Ömer Coşkun Tansiyonu Neler Dengeler-Yüksek Tansiyona Bitkisel Çözüm

Ömer Coşkun Tansiyonu Neler Dengeler-Yüksek Tansiyona Bitkisel Çözüm

Yüksek tansiyon bitkiler ile tedavi edilebilen bir sağlık sorunudur. Ancak yüksek tansiyona kesin bir çözüm bulabilmek için kesinlikle beslenme ve yaşamınıza özen göstermeniz ve Sağlıklı Yaşam tarzı oluşturmanız gerekiyor. Dr Ömer Coşkun bakınız tansiyon hakkında neler söylüyor.

Yüksek tansiyon hastalığı olanlar; Günlük hayatınızda sık sık baş dönmesi yaşıyorsanız aşşağıdaki formülü uygulayarak tansiyonunuzu normal seviyeye düşürebilirsiniz…

Günlük tuz tüketiminin bir çay kaşığının onda birini geçmemesine dikkat edilmelidir. Sarımsak, alıç çayı, limon, zeytin yaprağı çayının tansiyonu düşürücü özelliği vardır.
Devami…

Yüksek tansiyon boyun damarlarının kireçlenmesine ve beyindeki kılcal damarların çatlamasına beyin kanamalarına neden olan yaygın ve tehlikeli bir hastalıktır.Sarmısak tansiyonu düşürmez ama ayarlar,yani yükselmesini önler.Soğanda iyi bir tansiyon ayarlayıcısıdır.Yüksek tansiyondan yakınanlar yemeklerine bol bol soğan ve sarmısak doğramalılar. Tansiyonunuz yükseldiğinde yapacağınız ilk şey kollarınızı dirsekten bileklere kadar soğuk su ile yıkamak olmalıdır.

Bu önlem tansiyonunuzu en az bir ,iki derece kadar düşürür.Yağlı ve yağda kızartılmış besinler ,hamur işleri,hamur tatlıları,et ve etten yapılmış pastırma,sucuk,salam gibi ürünler,sakatat da tansiyonunuzu yükseltir.Yüksek tansiyondan şikayetçi olanların sofrasında daha çok sebze yer almalıdır.Yemekler sıvı bitkisel yağlarla hazırlanmalıdır.Katı yağlardan uzak durulmalıdır. Hafif spor yapmak iyi gelir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir