Keratin Yüklemesi Nedir-Saça Keratin Yüklemesi Yaptıranlar Fiyatları

Keratin Yüklemesi Nedir-Saça Keratin Yüklemesi Yaptıranlar Fiyatları

saça keratin yüklemesi
saça keratin yüklemesi

Son zamanlarda kadınların büyük rağbet gösterdiği saç bakım yöntemlerinden bir tanesi olan saçlara keratin yüklemesi, ne olduğu ve ne işe yaradığı konusunda hakkında pek az bilgi bulunan bir konudur. Özellikle kullanılan kimyasal maddeler nedeniyle saçlara ve insan sağlığına büyük zararları olabilen brezilya fönü ile karıştırılan keratin yüklemesi aslında brezilya fönünden az çok farklı ve daha basit bir saç bakım tekniğidir. Aslında keratin yüklemesi de Brezilya kökenlidir. Bu nedenle yabancılar bu yönteme brazilian keratin therapy, ya da brazilian keratin treatment adı veriyorlar. Fiyatları bakımından keratin yüklemesi değişik kuaförlerde değişik fiyatlara yapılmaktadır. 40 lira ila 100 tl arası bir marjda dönen keratin yüklemesi fiyatları bence kullanılan malzemelere dikkat edilmeksizin tek başına hiç bir anlamı olmayan ve bizleri yanlış karara sürükleyebilecek bir etkendir. Sağlığa zararları olabilen ucuz bir takım malzemelerle yapılan keratin yüklemesi elbette fiyat olarak ta ucuz olacaktır. Bu bakımdan saça keratin yüklemesi yaptırmadan evvel kullanacağınız malzemenin uluslararası çapta kalitesi ile bilinen bir marka olmasına özen göstermeliyiz.

Keratin Yüklemesi Nedir?

Saçlarımızın yapı taşları keratin adı verilen maddeden oluşmaktadır. Saçlarımızı oluşturan keratin molekülleri kalıtsal bir takım nedenler, iklim ve hava şartlarındaki değişiklikler, mevsim değişimleri neticesinde aşırı sıcak ve soğuk ile yıpranmakta ve saçtaki keratin oranı zamanla normal düzeyinden çok daha azalmaktadır. Keratin yüklemesi ise saçlarda azalan keratinin dış müdahale ile saçlara geri kazandırılmasını amaç edinmiş bir saç bakım tekniğidir. Keratin ile beslenen saçlar daha parlak, güçlü ve gür olurlar.

Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılır?
Saç, özel keratin şampuanı ile yıkandıktan sonra havlu ile suyu alınır. Saça, parça parça Keratin kremi sürülür ve klimazon veya mizampli adı verilen ve kuaförlerin kullandıkları özel yıkama cihazlarında 10 dakika bekletilir. Daha sonra yıkama setine alınan saç, su ile ıslatılarak hassasiyetle yıkanır. Havlu ile saçı kuruttuktan sonra saçın üzerine bitkisel özler içeren başka bir keratinli krem sürülür. Tekrar makinede 5-10 dakika bekletilip, durulanır. Böylece yanmış ve yıpranmış saça keratin yüklemesi yaparak saçın yenilenmesini sağlanır. Röfle ve dekolarosyon gören her saç mutlaka bu bakımı yaptırmalıdır ki renk solmasından dolayı saçta oluşan hasar onarılsın.

“Keratin Yüklemesi Nedir-Saça Keratin Yüklemesi Yaptıranlar Fiyatları” için 3 yorum

  1. arkadaşlar bende yaptırdım. saçlarınıza keratinden daha güzel bi hediye veremezsiniz ama her yerde yaptırmayın ablam ucuz bi yerde yaptırdı bi etkisini görmedi size bağdat caddesindeki es hair design serkan eskioğlunu öneriyorum veya erdem kıramerde yaptırın 80 tl ama değiyor

  2. peki ne kadar süre düz kalıyo saçlar ve duyduğma göre keratin saçları çok döküyomuş gerçekten döküyomuu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir