Saç beyazlaması ve kırlaşması için kesin çözüm-Saç beyazlamasına bitkisel çözümler

Saç beyazlaması ve kırlaşması için kesin çözüm-Saç beyazlamasına bitkisel çözümler

Saç Beyazlamasına Çözüm arayan arkadaşlar için oldukça güzel haberlerle geldik. Bu yazımızda Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir sorusuna cevap teşkil edecek ve doğal bitkisel yollarla saç beyazlamasının tedavisi için sizlere önemli fikirler verecek oldukça güzel bitkisel yöntemler önereceğiz. Bu bitkisel yöntemler tek tek denenebileceği gibi kombine edilerek karma kürler şeklinde de uygulanabilir. Lafı daha fazla uzatmadan saç beyazlamasını tedavi eden bitkisel bakım kürlerine bakalım.

Bugün size bazı kişilerin gözünde çok büyüttüğü beyaz saçlar için çözüm yolları önereceğim.Öncelikle şunu belirteyim bilgileri tüm sitelerden derledim kendi tavsiyem değildir.Ama doğal yollardan belki bir çözüme kavuşur.Saç beyazlamasının aslında çaresi yoktur.Satılan ilaçlar , tabletler , losyonlar emin olun hiç bir işe yaramıyor . Resmen saçı boyuyor.Yine de denemek isterseniz size kalmış tabii.

Şimdi sizlere bazı bilgiler aktaracağım denemenizde fayda var . Saç beyazlamasına çözüm yolu tıp da çarsi yok şimdilik. Doğal yollardan denemekden başka çaremiz yok. Saç beyazlamasına çözüm bilgilerini paragraf paragraf yazacağım.Bir tedavi diğerini bağlamaz arkadaşlar.Uygularken ayrı ayrı deneyin ve iyice okuyun arkadaşlar :

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 1 : Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya ‘ nın saç beyazlamasına çözüm yolu : Kesinlikle doğal yollardan önerileri var arkadaşlar . Öncelikle kullanacağınız malzemeler : 1 tane orta boy soğan , 5 diş sarımsak , 1 adet yumurta sarısı ve 1 kaşık zeytinyağı . Hazırlanışı : soğan ve sarımsak iyice ezilir ve bir kap içine yumurta sarısı ile zeytinyağı ilave edilerek krem kıvamına gelene kadar karıştırılır.Bu karışım saçlara sürülür ve 1 saat bekletilir.1 saat sonra ılık su ile masaj yapılarak temizlenir.Saç beyazlamasına çözüm olana kadar haftada sadece 1 kez yapılmasını öneriyor. Arkadaşlar biraz iğrenç gibi duruyor ama ne varsa doğa da var diye düşünüyorum. bir de Suna Dumankaya Hanımın güven veren bir yüzü var . İnşallah söyledikleri işe yarar.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 2 : Taze yeşil cevizin dış kabuklarını az su ile haşlayın , içine ısıtılmış yarım kahve fincanı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı kuru maya katın ve saçınız da bekletin . Sonra ılık suyla yıkayın . Bu da saç beyazlamasına çözüm için bir başka yol.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 3 : Gül yaprakları temiz,havadar bir yerde kurutulup sonra yakılır ve bir kül elde edilir. Bu külün içine badem yağı eklenerek lapa kıvamına getirilir. Hazırlanan lapa ile saçlar haftada bir kere ovuşturularak yıkanır,sonra durulanır.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 4 : Ceviz kabukları yeşilken çay ve suyla birlikte kaynatılıp içine badem yağı ilave edilir ve bu bileşimle saçlar gün aşırı yıkanır. Bu karışımın saç bakımı ve saç beyazlamasında etkili olduğu biliniyor.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 5 : Kına yapraklarıkurutulup un haline getirilir. On beş dakika suda kaynatılıp İnce bir süzgeçle süzülür.Üstte kalan posa yatmadan önce saçlara sürülür.Sabah ılık su ile durulanır.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 6 : Profesör Doktor Adnan Saraçoğlu da arkadaşlar saç beyazlamasını engellemek , saç beyazlamasını önlemek ve saç beyazlamasına çözüm için günde 1 tabak sarımsaklı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı çörek otu yemeyi öneriyor.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 7 : Yeşil ceviz kabukları , çaylı suda yarım saat kaynatılıp süzülür ve sonrasında badem yağı ilave edilerek karıştırılır.Saçlar gün aşırı bu karışımla yıkanır.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 8 : 1 avuç ada çayı yağrağını 1 litre suda haşlayın.2 saat kadar demleyip süzün , saçınıza dökün , yarım saat bekletin ve durulayın.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 9 :100 gram çitlenbik yağı ( menengiç yağı ) , 20 gram ısırgan otu yağı , 50 gram çörek otu yağı , 10 gram kişniş yağı , 10 gram limon yağı , 10 gram adaçayı yağı .Tüm bu malzemeler bir kavanozda karıştırılıp haftada 2 kez 1-2 yemek kaşığı yağ karışımı ile saçlarınıza uygulayıp 2 saat bekletin.Sonra durulayın. 3- 6 ay kullanılması öneriyor. Bu metod arkadaşlar Dr. Belma Bayraktar ın önerisidir.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 10 : Yine Dr. Belma Bayraktar ın önerisi : 50 gram badem yağı, 50 gram susam yağı , 50 gram ceviz yağı , 50 gram hint yağı , 20 gram mersin yağı , 50 gram çam terebenti … Eğer saçlarınız yağlı ise 30 gram da limon yağı eklenir.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm 11 : Kişniş yağı , adaçayı yağı , limon yağı , çitlembik yağı bir kesme şekeri üzerine damlatıp ağızdan alınması da beyazlatmayı durduran bir öneri .

Arkadaşlar araştırıp bulduğum yollar hepsi bunlar . Unuttuğum ve yeni bulduğum çözüm yolları oldukça burada yine sizinle paylaşacağım. Ama 1. saç beyazlamasına çözüm en çok favori olan yöntem. Yine de kullanmadan önce siz de araştırın derim.Saçları siyahlatacağız diye de saçlardan olmayalım.
Saç,beyazlamasına,son,çözüm,saç beyazlamasına çözüm,saç beyazlaması nasıl önlenir,önlem,saç beyazlaması tedavisi.

Comments
 1. murat
 2. ahmet
 3. HAVVA
 4. Ozcan
 5. bahar
 6. bahar
 7. muammer
 8. sercan
 9. sercan
 10. Mert Cansel
 11. muzaffer
 12. nazif

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir