Ömer Coşkun Keçi Boynuzu Kürü Hazırlanışı Ve Yapılışı

Ömer Coşkun Keçi Boynuzu Kürü Hazırlanışı Ve Yapılışı

Ömer Coşkun bitki uzmanı Keçi Boynuzu Kürü nasıl yapılır konusunda bilgi veriyor. Keçi Boynuzu Kürü Hazırlanışı Ve Yapılışı nasıldır? Keçi boynuzu nasıl tüketilir? Keçi boynuzu nasıl yenmeli? Keçi boynuzu kürü nasıl içilir? 4 farklı keçi boynuzu kürü yapılışı tarifi

Keçi Boynuzu kürü nasıl yapılır?

Keçi boynuzunun faydaları konulu yazılarımız (keçi boynuzunun faydaları, keçi boynuzu zayıflama tavsiyesi, keçi boynuzunun iktidarsızlık ve sperm arttırıcı özelliği ) keçi boynuzu kürü hakkında size geniş bilgiler vermektedir.

Herbalist Ömer Coşkun şifalı bitkiler konusunda bizlere çok faydalı bilgiler sunmaktadır. Bu yazımızda da bize keçi boynuzu kürü hazırlanışı konusunda bilgi veriyor.

Keçi Boynuzu Kürü 1: Genel nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi için

Genel nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda
Orta büyüklükteki keçiboynuzundan 6-7 tanesini önce soğuk su altında yıkayınız. Daha sonra bunları küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreye yakın suyun içine atınız. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam şişeye doldurunuz. Buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz.

Hergün sabah kahvaltısı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı içilir. Yaklaşık yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında bozulmadan korunabilir. Her üç günde bir, taze olarak hazırlamanız gerekecektir. Hiç ara vermeden 20 gün uygulayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün devam ediniz. Onbeş günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, sabah kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı veya alerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise, bu taktirde uygulama 1′ e göre sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilecektir. Akşam yemeklerinde içilmeyecektir
Dikkat: Bu kürü uygularken kahvaltıda ayrıca bal tüketmeyiniz. Daha güçlü olur diye bir çay kaşığından daha fazla bal ilave etmeyiniz.

Keçi Boynuzu Kürü 2: Akciğer kanserini önleyici olarak
Kür 1 den en önemli farkı ve dikkat edilmesi gereken nokta kaynama süresidir. Soğuk su altında 6-7 adet keçiboynuzunu yıkadıktan sonra 600-650 ml (yarım litreden biraz fazla) kaynamakta olan suyun içine kırarak atınız. 3-4 dakika hafif ateşte ağzı kapalı olarak kaynadıktan sonra 20 dakika soğumaya bırakınız. Yirmi dakika sonra harnup parçalarını temiz bir kaşık ile kabın içerisinden çıkartınız. Soğuduktan sonra temiz bir kaba suyunu alınız. Her ay 4 gün, sabah ve akşam birer çay bardağı içilir.

Kür 3: Hareketli sperm sayısını ve kalitesini artırıcı ve de erkeklerdeki iktidarsızlığa karşı
Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6-7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.

Kür 4: Akciğer ödemine karşı keçi boynuzu kürü
Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6-7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 6 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 15 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra üçte birini sabah aç karna, üçte birini öğlen aç karına, son kalan üçte birini de akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. İkinci haftadan itibaren haftada dört gün ödem tamamen bitene kadar kür uygulamaya devam edilir.

KEÇİ boynuzu kürü kakkındaki tüm yazılar için tıklayın

Ömer Coşkun bitki uzmanı şifalı bitkiler konulu tüm tavsiyeleri için tıklayın

Konunu anahtar kelimeleri: keçi boynuzu çayı nasıl yapılır,keçi boynuzu kürü,keçi boynuzunun hazırlanışı,ömer coşkun keçiboynuzu kürü,keçi boynuzu nasıl tüketilir,ibrahim saraçoğlu keçiboynuzu kürü tarifi,keçi boynuzu nasıl içilir,ibrahim saraçoğlu keçi boynuzu kürü tarifi,keçiboynuzu nasıl içilir,keçiboynuzu çayı nasıl yapılır

Comments
  1. ŞİFALI BİTKİLER

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir