Lahana suyunun faydaları zararları-lahana suyunu kimler içemez

Lahana suyunun faydaları zararları-lahana suyunu kimler içemez

Lahana suyunu özellikle emziren anneler ve midede gastrit, yanma, ülser şikayetleri olanların doktor izni ve tavsiyesi ile içmesi gerekir. Bunu öğrendikten sonra lahana suyu ile zayıflama ve selülit tedavisi kürü nasıl yapılıyor bir öğrenelim:

zayıflamak ve selülitten kurtulmak için lahana suyu ve çorbası

Lahananın içeriğinde çeşitli vitaminler bulunur. Bu yüzden hastalıklara karşı koruyucudur. Kalorisi çok düşük olduğundan, kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmez yiyeceklerinden birsidir. Beyaz lahana, vücuttaki tuz dengesini değiştirmeden, suyun atılmasına yardımcı olur. Bu yüzden kısa sürede kilo verdirir. Antioksidan özelliğinden dolayı, suyla birlikte vücuttaki toksinleri de dışarı atar. İçinde B,C, E vitamini ve potasyum bulunur.

LAHANANIN FAYDALARI

– Kolon kanserinde kullanlır.
– Lahana, pek çok kanser türünü önlemek için önemli bir yardımcıdır.
– Selülite karşı tedavi edici özelliği vardır.
– Kansızlığa iyi gelir ve kanı temizler.
– Gençlerde sıkça görülen ergenlik sivilcelerine iyi gelir, ayrıca cildi güzelleştirir.
– Bağırsakları çalıştırır ve tembelleşmesini önler.
– Romatizmal hastalıklara iyi gelir.
– Erkekler için cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır.
– Yeşil sebzelerde bulunan U vitaminini ihtiva eder. Bu sayede mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına olanak tanır. Ancak, bağırsakların düzgün çalışmasına yardımcı olabilmesi için, çiğ tüketilmelidir.
– Antibiyotik kullananlarda oluşan bağırsak düzensizliklerinde, yine lahana iyileştirici özelliğe sahiptir.
– Soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi, kış aylarının yaygın hastalıklarıyla mücadelede başyardımcıdır.

LAHANA ÇORBASI İÇİN MALZEMELER

– Orta büyüklükte beyaz lahana
– 2 adet Domates
– 2 adet Kabak
– 2 adet Kereviz
– 1 adet Enginar
– 5-6 adet Yeşil Biber
– 1 demet Maydanoz
– 1 demet Dere Otu
– 3-4 adet Limon
– 2 tatlı kaşığı Kori

YAPILIŞI : Domates, kabak, kereviz, enginar, yeşil biber küp küp doğranarak bir tencere içinde kısık ateşde kendi suyunda yavaş yavaş haşlanır doğramış olduğunuz lahana üzerine ilave edilir bir süre beraber haşlanırlar. Daha sonra maydanoz, dere otu ve köri ilave edilir. Bütün malzemeler 10-15 kaynamaya bırakılır. Hazırlanan çorba blendırdan geçiriniz. Limonu tabağınızda ilave edebilirsiniz. Bu çorba aç karnına tüketilmeli belirli bir diyet listeniz varsa öğün öncesi bu çorbadan içebilirsiniz.

LAHANA SUYU : 5-6 adet beyaz lahana 500 mlt suda 5 dk kaynatılır, gün içerisinde 4-5 bardak ılık şekilde içilebilir. Bunun yanında Lahana Yağınıda selülit bölgeye masajşeklinde uygularsanız çok etkili olacaktır. L ahana Yağı selülitli bölgeye sürüldükten sonra 2 saat boyunca streç film sarın ve ılık su masaj yaparak çıkarın.Hafta da 2-3 kez ya da her gün tekrarlayabilirsiniz. Bu çorba ile birlikte yediklerinize de dikkat ederseniz 3 haftada 7 kilo verebilirsiniz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir