Nasıl Kilo Alınır Diyet Yapmadan: İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Nasıl Kilo Alınır Diyet Yapmadan: İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

nasıl kilo alınır

nasıl kilo alınır

Özellikle metabolizma hızı yüksek ve vücudu yağlamaya karşı dirençli kişilerde kilo almak bir hayli zor olmakta ve zayıflık, düşük kilo sorunu yaygın bir biçimde görülmektedir. Tiroit bezi hızlı çalışan kişilerde kilo alma sorunu olmaktadır. Diğer yandan da paraziter hastalıklar, mide bağırsak rahatsızlıkları da kilo almaya mani olmaktadır. Genetik nedenler, bağışıklık sistemi hastalıkları da hızlı zayıflama ve kilo alamama gibi belirtiler gösterebilirler. Bizim bu yazıdaki kilo alma yöntemleri tamamen sağlıklı kişiler içidir. Hastalık ve rahatsızlıktan dolayı kilo alamamaktan şüpheleniyorsanız bu rahatsızlığınızı tedavi ettirmenizde fayda vardır. Kilo almanın zorluklarını kolaylığa dönüştürmek için bir takım ipuçları ve kilo alma yöntemleri olduğunu biliyoruz. İşte bu kilo alma yolları ve tavsiyeleri için şimdi bitkisel şifa uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na kulak verelim.

Diyetsiz Nasıl Kilo Alınır: Bitkisel Çözüm Kürleri ile Kilo Almanın Yolları

Kilo almak için bedenimizi özel bir takım bitki kürleri ile takviye etmek gerekmektedir. Zencefil kökü kürü bu bakımdan oldukça faydalı olduğu bilinen bir bitkisel kilo alma yöntemi olarak biliniyor. İbrahim Saraçoğlu da zencefil kökü çayı ile kilo almayı tavsiye ediyor.

Kilo aldıran zencefil kökü kürü nasıl yapılır:

1 hafta süresince, sabah ve öğle öğünleri arasında baş parmağınız ebatındakiiki adet zencefil kökünü 1 su bardağ kaynamış suda 10 dakika kadar demleyip içiniz. İbrahim Saraçoğlu öğütülmüş kök zencefilin bu kür için uygun olmadığını belirtiyor. Her çeşit eti, üzerine bol kekik serperek yiyin. Öğünlerde normal ekmek dışında ekmek yemeyin. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kadınların ve erkeklerin metabolizma hızlarının ve kilo almaya ilişkin bedensel özelliklerinin bir hayli farklı olduğunu ifade ediyor ve Kadınlar ile erkekler arasında beslenme açısından bazı farklar olması gerektiğini vurguluyor. Erkeklerin kadınlara göre protein ihtiyacı daha fazla olup kadınların da kilo almak için egzersiz yapmaları daha büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde kadınların aldığı kilolar yağ olarak karın ve göbek bölgesinde birikecek ve sıkı olmayan sarkan bir bedene sahip olunacaktır.

Kilo aldırıcı antep fıstığı kürü:

Antep fıstığının da hem protein hem de yağ ve karbonhidrat bakımından zengin ve besin oranları açısından son derece zengin bir yiyecek olduğunu biliyoruz. Prof Dr. ibrahim Saraçoğlu’nun değişik televizyon programlarında söylediği üzere 30 günlük fıstık kürü ile ortalma 3-4 kilo almak mümkündür. Peki bu antep fıstığı kürü nasıl yapılır:

30 gün süresince her gün 10-15 adet antep fıstığı yiyeceksiniz. Ayrıca meyve yemek isterseniz meyve olarak beyaz üzüm ve muz yemeyi tavsiye ediyoruz. Öğle yemeklerinde orta boy bir adet patatesi haşlayıp, üzerine kimyon serperek tüketin. Tatlı sivri biber veya dolmalık biberlerden salatanıza mutlaka ilave edin ve 1 ay süresince bu salataya devam edin. Akşam öğünlerinden 2 saat sonra 1 çay bardağı kuşburnu çayı için. Meyve yemek istediğinizde meyveleri yoğurtla karıştırarak yiyin. Tatlıları üzerlerine limon sıkarak ve aç karnına yiyin, tatlıdan sonra normal öğüne geçin. Her gün 20 dakika kadar – aynı saatlerde – mutlaka yürüyüş yapın. Yürüşe 1 ay boyunca aksatmadan devam edin.

Kilo almak yapılmaması gerekenler:

Günde 2 bardaktan fazla çay ve 1 fincandan fazla kahve içmeyin. Turşu, karabiber, süt ve acı biberden en az 2 ay uzak durun. Yine 2 ay süresince nohut, bezelye, karnabahar, ıspanak ve brüksel lahanası yemeyin. Kesinlle yediğiniz yemeklerde ve kaymaklarda katı yağ olmamalıdır.

Kilo almak yapılması gerekenler:

* Diyete başlamadan önce, bir hafta boyunca, sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği arasında bir su bardağı suda baş parmak büyüklüğünde iki adet kök zencefil 6 dakika demlenip içilir. Öğütülmüş kök zencefil bu amaç için uygun değildir.

* Tüketeceğiniz ne tür et (koyun, dana, balık veya tavuk) olursa olsun, üzerine bolca kekik serpip tüketiniz.

* Öğünlerde sadece normal buğday ekmeği tüketilir.(beyaz ekmek, kepeksiz)

* Her gün bir ay boyunca on-onbeş adet antep fıstığı tüketilir.

* Meyvelerden daha ziyade taze beyaz üzüm ve muz tercih edilmelidir.

* Her öğlen yemeğinde mutlaka bir adet haşlanmış patates tüketilmelidir. Tüketilecek patetesin üzerine kimyon mutlaka serpilmelidir.

* Acı olmamak şartıyla salatanızda sivri veya dolmalık biber bir ay boyunca eksik olmamalıdır.

* Her akşam yemeğinden iki saat sonra, bir fincan kuşburnu çayı içilmelidir.

* Hangi meyveyi tüketirseniz tüketin mutlaka yarım kase yoğurdun içerisine doğrandıktan sonra tüketilmelidir.

* Hangi tatlı olursa olsun, mutlaka üzerine limon sıkılarak tüketilmelidir. Limon sıkılmış tatlı mutlaka yemekten önce aç karına tüketilmelidir. Tatlının üzerine normal öğününüze devam edebilirsiniz.

* İş yerinizde veya evinizde, sofraya yalnız oturmayınız.

* Her gün 20 dakika mutlaka yürüyüş yapınız. Zamanı önemli değil. Ancak, her gün bir ay boyunca, aynı saatlerde yürüyüş yapmaya özen gösteriniz.

Kilo almak için beslenme kürü yapılırken kaçınılması gerekenler ve yasaklar :

* Günde iki bardaktan fazla çay içilmemelidir. Kahve ancak 1 tane.

* Turşu, karabiber, acı biber ve sütten en az iki ay uzak durunuz.

* En az iki ay boyunca, bezelye, nohut, ıspanak, karnabahar ve brüksel lahanası tüketilmemelidir.

* Her türlü kaymak ve yemeklerde katı yağ kullanımından uzak durulmalıdır.

Comments
  1. saniye

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir