfeksîyon meydana gelmesi ateş göğüs ağrısı ve kilo kaybına neden olabilir. Eğer bir tümör ana bronşları tıkadıysa akciğerin o bölümü hacim kaybedebilir.kanserin ilerlemesinin daha sonraki safhalarında halsizlik ve zayıflama meydana gelir.Kanser akciğere beyine kemiklere kalbe ve adrenak guddelerine (böbreküstü bezi) yayıldıkça birçok başka belirtiler gelişir.

Genellikle akcîğer kanserinden ilk olarak ya fiziki belirtiler nedeniyle veya rutin bir röntgende anormal bir kitle görülmesinden dolayı şüphe edilie. İştah ve kilo kaybı akciğer kanserinin ilk belirtileri olabilir.

Bu durumda ilk yapılacak iş kanserin olup olmadığını kesin olarak belirlemektir. Normal ğöğüs röntgenine ek olarak, tomogramlar (akciğerin büyük ölçüde lokalize görüntüsünü veren özel göğüs röntgenleri) veya CT taraması gibi özel araştırmalar sağlanabilir.

Yeni göğüs röntgeninde görülen anormal bir bulgunun daha önceki röntgen filminde de, bulunup bulunmadığını ve eğer varsa büyüklüğün değişip değişmediğini belirlemek için doktorunuz eski ve yeni röntgen filmlerini kıyaslayabilir.Çok küçük lezyonları açığa çıkarmak îçin kanserin başka yerlere atlayıp atlamadiğini anlamak için CT taraması faydalıdır.

Fiberoptik bronkoskopi veya belki rijid bronkoskopi, hava yollarını görmek ve biyopsi (tümörün incelenmesi için doku örneği almak)yapmak için uygulanabilir.

Akciğer Kanseri Ne Kadar Ciddidir?
Akciğer kanseri çok ciddi bir hastalıktır. Genelde, hastaların yaklaşık % 10′u 5 yıl sağ kalırlar; bununla birlikte sonuç, teşhis konduğunda hastalığın ne kadar ilerlemiş olduğuna, genel sağlık durumu ve yaşa, kanserin tipine, ne kadar hızlı büyüdüğüne ve yapılan tedavinin tipine bağlıdır. İlk teşhis konduğunda, tüm akciğer kanserlerinin yalnızca % 20-25′i ameliyatla çıkarılabilmektedir. Genelde belirtiler ortaya çıktığında hastalık çok ilerlemiştir ve ameliyatla tedavi edilemeyebilir.

Küçük hücreli kanser çoğu kez belirtiler ortaya çıkmadan önce yayılmıştır. Bu kanserde teşhisten sonra S yıl sağ kalma oranı yüzde 5′tir. Ameliyattan sonra yassı epitel hücreli kanseri olanların yaklaşık üçte biri, adenokarsinom ya da büyük hücreli kanseri olanların ise dörtte biri 5 yıl yaşar.

Tedavi:Temel olarak akciğer kanseri için üç tedavi seçeneği vardır.Ameliyatla çıkarma, kemoterapi (kanserin ilaçla tedavisi) ve ışın tedavisi, Ameliyatla çıkarılamadığı durumlarda kanser hava yollarını tıkıyorsa lazer kullanılabilir.

ciğerleri temizleyen bitkiler

Vücudumuzun akciğer deposu olan akciğerlerimize iyi bakmamız, yaşlılığımızı daha sağlıklı ve güzel geçirebilmemiz açısından önemlidir. Akciğerler hastalandığında değilde, sağlıklı olduğunda yapacağınız beslenme yatırımı, uzun süre sizleri sağlıklı ve bol oksijenli yaşatacaktır. Akciğer ve nefes yolları için şifalı bitkilere gelince ;

Adaçayı – Anason – Çürdükotu – Defne – Keçiboynuzu -Kekik – Kuşdili – Lavanta – Limon – Meyankökü – Nane – Sar-mısak – Soğan – Hünnap – Zahter.

Küçük hücreli kanser dışındakilerde ameliyat tercih edilir. Küçük hücreli kanser ameliyatla çıkarılamadığı için diğer tedavi yöntemleri küllanılır.Akciğer kanseri genellikle aşırı sigara içenlerde geliştiği ve bu kişilerin akciğerindeki kanser dışı bölgeler amfizem tarafından ileri derecede hasarlandığı için geride kalan doku oksijeni sağlamaya yetmeyebileceğinden kanser ameliyatı güvenli şekilde yapılamaz. Bu durum ameliyattan önce solunum testleri yapılarak açıklığa kavuşturulabilir.

Kanser hücreleri üzerine odaklanmış ışın tedavisi, kanser hücrelerini haraplarken,çevresindeki dokuya zarar vermez. Küçük hücreli kanserin tedavisinde kemoterapiyle birlikte kullanılır.lşın tedavisi çoğu kez tedavi programında yeralır.

Etiketler:Kullanıcı Yorumları Sayısı: 51 “akciger kanseri lekesi olan insan ne kadar yasar-akciğer kanserine bitkisel çözüm-ciğeri temizleyen bitkiler”

 1. seda diyor ki:

  annem bir senedir tedavi goruyor akciger kanseri yarasini su an cansiz halde herzamana control atinda ama stres cok yapiyor her an yayilacak diye cok korkuyor hergun agliyor tabi bizde onun gibe cok korkuyoruz doktorlar herseyin normal gittigini soyluyor ama .. hastaligin adi anneme huzur vermiyor bizede tabiki cok uzuluyorum acaba bu hastalikla ne kadar yasayabilir yazarken bile elim titriyor allahim annemi bize baagislasin lutfen bilen biri bana email atsin

 2. atila diyor ki:

  Seda Hanım merhaba,

  Akciğer kanseri her zaman yayılmayabilir. söylediğinize göre 1 yıldır tedavi görüyorsa çokta endişelenmeyiniz. Sadece sürekli kontol ve tedavi altında olsun. Vücut kanser hücrelerine karşı savunma mekanizmasını kurmuş ev onu karantinaya da almış olabilir. Bu durumda sizin yapmanız gereken annenizin moralini yüksek seviyede tutmaktır.

  Allah en kısa sürede şifasını versin. Unutmayın derdi veren dermanını da vermiştir.

 3. levent diyor ki:

  > Ben Levent yurtdisinda yasiyorum 32 yasindayim.
  > size sorum ben bundan 7 once tuberkulos (verem) hastaligina yakalandim, doktara gittim akciger rtgeni cektiler ve bir leke oldugunu soylediler akcigerin sol uste verem oldugunu soylediler ve 6 ay duzenli ilac tedavisi gordum ve doktorum son bir akciger rtgeni daha cektirmemi istedi ve lekeni kayboldugunu artik verem olmadigimi soyledi.
  > 6 ayboyunca bende kilo kaybi oldu dokturuma kilo kaybimin devam ettigini soyledim bani CT Scandan gecirdiler sol akcigerin ortasinda 1,5 cm bukulugunde bir leke
  oldugunu soylediler ve baska bir doktor beni Pet Ct scanninge gonderdi bana eger kancer ise lekenin isildigiyacagini soyledi ve sonuclari geldi lekenin isildadigi ama kancer de isildadigi gibi olmadigini zayif isildadigini soyledi. Doktor bana buyuk ihtimalle verem oldugunu soyledi 3 ay sonra CT scan cektirmemi soyledi.
  > Hocam 3 ayri doktorla gorustum her biri bi sey soyluyor kime inanacagimi cikaramiyom,eger kanser ise 3 ay sonra leke cok buyurmu obur organlara gecermi?sizce halen verem olabilirmi?
  > ne yapmami onerirsiniz?

  > Saygilarimla
  Levent

 4. admin diyor ki:

  biyopsi yaptırtın.

 5. admin diyor ki:

  biyopsi yaptırtın. ama kanser olma ihtimali bir hayli düşük. verem tekrarlamış olabilir

 6. mustafa diyor ki:

  Başta tüm hastalara ALLAHtan ACİL şifa diliyorum.Hastalık dert keder biz insanlar için olduğu unutulmamalı.her şey ALLAH ın dilemessiyle olur daldaki bir kuru yaprağın ALLAH ın izni olmadan düşmediğine göre kainatın kendisi olan eşrefi mahluk olan insanoğlu yanlız başına değildir.yaradanın gözetimi altındadır. yüce mevlam darlık, hastalık,sıkıntı vererek kendisine yönelmesini,yoktan var olduğumuzu bizlere bildirmektedir.unutulmamalıki yüce mevlam sevdiği kullarına sıkıntı,hastalık verir.ALLAH dostları olan evliyalar, başlarına bir sıkntı gelmediklerinde telaşa kapılır,acaba ben nerde yanlış yaptım diye düşünür.sıkıntı ve musibet geldikleri zaman hamd eder sabrederek dercelerini yükseltirler ve şükrederlerdi.bizler evliya kadar olamayız fakat onlar gibi olmaya çalışmalıyız.ikinci beyazıt ın şu sözü çok manidardır.kendi kendine ettiğin adem dünya bir araya gelse idemez alem.her şeyın doğal olanını tüketmeli kimyası bozulmuş gıdalardan kaçınmak marketlerde satılan peyniri,yoğrdu,yumurtası,pastörize sütü,meyve suları fabrika bisküvilerini yapay tadlandırıcı kullanılan tüm ürünlerden markalı da olsa kesinlikle alınmaması gerektiğini unutmamalıyız. yani şu çektiğimiz sıkıntılar bir yerde yanlış yolda olduğumuzu yüce mevlam göstermiş ve bizlerin şu üçgünlük dünyada toparlanmamızı kendimize çeki düzen vermemizi istemektedir.evet bu hastalık çok ağır bir hastalık ALLAH kimseye böyle dert vermesin.birde şu bir gerçek olan tek şey insanoğlunun bu uzun sandığımız bu ömürün ha bir gün önce ha birgün sonra bitmesi kaçınılmaz bir gerçektir.unutmayalım ki her 100 yılda bir 6,5 milyar insan bu dünyadan göçüp gitmekte fakat bazen bize ölümü çok uzak görüyoruz bazen yakınlarımıza ölüm oldumu neden biz diyoruz,burda zor fakat bakış açımızı değiştirmemiz ve önemli olan bu dünyaya kimseye sormadan geldiğimiz ve yine kimseye sormadan ansızın gideceğimiz an imanlı gitmek olmalı.ben birçok bu hastalığa yakalanan insan gördüm herkes ölecek gözüyle bakıyor .bir de bakıyorsun onun ölmesini acıyarak bekliyen insanlar herhangi bir sebeple ölmektedir.bizlere düşen yüksek moral ile yaşama sımsıkı sarılmamız,.bu tür hastalarınıza arı sütü bal polen,polırıs .ebe gümeci keçi boynuzu .ada çayı ve bunun gibi gıda takvivesi yapmalıyız.derdi veren mevlanın dermanı da verdiğini unutmamalıyız bizim yapacağımız bu sebeplere sarılmak.ecel ise ezelde ne takdir edilmişse ne bir dakika ileri ne bir dakika gecikir .bunun yanısıra bol bol sadaka verilmesi.unutulmamalıdır.sinaı demircinin TANRI SANA KÜSMEDİ Kitabını herkesin okuması ve okutulması inanın dünyaya bakış açınızı değiştirecektir.herkese CENAB-I ALLAH tan acil şifalar diliyorum.saygılarımla….

 7. selammm diyor ki:

  merhaba benim annem bu yıl çok hasta oldu grip gibi daha sonra balgamlı kan geldi sık sık da öksürüyor flim çekildi 3 tane küçük leke görülüyor denildi kanı temiz çıktı 6 ay sonra tekrar gelin denildi sıgara kullanmıyor 48 yaşında akciğer kanserinden korkuyoruz sizce nedir doktorun birisi akciğer kanseri başlanğıcı demiş ama 3 ay sonra tekrar flim istedi bi anlam veremedim madem kanser neden 3 ay bekletiliyor ilaç tedavisine başlanılmıyor bildiğiniz bir şey var mı bu konu hakkında bilğilendirirseniniz duacınız olurum

 8. gulsah diyor ki:

  benım esım 35 yasında 1 senedır asırı derecede terleme oksuruk kanlı balgam vs. sorunumuz vardı.bı gun asırı derecede kan kaybettı poset dolusu cok korktuk ve ankarada bı hastaneye kaldırdık doktora gıttıgımızde akcıyerınde nodullu lezyon leke oldugunu soyledıler tahlıllerınınde hepsıde cok temız cıktı 1 ay ılac tedevısı gordu ve bugun amelıyaya aldılar amelıyatla o lezyonu alacaklarını soyledıler sızce alındıktan sonra bu hastlık kendını tekrardan yenıler mı???

 9. admin diyor ki:

  Tekrar etmesi çok zayıf bir ihtimal.

 10. esmer diyor ki:

  selam hocam benim bir sorum olucak.benim annem küçük yasta bır hastalık gecirmiş ve bu hastalıkta dolayı bır leke görükmüş ve kontüröle götürdük flim cekilde kanser olmadıgı anlaşıldı küçükken gecirdigi bir hastalıktan dolayı oldugunu söylediler.fakat suanda 48 yaşında annem ve sağ taraf içinde 3 leke belirmiş ve ne oldugunu anlamışlar ve flim istemiş fakat o leke ya kanser olabilecegi yada küçükken gecirdigi hastalıgın olabilecegi söyleniyor,ve doktor anneme sunları söylemiş alerji oluyormusunuz ve benim annem kısa sure önce 2 kere alerji oldu bunu anlamı nedir hocam sizce görüşünüz nedir beni bilgilendirirseniz sevinirm

 11. defne diyor ki:

  MeRHaBa BENİM arkadaşım kanser hastası v hastalığı çok ilerlememiş kendisi akciğer kanseri sizce bir akciğer kanseri olan kişiler kaç ay yada yıl yaşayabilir ?

 12. admin diyor ki:

  Erken teşhiste akciğer kanserinin tedavisi mümkündür. Tabi akciğer kanserinin küçük hücreli veya büyük hücreli tipleri var. hangi evrede yakalandığı da önemli…

 13. yeliz diyor ki:

  seda hanıma allah şifalar versin

 14. şehri diyor ki:

  Merhaba benim dedem 80 yaşında akciğeer kanseri teşhisi konuldu yaşlı olduğu için sanırım amaliyat yapmazlar doktor 4 yada 6 ay sonra hastalık belli eder kendini yani düşürür dedi yarın tekrar doktora gideceğiz dedem ilaç tedavi
  si yada kemotarapi olmaz olsada bu saatten sonra fayda etmez yani kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum benim merak ettiğim dilim varmıyo ama tedavi olmazsa ne kadar yaşar :(saygılarımlaaaaaa…..lütfen cevaplayın

 15. gülcan diyor ki:

  slm benim eniştem 41 yaşında sırtı ağrıyordu 4 aydır doktorlar boyun fıtığı dediler fakat en son teşis akciğerlerinde tmör olduğu başka bir yerine sıçramamış çok şukur tedavisine başlanacak kemoterapi ışın tedavisi görüp küçültecekler daha sonra ameliyatla alıcaklarmış boyutuda 7 santimmiş sizce 7 santim bir tmörün büyüklüğü çok ileri bir safhamı bira bilgi verirseniz çok sevinirim..

 16. admin diyor ki:

  Geçmiş olsun Gülcan hanım. Eniştenize acil şifalar diliyoruz. Tümör iyi huylu mu kötü huylu mu anlamadım. Ama başka dokulara yayılmadığı sürece kitle olarak büyüklüğü ikincil derecede önem arz eden bir şey.

 17. fatma diyor ki:

  slm benim kız kardeşim 42 yaşında 4 yıl önce göğüs kanseri oldu göğsü alındı şimdi akciğer kanseri oldu beynine ve karaciğerine sıçradı çok öksürüğüvar üç defa su alındı şu anda sadece oturarak durabiliyo öksürdükce balgamla kan geliyo
  doktorlar akciğeri tümör sarmış diye tedaviye son vermiş ne olur bi cevap verin gercekten tedavisi yokmu artık ne kadar ömrü kaldı çok eziyet cekiyo dayanamıyoruz sanki ev halkı aynı hastalığı yaşıyomuş gibi oluyoruz ne olur bizi aydınlatın şimdiden teşekkür ediyorum

 18. merhaba diyor ki:

  Merhaba buyukbabam iki bucuk yil once akciger kanserine yakalandi. Erken teshis oldugunu soylediler kemoterapi falan goruyodu. Kanser kuculmeye baslamisti. Bi kac ay once tvde gordugu ilaclardan slip icmis bi sure sonra nefes alamamaya baslamis. Doktora gittiginde kanserin akcigerleri tamamen bitirdigini soylemisler. Su an evde bi cihaz yardimiyla nefes alabiliyor. Bu sekilde ne kadar yasayabilir. Lutfen cevayp verin. Yasi 70 cevabinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler…

 19. admin diyor ki:

  Öncelikle tüm akciğer kanseri hastalarına ve yakınlarına geçmiş olsun diyoruz. Tıbben hiç bir hastalıkta insan şu kadar sürede ölür vs demek abes bir durumdur. Doktorlar bile ihtimaller üzerinden konuşur. Ancak akciğer kanserinin ileri evresinde yaşama süresi birkaç aya kadar düşmektedir. Siz yine de ümidinizi yitirmeyin. Herşey yukarıdakinin dediği gibi olacaktır.

 20. ferde diyor ki:

  esim 3 yildir akciyer kanseri sikomoz kanserum teshisi ilk once sag cigeri tamamen alindi ameliyat sonrasi cok uzun oldugu icin kemoterapi ve isin hic birsey veremediler 2 yilin sonunda soluk borusunda nuksetti hipotermi radyo terapi ve 6 kur komoterapi gordu son cekilen pette kitle kuculmus yine 3 kur komoterapi verelim diyolar yalniz bu sefer kaldirabilirmi acaba ben onu merak ediyorum kilosu 52 yasi 60 beni bilgilendirirseni simdiden tesekkurler

 21. admin diyor ki:

  Öncelikle geçmiş olsun Feride hanım. Kemoterapi için eşinizin bünyesinin ne düzeyde tepki göstereceğine ve tedaviyi kaldırabileceğine doktorunuz karar verecektir. Bizlerin bu konuda bir şey söyleyebilmesi imkansız ve sizleri yanlış yönlendirebilir.

 22. mehmet diyor ki:

  selam hocam 2 ay önce babama akciğer kanseri teşhisi konuldu kalb rahatsızlığından dolayı ameliyat kemoterapi olamıyor sadece ışın tedavsi olur dediler babamda girmedi bu tedaviye bitkisel ilaç kullanıyor ne yapacağmızı şaşırdık biraz bilgilendirebilirmisniz bizi tşkler

 23. Mehmet diyor ki:

  Allah cümlemize yardım eylesin benim abim kanser o köşede sıkışıp öksürdükçe benden de bir parça gidiyor ALLAH ım sen bilirsin rabbim.

 24. menekşe diyor ki:

  Merhaba ilk önce hasta olanlara acil şifalar diliyorum. Yakınlarına da sabır.. Anneme bir kaç gün önce akciğerinde leke olduğunu söylediler. Kendisi 44 yaşında. sigara kullanıyor fakat bundan başka akciğer kanseri olduğunu gösteren hiç bir etki yok. Başlangıçta böyle mi olur, yoksa başka bir nedeni mi var sizce? Geçende grip oldu ve doktor tedavisi görmedi kendi kendine geçmesini bekledi. eskiden beride astım hastası kendisi dayanıklı olduğundan ilaçlarını fln kullanmıyordu. Acaba bu leke gripteki balgamın ciğere düşmesi midir yoksa kansermidir ? Cuma günü belli olucak ama ilk burdan bilgilendirilmek istiyorum. Umarım rahatlatırsınız. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler..

 25. admin diyor ki:

  Annenizde akciğer kanseri çıkma ihtimali bir hayli düşük. Muhtemelen bir iltihabi enfeksiyon neticesinde leke görünüyor. Akciğer kanseri ortalama 30 yıl ve üstü sigara içen kimselerde görülen bir kanser türüdür.

 26. menekşe diyor ki:

  İlk önce cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Ama annem 15 yaşından beri içiyormuş. Ama sadece belirti olarak bu var. Sizce hala düşük bir ihtimal mi ? Ayrıca kanser olsa bile daha belirtilerinin çıkmamış olması , kitlenin küçük olması onun kemoterapi gibi şeyleri görmesini gerektiriyor mu yoksa sadece ilaç kullansa yeterli mi .? Tekrar teşekkürler.

 27. deniz diyor ki:

  Hocam merhaba, annem eskiden astım hastalığı geçirmiş. 2 yıl evvelde rahim kanserinden dolayı rahmi alındı. Geçen seneki kontrolünde akciğerde bir leke çıktı pet çekildi ve sonuç temiz çıktı iyi huylu denilmiş. Bu sene çektiği filmde o lekenin büyümüş olduğu söylenildi ve yeniden pet çekildi sonuçlar açıklanana kadar bekleyemiyorum akciğer kanseri olma riski var mı? 41 yaşında ve sigara hiç kullanmadı. Haricinde öksürük, kilo kaybı vs şikayetleri de yok.Doktorlar büyük ihtimal ameliyatla alırız vs dedi biobsi de istediler. İyi huyludan kötü huyluya dönme ihtimali var mı? Allah rızası için bir şeyler söyleyin

 28. admin diyor ki:

  sigara içmeden akciğer kanserine yakalanma riski oldukça düşüktür. Allah göstermesin ama akciğer kanseri çıksa bile büyük hücreli akciğer kanseri çıkar ki onda da hayatta kalma ihtimali yüzde % 90 dır. Sigara içenlerde görülen küçük hücreli akciğer kanseri türü ise annenizde çıkma ihtimali neredeyse imkansızdır. Kesinlikle moralinizi bozmayın

 29. Gurbetci diyor ki:

  Mrh.benim kayinvalideme 3 sene once gogus kanseri teshisi konuldu ve ameliyat oldu.fakat gogsu alinmadi..taki iki ay oncesine kadar hersey yolundaydi..birden nefes almakta zorlanmaya basladi cigerleri su toplamis ve 6 litre su cektiler.ve ak ciger ve gogus arasinda kotu huyle bir tumor olusmus..cok agrilari var kemoterapi alamiyor..kalbine stent takildi bu yuzden ameliyatta olamiyor..sonucu ne olur

 30. Oğulcan diyor ki:

  Merhabalar bundan yıllar önce (yaklaşık 8-10 sene) dispanserde akciğer filmi çektirdim ve doktor sol ciğerimde leke olduğunu söylemişti yanlış hatırlamıyorsam kalbimin biraz altında olduğunu belirtmişti o dönemler sanki biri içimde bıcak sokuyorda sancısı içimde yayılıyor hareket etmemi engelliyor kımıldayınca daha çok canım yanıyor bir süre böyle oldu uzun bir süre ilaç tedavisi gördüm ve doktor bir kere daha ciğer filmi çektirmemi istedi ve lekenin geçtiğini verem olmadığımı söyledi ardından bir kaç kere kontrol için film çekildi son filmden sonra bir daha gitmedim doktora çok nadir içimi rahatlatmak için film çektiriyordum yaklaşık 3-4 senedir gitmedim hiç doktora fakat bu sıralar o bahsettiğim sancı az şiddette ve ara ara tekrarlamaya başladı acaba TB tekrarlamış olabilir mi ve bu sancıların lekeyle bir ilişkiisi var mı ?

 31. ANonimm diyor ki:

  Merhaba hocam, benim bi arkadaşımın akciğer filminde leke çıkmış.kendisinin 25 yaşı var. ve hiç sigara kullanmadı. altı yıl önce öğrenmiş leke olduğunu ve hiç bişey yapmamış. ölücem falan diyor. cok korkuyorum hocam. onu kaybetmeyi kaldıramam. lütfen cevap yazın… teşekkürler

 32. yasar alkan diyor ki:

  Herkeze allahtan acil sifalar dilerim oncelikle sundan bahs etmek isterim babam akciger kanseriydi 2’5 cm. Tumorun yarisi iyi yarisi habisti karbonat kullandi ve su an iyi 1 tatli kasigi karbonati 1 bardak sicak suyua sonra ustube soguk su cekin yavas yavas icin.

 33. ZAFER diyor ki:

  Hocam merhaba babam bundan 1 yıl önce akciğerleri patladı aşırı sıgara kullanmaktan dolayı hortumla suyunu aldılar babam şükür kurtuldu ama şimdi 1 aydan beri öksürük var soğul algınlığıdır diyor ve kolay kolay hastaneye gitmiyor du iki gün önce öksürürken kan geldi ve hep tam hatırlamadım ya sağ ya sol kolumda güç yok diyordu hastaneye gitti test sonucu 12 cm lik bir leke çıktı babam şuan istanbul da hastenede çok korkuyorum babam kansermi ve büyükmü sorun lütfen cevap verin :(

 34. ugur diyor ki:

  ilk önce şunu söyleyeyim babam 25 yıl kadar sigara içti ama günde 1 paket içmezdi daha az kullanmıştı ve 3 yıl once bıraktıı.Geçen sol kolum ve göğüsüm ağrıyor dedi ve göğüs hastalılarına çık tı akciğerinde küçük belirsiz bişe var leke olabilir dediler. ve tomografi çekmek istedilerrr.10 gün sonra çekilecek inş kötü bişe çıkmaz ama kanser ihtimali var mı dırr
  inş yokturr allahım herkese sağlık ver sıhhat ver yarrabimm

  beni bilgilendirirsenizz çok saolunn

 35. pınar diyor ki:

  mrb benim amcam akciğer kanseri tedavi görüyo hergün ışın tedavisine giriyo acaba kurtulma şansı varmı ? yardım edin ben çok korkuyorum onu çok seviyorum

 36. AyseNur diyor ki:

  Yurtdisindan yaziyorum. Ben benim anneme 4 ay once akciger kanseri tehsis verildi. Annem hayatinda asla sigara icmemis bir insandir ve 54 yasinda. Iki kez kemoterapi verdikden sonra, doktorlar annemin kemoya cevap vermedigini soylediler, ve artik tedavisini durduracaklarini soylediler. Isin tedavisi verilemezmi, yada baska bisey? Yani bu kadar kisa bir zamanda nasil umut bu kadar cabuk kesilir anlamiyorum?? Ne olur yardimci olun..

 37. hatice diyor ki:

  selam hocam daha bugün gelinimize ciğerinde leke ve büyüme var demişler ne yapacağız lütfen bizebi yol gösterin büyük hastanelere tıpa gidin demiş doktoru daha11 aylık oğlumuz var şok olduk lütfen yardım edin

 38. senol diyor ki:

  Arkadaşlar şifa Allah’tandır:Babam 2001 yılında akciğer kanserine yakalandı.Ankara daki büyük hastanelere ameliyat ve kemoterapi geç kalmış kanser bütün vücuda yayılmış 4.devreye girmiş denildi. 6 ay ömür biçildi.Babam şu an ayakta ağrıları da olsa 12 senedir yaşıyor.Bu arada bitkisel ilaçlardan da yararlandık.Babam kanser olduğunu bilmiyor.Çünkü hastalığını sakladık.Moral ve inanç çok öenmli.Hasatanın moralini yüksek tutun .hayata tutunmasını sağlayın.hedef gösterin.Allah bu hastalığa yakalanan tüm hastalara şifa versin.Yakınlarına sabır.

 39. özcan diyor ki:

  merhabalar babam yaklaşık 4 ay önce akçiğer ameliyatı oldu cüğerindekı kisi doktorlar alamadı çiğerin arka tarafınada yayıldığı için kemoterapıye girdi 4 seans ve doktorların söyledığı vucudunun tedavıye cevap vermedığını. şuanda ağrılar oldukça şiddetli oldu ve dayanamıyor doktorunun verdiği ağrı kesicilerde işe yaramıyor acaba ağrilarının azalması için ne yapabiliriz.
  Konu hakkında bılgı verırmsınız çok çaresızım.
  Teşekkürler

 40. merhaba diyor ki:

  merhaba.. babam 53 yaşında iki yıl önce koah oldu. şimdilerde ise aciğer kanseri deniliyor. radyoterapi tedavisine bşlanacak iki dün sonra 7 hafta devam edilecek.. radyoterapi tedavisi hastalığı ne kadar herkese şifa versin..

 41. merhaba diyor ki:

  merhaba.. babam 53 yaşında iki yıl önce koah oldu. şimdilerde ise aciğer kanseri deniliyor. radyoterapi tedavisine bşlanacak iki dün sonra 7 hafta devam edilecek.. radyoterapi tedavisi hastalığı ne kadar durdurur ? Allah herkese şifa versin..

 42. Fatma diyor ki:

  Merhaba
  Babam 59 yaşında biz bundan 2 hafta önce baş dönmesi aşırı kilo kaybi halsizlik şikayetiyle hastaneye gittik ve emarda babamın akçiğerinde birleke olduğunu söylediler. Babam 85 yılında sigara ve alkolu bırakmış ve ailede dedem ve amcamdada bu lekeden vardı kanser olabilir mi henüz tanı koyulmadı sadece lekenin olduğunu biliyoruz ve bu cuma hasteneye gidip röntgen çektiricez inşallah kötü sonuç çıkmaz :’(

 43. aylin diyor ki:

  İYİGÜNLER HOCAM BENİM 1 YIL ÖNCE ÇEKTİRDİĞİM AKCİĞER RÖNTGENİNDE PA AC SOL PARAKARDİYAK LİNEER OPASİTE geçeirilmiş enfeksiyon sekeli saptanmıştır.Aktif hastalık düşünülmemiştir diye çıktı ve daha sonralarıda kontrolo gittiğimde bir şey çıkmadı ama sırt ağrılarım çok oluyor ve ben çok korkuyorum akciğer kanserimiyim diye beni aydınlatırsanız sevinrim

 44. murat diyor ki:

  iyi günler babam 80 yasında ve akciğer kanserinin 4 evresınde günden güne kotulesıyo nekadar omru kalmıştır kanser olduğunu 2 ay once ogrendık hiçbişey yiyemiyor yediğinide kusuyo

 45. serhat diyor ki:

  Hocam merabalar. Babamin akcigerinde 9 mm lik leke varmiş. Sizce riski nedir ?

 46. sevda diyor ki:

  merhaba ben 28 yaşındayım6 ay önce akciğerimin su topladığını söyledi doktor ve hastaneye yatırdı su alındı biyopsi alındı temiz çıktı sonuçlarım ama halen şikayetlerim devam ediyor yani sırt ağrısı göğüs ağrısı ve nefes almakta zorlanıyorum ne yapmam gerekiyor lütfen bilgilendirin

 47. admın1350 diyor ki:

  meraba ben 25 yasındayım babam akcıger kanserı akcıgerın de yara var amalıyatla sol akcıgerını almak ıstıyolar bunun ne kadar zararları vardır veya akcıgerı alındıktan sonra kadar yasar?

 48. mevlude diyor ki:

  2 3 yildir gogus ve sirt agrilarim var ama busene dahaogaldi aralikliyilda birir ikikez rontgen cektiriyorum ama bisey olmadini hatta fizizk dedafisi. o eriyorlar ama arilarim ozellikle sirtimda gogusumde vekolumda cok cogaldi kunuk hayatimi cok etkiliyor bazen dayanamiyorum sigar lutven beni aydinlatin rica ediyorum uykularim kaciyor oksurum de var acaba kanser olabilurmiyim

  a kullaniyorum 15 yildir

 49. Suna diyor ki:

  Slm ben 17 yasindayim annem bundan 8 sene once meme kanseri olmustu.ama hastaligini yenmisti, bu son kontrolunde akcigerin ustunde 2 leke saptandi.. Doktorlar kanserin biraz sicradigini dusunuyorlar. Doktor bir ilac yazmis simdilik.. Gercekten kanser olabilirmi .. Doktorlar akcigerlerin enfeksiyon kaptiginida soylermisler. Lutfen yardimci olun cok korkuyorum..doktorlar cektikleri filmlerde tam kanser olduklarini anlayabilirlermi.

 50. sedaA diyor ki:

  merhabalar bugün erkek arkadaşım öksürüğü için doktora gitti ve hastanede akciğer filmi istemişler doktor filmde ufak kireçlenme leke gibi göründüğünü söylemiş emin olmak için renkli film istemiş. bu lekenin önemli olmadığını önceden olan hastalığın kalıntısı olabileceğini söylemiş fakat önceden tüberküloz gibi bir hastalık geçirmemişti sizce bu ne olabilir bana açıklama yaparsanız sevinirim. öksürüğünde bu leke ile bi alakası olmadığını belirtmiş

Okur Yorumu Yapabilirsiniz